Strana 65 od 116 PrvaPrva ... 155561626364656667686975115 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 641 do 650 od ukupno 1158
Like Tree1684Likes

tema: Vostok Amfibija Komandirskie sat

  1. #641
    Mlađi član
    Član od
    22.10.2010.
    Poruke
    77
    Lajkovi
    116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Eto recimo da se slazem sa tobom sve osim ovoga da smo premali. Da smo mali jesmo ali ako tako gledas onda je i beograd velicine kao cela slovenija ili makedonija. Jednostavno to se tako ne odmerava. Kako jedan seiko ima vitanova koji je glavni zastupnik, uvoznik ili sta vec za seiko satove tako bi i vostok morao sebi da nadje slicnog partnera. Ne govorim samo za srbiju vec citavu istocnu evropu. Da obezbedi distributere od beograda, budimpeste, praga i tako redom i to je onda trziste velikog potencijala. I to ne mora i ne moze biti neko ko ce ziveti samo od prodaje njihovih satova...moze to da bude neka zlatara ili tome slicno kome bi to bila usputna delatnost. Ako zelis neko trziste moras biti fizicki prisutan na njemu. Da je sreca da izlaze svake godine novi modeli a da se ove klasik verzije izdaju u ogranicenim serijama za ljubitelje sovjetskih satova, a ne obrnuto.

    Sto se tice podesavanja datuma tu se apsolutno slazem, cak sta vise tako nesto sam i imao na umu kad sam pricao o izbacivanju i one jedne jedine komplikacije koju su imali. Na sta to lici...nek izvace i sekundaru i pocnu da prodaju satove bez narukvice...nek pojeftine proizvodnju do maksimuma. U zadnjih 10 godina mogli su da naprave izmene, unaprede mehanizam i rese problem podesavanja datuma. Ja sam kao sto se vidi mnogo razocaran narocito zato sto ovih dana planiram kupovinu jednog jeftinijeg sata do 10 000 ali eto iako me sve vuce ka rusima izbor ce ipak pasti na seiko snk131 za 9890 RSD.

    Vostok Amfibija Komandirskie sat-388514d1297732149-seiko-5-snk131-%2440-sold-snk131_02.jpg
    "Raduj se, mladiću, za mladosti svoje, i neka se veseli srce tvoje dok si mlad, i hodi kuda te srce tvoje vodi i kuda oči tvoje gledaju; ali znaj da će te za sve to Bog izvesti na sud"

  2. #642
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Citat mistrall kaže: Pregled poruke
    Eto recimo da se slazem sa tobom sve osim ovoga da smo premali. Da smo mali jesmo ali ako tako gledas onda je i beograd velicine kao cela slovenija ili makedonija. Jednostavno to se tako ne odmerava. Kako jedan seiko ima vitanova koji je glavni zastupnik, uvoznik ili sta vec za seiko satove tako bi i vostok morao sebi da nadje slicnog partnera. Ne govorim samo za srbiju vec citavu istocnu evropu. Da obezbedi distributere od beograda, budimpeste, praga i tako redom i to je onda trziste velikog potencijala. I to ne mora i ne moze biti neko ko ce ziveti samo od prodaje njihovih satova...moze to da bude neka zlatara ili tome slicno kome bi to bila usputna delatnost. Ako zelis neko trziste moras biti fizicki prisutan na njemu. Da je sreca da izlaze svake godine novi modeli a da se ove klasik verzije izdaju u ogranicenim serijama za ljubitelje sovjetskih satova, a ne obrnuto.

    ...
    Žao mi je, ali to ne funkcioniše na taj način, niti se može meriti tako jednostavno. Ne znam koliko je poznata činjenica, ali ovdašnji kajmak, ajvar ili eurokrem mogu da se kupe u SAD (broj stanovnika je preko 300 miliona, tržište ima veliku kupovnu moć), ali da je tamo pomama za ovim proizvodima, pa... baš i nije. S druge strane, Uganda ili Mozambik imaju poveći broj stanovnika u odnosu na nas (35, odnosno 23 miliona), ali kupovna moć i potražnja za ovim satovima nisu baš visoki.

    Seiko je dovoljno dugo popularan i ima uvoznika, odnosno distributera, ali to ne važi za Vostok. Možda ljubitelja ovih satova ima na forumu, ali nije mi poznato da bi ih neko kupovao van kruga ljubitelja.

    Vostok ne bi morao, ali ni mogao da obezbedi distributera, jer to ne ide tako. Iako bi skakali od sreće kada bi se to ostvarilo, u ovom trenutku je nedostižan cilj. Distributer bi morao da ima i lager delova, servisnu mrežu, da plati troškove transporta, skladištenja i tome slično, što u startu predstavlja trošak. Što se tiče zlatara, to teorijski može, ali potrebna je i uvozna dozvola, proširenje delatnosti i slično, a sve navedeno predstavlja rizik koji retko ko želi da prihvati. Svaki trgovac bi pevao od sreće kada bi našao robu koja će se odlično prodavati i doneti zaradu, a ovde nema baš mnogo 'leba od toga. Mnoge firme se zatvaraju, standard pada, a u takvoj situaciji niko nije spreman da preuzme rizik. Prodaja sata u prodavnici bi automatski podrazumevala i više cene, a ciljno tržište, svedeno na ovaj forum i još neki relativno mali broj ljudi, jednostavno bi bilo nedovoljno. Ako bih i sam hteo da vidim kako neki model izgleda uživo, otišao bih u radnju, pogledao kako stoji na ruci i naručio bih ga preko interneta, što bi uradili i mnogi drugi. Jednostavno, zbog čega bih platio npr. 100 evra ono što mogu da dobijem na kućnu adresu za oko 30% nižu cenu?

    Koliko mi je poznato, neki njihovi stovi se mogu kupiti u ostalim evropskim zemljama, ali mislim da je to krajnji domet. Jeste da je cela Evropa tržište velikog potencijala, ali za mesto na tržištu se moraš nečim izboriti, odnosno navesti ljude da kupe tvoj proizvod. Ukoliko izuzmemo ljubitelje i kolekcionare, japanski sat mnogo kvalitetnije izrade za samo malo više novca bi mogao da oduva Vostokove modele, a o kvarcnim satovima i da ne govorimo. Kvarcni satovi su još odavno zadali težak udarac industriji mehaničkih satova da se pomenuta industrija i danas oporavlja od toga.
    Poslednja ispravka: Neša (25.9.2014. u 14:45)
    RUS, aviator, KureNS and 1 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #643
    Mlađi član
    Član od
    22.10.2010.
    Poruke
    77
    Lajkovi
    116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Ne znam odakle ti ideja da bi sat u prodavnici vise kostao nego na internetu...ili bar toliko vise da se narucivanje preko interneta isplati. I meranom takodje treba da zaradi nesto, i meranom takodje placa PDV u rusiji. Jedini dodatni troskovi za nase uslove bi bili transportni troskovi, koje opet i ti placas kad narucujes online. Drugo i online narucivanje nosi odredjeni rizik narocito kad je garancija u pitanju koju realno, u praksi ne mozes da realizujes u slucaju potrebe.

    Kada postavis pitanje ko bi kupio njihove satove pored japanskih ja ti kazem mnogi ljudi. ne radi se o zaljubljenicima i slicno vec o ogromnoj vecini kojoj bi se recimo sat iz police dopao na prvi pogled i kupili ga. Ljudi koje ne zanima ni koji ni kakav je mehanizam unutra...ljudi koji su spremni i nekoliko stotina evra da daju za satove koji u sebi imaju najjeftinije kineske mehanizme ali im zato na ciferu pise ime poznate modne marke, ljudi koji traze pouzdan sat i koji bi dobili preporuku prodavca. Sta je sa Vostok Europe satovima? Koliko znam vostok je jedan od vlasnika te firme. Zasto ne iskoriste njihovu mrezu. Evo kod nas poklon ducan prodaje VE satove pa bi siguran sam rade volje prosirio ponudu i satovima marke vostok. Udji na njihov sajt pa pogledaj koje satove imaju u ponudi...covek se zapita ko kupuje ova sra*a...ali eto ima i takvih ljudi. Nek se svaki pedeseti kupac uhvati za Vostok sat i eto par stotina primeraka godisnje samo u beogradu.
    "Raduj se, mladiću, za mladosti svoje, i neka se veseli srce tvoje dok si mlad, i hodi kuda te srce tvoje vodi i kuda oči tvoje gledaju; ali znaj da će te za sve to Bog izvesti na sud"

  4. #644
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Prvo svi satovi koji se prodaju kod nas su skuplji nego na internetu. Zapravo nije to samo kod nas vec je svuda tako, uvek je manja cena kad se sat kupuje preko inteneta nego u prodavnici.

    Drugo Vostok Europe i Vostok nemaju nista zajednico, sem sto neki modeli VE koriste vostokove mehanizme. Cak kompanije nisu smestene u istoj zemlji.

    Trece, izbacivanje neke komplikacije ne znaci odlazak korak unazad. I Rolex na nekim modelima izbaci recimo datum, pa to ne znaci da je otisao korak unazad. Onda isto tako Longines sa LLD modelom, gde je model bez datuma daleko popularniji od onog sa datumom. Izbacivanje datuma sa nekog modela ne pojeftinjuje proizvodnju.
    Poslednja ispravka: RUS (25.9.2014. u 15:52)
    Neša likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #645
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Citat mistrall kaže: Pregled poruke
    Ne znam odakle ti ideja da bi sat u prodavnici vise kostao nego na internetu...ili bar toliko vise da se narucivanje preko interneta isplati. I meranom takodje treba da zaradi nesto, i meranom takodje placa PDV u rusiji. Jedini dodatni troskovi za nase uslove bi bili transportni troskovi, koje opet i ti placas kad narucujes online. Drugo i online narucivanje nosi odredjeni rizik narocito kad je garancija u pitanju koju realno, u praksi ne mozes da realizujes u slucaju potrebe.
    Mislim da nisi u pravu, jer ako pogledaš cene mnogih satova, ali i druge robe široke potrošnje, videćeš mnogo primera da je kupovina preko interneta jeftinija nego u prodavnici. Imam dosta knjiga kupljenih na taj način, dosta ljudi sa foruma je govorilo o svojim iskustvima sa internet kupovinom i sve se ovo lako može proveriti. Nije tačno da se garancija ne može realizovati, mislim da je Vladan (vlasnik sajta) o tome i pisao, umeju da se pojave poteškoće, ali ipak se mogu prevazići. Iako se ruska roba kod nas ne carini, podložna je našem PDV-u.

    Tačno je da Meranom mora da nešto zaradi, ali svakoj prodavnici je potrebna još veća zarada da bi bila održiva. Nije isto kada zakupiš magacin u nekom predgrađu ili malom mestu i kada otvoriš prodavnicu u nekom tržnom centru ili delu grada sa trgovinama, odnosno gde bi potencijalni kupci mogli da dođu.

    Dalje, na konačnu cenu utiče i broj poručenih komada proizvoda. Zbog toga je i sasvim logično da Casio koji kupiš u Americi, bilo u prodavnici, bilo online, košta jeftinije nego u Evropi ili kod nas. Američki distributer koji odjednom naruči 100.000 primeraka svakako da dobija popust na količinu, jer proizvođač dobije dosta novca kojim može da raspolaže, dok onaj koji jedva naruči hiljadu komada ne može da računa na ovakve povlastice.

    Kada postavis pitanje ko bi kupio njihove satove pored japanskih ja ti kazem mnogi ljudi. ne radi se o zaljubljenicima i slicno vec o ogromnoj vecini kojoj bi se recimo sat iz police dopao na prvi pogled i kupili ga. Ljudi koje ne zanima ni koji ni kakav je mehanizam unutra...ljudi koji su spremni i nekoliko stotina evra da daju za satove koji u sebi imaju najjeftinije kineske mehanizme ali im zato na ciferu pise ime poznate modne marke, ljudi koji traze pouzdan sat i koji bi dobili preporuku prodavca.
    Mislim da si ovde praktično odgovorio na pitanje koje postavljaš meni - tačno je da ljudi kupuju satove sa kineskim mehanizmima, baš zato što je na njima poznata robna marka. Ako postaviš sat na kome piše 'Vostok' ili 'Amfibija' i na kome se vidi da je ruske proizvodnje naspram nekoga sa oznakom brenda koji je registrovan u Švajcarskoj ili Italiji, šta misliš, šta će običan kupac pre uzeti. Naravno, sve ovo važi ukoliko poredimo satove slične cenovne kategorije, jer nije isto platiti sat 100 ili 250 evra ukoliko možeš da izdvojiš maksimalno 120. Što se tiče preporuke prodavca, ne znam koliko je to bitno ili pouzdano, jer prodavac će isto tako reći sve najlepše i o satovima na kojima piše Royal London, Casio, Certina, Rolex ili Q&Q, pošto mu je cilj da ih proda, iako ne znam koliko je prodavac pouzdan izvor.

    Sta je sa Vostok Europe satovima? Koliko znam vostok je jedan od vlasnika te firme. Zasto ne iskoriste njihovu mrezu. Evo kod nas poklon ducan prodaje VE satove pa bi siguran sam rade volje prosirio ponudu i satovima marke vostok. Udji na njihov sajt pa pogledaj koje satove imaju u ponudi...covek se zapita ko kupuje ova sra*a...ali eto ima i takvih ljudi. Nek se svaki pedeseti kupac uhvati za Vostok sat i eto par stotina primeraka godisnje samo u beogradu.
    Čak i da je 100% u vlasništvu, a nije, ne mogu oni da koriste šta hoće, jer se distributer pita. Ako distributer/prodavac smatra da neki proizvod neće imati prođu, on ga neće ni naručivati. Možda Apple ili Rolex mogu da postavljaju određene uslove distributerima, ali firma koja se jedva bori to ne može. Doduše, apsolvirali smo da VE ima samo neke modele sa Vostokovim mehanizmima, pa je ovu mogućnost bespredmetno i spominjati. Može da bude i sasvim tačno da bi prodaja bila onakva kao što kažeš, ali to je stvar procene i poslovne politike Poklon dućana.

    Niko ne brani Vostoku da sutra otvori prodavnicu usred Knez Mihajlove, ali ne verujem da će se to i desiti.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #646
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Samo vas posmatram.


    Naziv: tumblr_n0c3cxQVAi1qh59n0o1_250.gif, pregleda: 549, veličina: 197,5 KB
    Poslednja ispravka: skydrummer (25.9.2014. u 16:18)
    marko14, Neša, molnja and 1 others like this.

  7. #647
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Ovde su svi u pravu na neki način.

    next year at this time I'll be a millionaire




  8. #648
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Samo vas posmatram.


    Naziv: tumblr_n0c3cxQVAi1qh59n0o1_250.gif, pregleda: 549, veličina: 197,5 KB
    Mani te grickalice i gukni nešto. Još treba da te nosimo na duši što ti dozvoljavamo da krkaš toliki holesterol
    skydrummer likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #649
    Mlađi član
    Član od
    22.10.2010.
    Poruke
    77
    Lajkovi
    116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Tačno je da ljudi kupuju satove sa kineskim mehanizmima, baš zato što je na njima poznata robna marka. Ako postaviš sat na kome piše 'Vostok' ili 'Amfibija' i na kome se vidi da je ruske proizvodnje naspram nekoga sa oznakom brenda koji je registrovan u Švajcarskoj ili Italiji, šta misliš, šta će običan kupac pre uzeti.
    Razumem o cemu pricas ali to sa brendom nema veze vec sa dizajnom kucista i cenom. Prodaju se kod nas kineski satovi za 3-4 hiljade dinara na veliko iako nisu nikakav brend vec imaju nisku cenu i "ovovremenski" dizajn. Danas vecina ljudi udje u prodavnicu zatrazi da vidi sta ima sve u ponudi za 80, 100, 150€ itd. odnosno za lovu kojom raspolaze u tom trenutku i onda bira od ponudjenog sta mu se najvise svidja. Retki su oni koji proucavaju karakteristike satova, materijala, mehanizama, uporedjuju cene. Takvih nema 3% medju kupcima.

    Da ne ulazim sad u polemiku oko svega onoga sto smo pomenuli samo cu ti odgovoriti na ovo. Ukoliko vostok shvati da se ne zivi od stare slave opstace u suprotnom on tone sve dublje iz godine u godinu sve dok jednog dana ne osvane vest, rasprodaju se preostale zalihe - fabrika se gasi. Naravno da ce svako izbegavati ruske satove u konkurenciji sa drugima ali ne zato sto su ruski vec zato sto su modeli stari kao biblija. Pa oni covece ne mogu u serijsku proizvodnju jedan pisljivi bezel pristojnog dizajna da uvedu. A nisu maloumni, citaju i oni forume i dobijaju povratne informacije od kupaca ali se tvrdoglavo drze stare price. I sad je glavna vest novi neptun...pustili te da cekas godinu dana...te sad ce, samo sto nije, bice prelep, revolucionarni dizajn i na kraju eto ga u specijalnoj seriji 1000 komada koji se razgrabe za dan i cao. Znaci poludeo sam ovih dana i resio sam da posle vikenda castim sebe jednim seikom a nek se njihovim specijalnim serijama zaludjuju drugi. Vise me ne zanimaju dok se ne prizovu pameti.

    Pozdrav
    "Raduj se, mladiću, za mladosti svoje, i neka se veseli srce tvoje dok si mlad, i hodi kuda te srce tvoje vodi i kuda oči tvoje gledaju; ali znaj da će te za sve to Bog izvesti na sud"

  10. #650
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Uz ogradu da sam u prethodnom postu mislio na sledeću tvoju konstataciju: „ljudi koji su spremni i nekoliko stotina evra da daju za satove koji u sebi imaju najjeftinije kineske mehanizme ali im zato na ciferu pise ime poznate modne marke", ovde se slažemo praktično u celosti.

    Mislim da bi Vostok morao da radi na tri sledeća polja: kontrola kvaliteta, dizajn i marketing. Ovo poslednje je i najskuplje, ali oni svakako imaju problema da opstanu i na ogromnom domaćem tržištu, na tržištu bivšeg SSSR-a, gde imaju lakši pristup, ali i na globalnom. Dečije bolesti kao klimava krunica, loša narukvica i slično bi mogli da se srede, a dizajneri bi svakako morali da ponude nešto što nije varijacija na stare teme, već i da se inspirišu savremenim svetskim trendovima. Mislim da ni ovo ne bi bilo teško izvodljivo, jer mnogoljudna zemlja kao što je Rusija svakako ima mlade dizajnere koji bi za ne tako visok honorar prihvatili da dizajniraju nešto savremenije.

    Verujem da je problem u rukovodstvu kompanije, jer mnoge privatizovane ruske firme su se našle u nezgodnoj situaciji usled pogrešnog razmišljanja novih vlasnika, koji i dalje kao žive u doba SSSR-a. To što je tržište i dalje veliko ne znači da će se roba prodavati sama od sebe, jer se pojavila snažna konkurencija, koja je shvatila da roba treba da bude privlačna i za oko, da je potrebna inovacija i da se kupac mora zadržati. Lako je bilo kada je izbor robe bio mali, ili kada se sovjetska roba uvozila po direktivi, ali u uslovima prave tržišne utakmice, svako mora da zasluži svoj deo kolača. Jednom sam pročitao u nekom ruskom izvoru da rusku robu široke potrošnje najviše zaobilaze sami Rusi. Iako ume da bude jeftinija od zapadne, ruski kupac želi da proizvod bude i kvalitetan, da se otarasi dečjih bolesti i da lepo izgleda. Automobilska industrija, odnosno ruski brendovi, upravo zato i propadaju, pa se kod njih najviše voze uvozna kola ili inostrana koja su proizvedena u Rusiji. Isto važi za mnoge vrste robe široke potrošnje, pa čak i za avione. Možda zvuči paradoksalno, ali čak je i domaći Aeroflot izbacio veliki deo domaćih aviona i prešao na Boeing i Airbus.
    mistrall likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Vostok Komandirskie K-34
    By Aleksandar S in forum Ruski satovi
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.1.2022., 21:51
  2. Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski
    By skydrummer in forum Ruski satovi
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 19.10.2021., 13:59
  3. Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 3.3.2016., 7:23
  4. Rezervni delovi za Vostok Amfibija satove
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 4.2.2012., 14:52
  5. [KUPLjENO] - Vostok Komandirskie
    By zolabg in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.1.2011., 16:47

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •