Strana 66 od 116 PrvaPrva ... 165662636465666768697076 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 651 do 660 od ukupno 1158
Like Tree1684Likes

tema: Vostok Amfibija Komandirskie sat

  1. #651
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Ne bih da vas ometam u diskusiji, jedino sam hteo da kažem da klimava krunica nije dečija bolest. Ako nešto radi od 1967 na ovamo onda nije dečija bolest. To je konstrukciono rešenje. Negde sam čitao na netu ( verovatno wus ) koje su prednosti takve krunice. Nisam baš razumeo ceo tekst, obzirom da nisam časovničar, ali izgleda da ima neke praktične koristi. Nisu je slučajno takvu napravili. Kao što je i sistem zatvaranja poklopca takav da ne uvrće dihtung, jednostavno stavi se poklopac a onda se okretanjem prstena poklopac stegne. Krunica bi mogla biti od punog čelika, to je već nešto drugo.
    Ne bih komentarisao Vostokovo poslovanje ( već sam ranije rekao po neku reč i to u ovoj temi ), može ono biti bolje, verovatno može i gore. Kako god radili i koliko god dugo radili u mojoj kolekciji za Vostok uvek ima mesta.
    Poslednja ispravka: skydrummer (25.9.2014. u 17:56)

  2. #652
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Naravno da ne bih sporio da je to konstrukciono rešenje, ali bih ukazao na to da klimava krunica može odbiti potencijalnog kupca. Primerci koje posedujem svakako će ostati kod mene, možda će stići i neki novi, ali opet, ja svesno nosim/kupujem ove satove, dok običan kupac koji bira između više modela i nije ljubitelj ili poznavalac lako može da se odluči za nekog drugog proizvođača. Koliko god da je ovo rešenje smisleno, tržište je nemilosrdno.
    mistrall likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #653
    Mlađi član
    Član od
    8.4.2011.
    Poruke
    37
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    ima klip na jutjubu gde se prica o istoriji i konstrukciji komandirski satova i tu je detaljno objasnjeno zasto je krunica takva!
    zaboravio sam tacno ali mislim da je to jedan od nacina zastite od ostecenja prilikom udaraca, ne lomi se kljuc lako...iako sumnjam da se na obicnim satovima kljucevi lako lome...
    Neša likes this.

  4. #654
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Kada sam pre više godina prvi put držao Komandirski u rukama nisam znao da ne postoji drugi zub na krunici-ključu tj. da nema brze promene datuma. Odvrnem krunicu, znao sam da je krunica klimava tako da to nije bilo iznenađenje, izvučem na prvi zub, sve ok, vučem na drugi zub, ono ništa, i tako ne znam ni sam koliko puta, odvrni-vuci-zavrni. Nikada pre i nikada posle toga nisam toliko vukao neku krunicu na satu. Pored maltretiranja koje je preživela krunica i ključ sasvim normalno rade, naravno i dalje nema brze promene datuma . Hoću reći da su te klimave krunice izuzetno izdržljive i da je to jedna od zadnjih stvari koje bih menjao na Vostokovim satovima.
    Poslednja ispravka: skydrummer (25.9.2014. u 18:25)
    Neša likes this.

  5. #655
    Mlađi član
    Član od
    22.10.2010.
    Poruke
    77
    Lajkovi
    116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Automobilska industrija, odnosno ruski brendovi, upravo zato i propadaju, pa se kod njih najviše voze uvozna kola ili inostrana koja su proizvedena u Rusiji.
    O Vostoku vise necu, dovoljno sam sebi nabio pritisak ovih dana Nego hocu za automobilsku industriju da ti kazem. Rusi su, zajedno sa drzavnim vrhom, shvatili vaznost te industrijske grane i zadnjih desetak godina dosta ulazu u tom polju. Francuski reno je kupio 25% akcija LADE koja je zadnjih par godina izbacila neke zaista neverovatne modele kada se ima u vidu sta je do sad proizvodila. Krajem avgusta je na moskovskom salonu predstavljena nova Lada Vesta koja krece u serijsku proizvodnju septembra 2015. godine a govori se i o novoj Nivi. Da je sreca da se u industriji satova radi kao u automobilskoj industriji.


    Zvanicki podaci kazu da je u rusiji lada neprikosnovena. Godisnja prodaja novih automobila izgleda ovako:

    Lada: 600 000
    Reno: 180 000
    VW: 120 000
    ...
    ...

    Svi zajedno nemaju ni pribliznu prodaju kao lada.

    Тест-драйв Лада Калина 2 // АвтоВести 103 - YouTube

    Vostok Amfibija Komandirskie sat-newlada2.jpg Vostok Amfibija Komandirskie sat-lada_vesta_1.jpg Vostok Amfibija Komandirskie sat-lada-niva-inspirisana-land-roverom.jpg Vostok Amfibija Komandirskie sat-lada-niva-evoque-2.jpg
    Poslednja ispravka: mistrall (25.9.2014. u 18:32)
    Neša and Markoni BG like this.
    "Raduj se, mladiću, za mladosti svoje, i neka se veseli srce tvoje dok si mlad, i hodi kuda te srce tvoje vodi i kuda oči tvoje gledaju; ali znaj da će te za sve to Bog izvesti na sud"

  6. #656
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Ma reci cu i ja pokoju moju, ali me nemojte odmah "popljuvati", ja sam to samo iskreno napisao.
    Evo ovako.....ja sam tu Amfibiju kupio samo iz znatizelje, dugo sam ja nju merkao, ali jok......
    Na kraju popustio i kazem sam sebi, ma de da vidim i ja to. Bez obzira na cenu ili njenu vrednost pozitvno sam ja nju ocenio. Ja satovima prilazim sa istim zarom i paznjom, kostali oni 1000-2000€ ili 50€. Uvek im prilazim sa duznim postovanjem jer meni vrede jednako. Dozivljavam ih kao jedno od umijeca ljudskog bica. Ta ista Amfibija ima svoju draz, takva je kakva je! I bilo mi je zadovoljstvo prvih par dana. Istina uz "nepogode" vec opisane u jednom proslom postu, za sada ima svoje mesto u mojoj kolekciji. Do kada? A videti cemo.
    Kako kaze kolega joppa.....to je to za 2014.....hm?
    skydrummer likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  7. #657
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Suvisno je da dodajem bilo sta posle svega recenog, ali pomenucu da u Rusiji vecina ljudi, posebno omladina, ne kupuje ove satove, bilo zato sto prosto vise vole "zapadne" brendove ili zato sto taj "sovjetski" smek, koji nas zaljubljenike privlaci, za njih predstavlja vreme kada su mogli da ih kupuju na "kilo", a kada su im nedostajale sve stvari koje nisu bile dostupne u Sovjetskom savezu.
    Da ne pominjem da sam upoznao dosta Rusa i da vecina cak ni ne zna da se ovi satovi i dalje proizvode.
    Vostok najveci problem ima na svom trzistu, to je moje misljenje.
    Sto se toga tice da bi se ovi satovi prodavali po Beogradu na veliko takodje nije realno jer je i ovde oduvek bio prestiz nositi npr. Seiko 5 ili nekog Svajcarca, a samo da ne bude Rus.
    Ono o cemu ovde govorimo mi kojima je ova tema draga nije uopste objektivno.
    Zato volimo ove satove zbog nekih lepsih vremena, zbog njihove jednostavnosti, lepote i cinjenice da rade i posle sto godina ako ih bar malo kucnes.
    somy and MMario like this.

  8. #658
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Vostok Amfibija Komandirskie sat-uploadfromtaptalk1412084831609.jpg

    Najava sa Meranom Instagrama.
    Zagor, StariAS, gogmajster and 1 others like this.

  9. #659
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Koliko vidim, ovo ^ je lume shot modela K 34, sad već starijega, za kojim ja slinim i volio bih ga imati, ali davno je rasprodan i teško ga je naći da se prodaje. Bilo bi odlično da ga opet puste u prodaju. Šta kažu uz najavu?

  10. #660
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Piše samo Coming :-)
    83stojan and gogmajster like this.

Slične teme

  1. Vostok Komandirskie K-34
    By Aleksandar S in forum Ruski satovi
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.1.2022., 21:51
  2. Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski
    By skydrummer in forum Ruski satovi
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 19.10.2021., 13:59
  3. Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 3.3.2016., 7:23
  4. Rezervni delovi za Vostok Amfibija satove
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 4.2.2012., 14:52
  5. [KUPLjENO] - Vostok Komandirskie
    By zolabg in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.1.2011., 16:47

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •