Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree16Likes
  • 2 Post By piksi
  • 4 Post By gogmajster
  • 1 Post By srdjanr
  • 9 Post By krstin

tema: Frederique Constant satovi

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Frederique Constant satovi

    Kolege,
    nisam na forumu vidio bilo šta vezano za ovog proizvođača satova a isto tako nisam vidio da bilo ko od forumaša nosi neki sat ovog brenda.
    Pregledavajući njihov sajt primjetio sam da imaju lijepe modele a i neke kvarcne modele koji su prihvatljivi sa cijenom.
    Interesuju me iskustva kolega, ukoliko se neko sretao sa ovim proizvođačem.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Frederique Constant satovi

    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.286
    Lajkovi
    29465
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Frederique Constant satovi

    Ne bih bežao od FC satova, pod određenim uslovima o kojima ću nešto kasnije. Veoma cenim ono što su sami ostvarili, u relativno kratkom vremenskom periodu stvorili su prepoznatljivu robnu marku, mislim da ni kvalitet nije sporan, a i obrada mi deluje korektno. Imao sam priliku da pogledam u radnjama neke njihove modele i deluju mi kao kvalitetni satovi.

    Naročito cenim to što su sve ostvarili sami, u vremenima kada se npr. Swatch grupa poigrava ugledom jedne institucije kao što je Longines, i kada je gro časovničarske industrije globalizovan i pod kontrolom nekoliko kuća su manufakture koje postoje vekovima. Baš iz tog razloga poštujem ono što je Peter Stas uradio sa FC i Alpinom.

    S druge strane čini mi se da FC satovima baš puno raste cena iz godine u godinu i da nisu više baš toliko pristupačan “luksuz“ kako je to njihov vlasnik svojevremeno izjavio. Takođe mi većina njihovih satova izgleda previše “dressy“ a zaista ništa nemam protiv satova za odelo.
    Evo nekoliko modela koji mi se sviđaju

    Frederique Constant Classics Automatic Stainless Steel Men's Watch 303SN5B6 - Classics - Frederique Constant - Shop Watches by Brand - Jomashop
    Frederique Constant Runabout Silver Guilloche Leather Men's Watch FC-392RV6B6 - Runabout - Frederique Constant - Shop Watches by Brand - Jomashop
    Frederique Constant Vintage Rally Chronograph Automatic FC-396

    Shodno svemu iznetom mišljenja sam da bi FC sat došao u obzir za kupovinu ukoliko se sigurno ne namerava prodaja posle određenog vremena, jer nisam siguran da bi dobro održao cenu, i naravno ako se nađe na jako dobrom sniženju jer smatram da su im zvanične cene visoke.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Frederique Constant satovi

    Ovaj bih vrlo rado nosio i apsolutno mi 'zamagljuje' granicu između dress i casual sata o kojoj gore piše piksi.
    Frederique Constant satovi-frederique-constant-moontimer-10.jpg
    Larosa, nele, Dukin and 1 others like this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17737
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Frederique Constant satovi

    Slažem se sa tobom Piksi.

    Peter Stas je napravio odličan posao sa FC koji važi za relativno mlad i na tržištu uspešan brend, kao i preuzimanjem Alpine.

    Njihovi modeli su po izgledu pretežno dres, dok je Alpina zadužena za sportski izgled.

    Mislim da su cene FC poprilično visoke, koliko sam uspeo da propratim na netu i u nekim radnjama.

    Kada bih mogao da biram, ne bih se nikad odlučio iz tog razloga za FC.
    Smatram da se za taj novac može napraviti mnogo bolji izbor, naročito satova nekih renomiranih brendova koji na duži period ne gube na vrednosti.
    Dukin likes this.

  6. #6
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Frederique Constant satovi

    Evo malo doprinosa temi iz prve ruke:

    Novi in-house perpetual calendar, ujedno i najjeftiniji takav.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Larosa, VLADAN P, mizzy and 6 others like this.

  7. #7
    Mlađi član
    Član od
    22.12.2010.
    Poruke
    89
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Frederique Constant satovi

    Jeste da je tema bajata, ali ako neko bude citao, moze da koristi: Frederique Constant i citava FC grupacija, je od 2016 u vlasnistvu Citizen-a.
    Kolega Piksi je to napisao i cak dodao link sa izjavama vodecih ljudi obe firme na temi o Alpina satovima.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •