Strana 101 od 116 PrvaPrva ... 5191979899100101102103104105111 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.001 do 1.010 od ukupno 1158
Like Tree1684Likes

tema: Vostok Amfibija Komandirskie sat

  1. #1001
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2016.
    Poruke
    42
    Lajkovi
    187
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom

    I tako, u nedoumici između Amfibije i Komandirskog sa 24.-om podjelom, prelomih i naručih ovaj drugi preko Meranoma. Prije 14 dana. Još čekam i pratim kretanje pošiljke preko 17track.net. Do Moskovskog aerodroma i imam trag ali kad napisaše da je 26.04.poslat za Bosnu ni traga. Valjda će stići. Jedva čekam.

  2. #1002
    Mlađi član
    Član od
    24.6.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    89
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Jel ove nove amfibije isto imaju bezel i krunicu od mesinga?Ako sam dobro skapirao s pocetka teme,ranije su imale i zanima me kako se ponasa krunica od mesinga na zavrtanje kod starijih navijaca.Svakog dana odvrci zavrci da bi navio sat,koliko to moze da traje?
    Satovi su mi bas cool,onaj hladnoratovski smek,jos kad bi koja imala cifer sa AK47,bilo bi bas zlo .
    Poslednja ispravka: teodorica (1.5.2017. u 8:38)

  3. #1003
    Mlađi član
    Član od
    24.6.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    89
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Ups,sorry,sad videh da su 960 SE(meni najinteresantniji) komplet od celika
    DrAgod likes this.

  4. #1004
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Mislim da Amfibija nikad nije imala mesinganu krunicu.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  5. #1005
    Mlađi član
    Član od
    24.6.2012.
    Poruke
    47
    Lajkovi
    89
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Mozda sam pobrkao sa komandirskim modelom.Iscitavam temu dva dana pa gomila informacija odjednom.Neko spomenu kako mu je oblajznuo navoj na krunici i da s ciljem prave od mesinga,sad da li za amfibiju ili komandirski,da ne jede navoj.Inace ne volim mesing bilo gde spolja na satu,pa ako je tvoja informacija tacna,samo + vise za potencijalnu kupovinu.
    Inace me zainteresovala cela prica o rusima posto imam jedan Wostok od dede USSR 18 rubina sa tim prepoznatljivim sistemom zadnjeg poklopca sa prstenom okolo,ali steta,otisla glavna lisnata opruga.

  6. #1006
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Krunica je od presavijenog lima koji je hromiran. Na nekim ograničenim serijama je čelična krunica. To su oni modeli koji koštaju oko 120 dolara. Isto važi i za rotirajući prsten.

    Primeri manje ili više oguljenog hroma sa krunice:
    Vostok Amfibija Komandirskie sat-117867d1448746616-istorija-ronila%C4%8Dkih-satova-ii-deo-img_4093.jpgVostok Amfibija Komandirskie sat-guh.jpgVostok Amfibija Komandirskie sat-opwqsde.jpgVostok Amfibija Komandirskie sat-ygi.jpgVostok Amfibija Komandirskie sat-s-l1600.jpg

    U principu taj hrom se sa krunice ne guli tako lako. Treba dosta vremena da bi se to desilo. Možeš nositi sat na nato kaišu (jer on malo podigne sat pa i krunica ne dodiruje toliko kožu -znoj, so), malo pripazi sat u smislu da ne udariš krunicom od sto i sl. i trajaće dugo. Kontaktiraj Meranom ili zenitar-a na ebay i pitaj ih da li krunice koje prodaju za mehanizam 2415 pašu na tvoj navijač (verovatno imaš 2209 ili 2409) ili pitaj forumaša veberza preko pp. Ukoliko krunica sa 2415 odgovara za tvoj mehanizam kupi jednu i miran si.
    Poslednja ispravka: skydrummer (1.5.2017. u 23:04)
    teodorica and mizzy like this.

  7. #1007
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Ebiga druže kada si me prozvao ...
    Prvo, slike koje si postavio, to su sve starije Amfibije sa krunicom od punog mesinga. Nema lima, ali su hromirane i to se guli.
    Na novijim standardnim Amfibijama krunica je isto mesingana, ali pokrivena sa čeličnim limom u stilu čepa pive
    Serija SE od meranoma već dosta vremena ima isključivo čelične krunice. Kao i bezel.
    Krunice sa Amfibije ne pašu na komandirca i obratno. Amfibija ima tri vrste krunice+ključa.
    Takođe, ključ/krunica sa starijih Amfibija (mehanizam 2209) ne paše na nove Amfibije sa mehanizmom 24xx. I obratno

    Ima još šta nejasno?

    E da ... sve novovremenske Amfibije su automatici i nema odvijanja-zavijanja svaki dan. Komandiraca ima navijača sa 2409 ali ja mislim da se to ne treba kupiti
    Poslednja ispravka: veberz (2.5.2017. u 15:26)
    teodorica likes this.

  8. #1008
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Kazem lepo pitaj Veberza.
    Inace, mislio sam da je taj talasasti lim na krunicama novijih Amfibija takodje hromirani lim tj.da nije nerdjajuci celik.
    Ovo ostalo mi je poznato osim da li krunica (kljuc) za 2415 odgovara mehanizmu 2209, 2409.

    Grazie Veberz.

    PS: ... novovremenske...

  9. #1009
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    skydrummer druže, ja ti se zahvaljujem i drago mi je da se makar preko foruma družimo. Malo
    Taj čep od pive nije hromiran, čelik je. A što se tiče mehanizama, imaš 2209 i nakon toga 24xx. Ključevi ne pašu.
    A za ovo ps., Ti si mi primer, i ja mrzim kada se bilo koji jezik kvari tuđicama.
    skydrummer likes this.

  10. #1010
    Stariji član Avatar korisnika Elvedin
    Član od
    1.11.2015.
    Lokacija
    Novi Pazar
    Poruke
    1.700
    Lajkovi
    11982
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Vostok Amfibija Komandirskie sat

    Vec oko 2. godine sam clan ovog predivnog foruma, trudim se biti sto ucestaliji, uzivam ovde, a na moj prvi post sam bas dobio odgovor od tebe kolega Veberz. Vezano za kupovinu Seiko 5. Dosta sam iscitao forum i prije nego li sam postao clan istog. I zao mi je sto pojedini stariji clanovi, clanovi sa tolikim znanjem poput tebe nisu bas toliko prisutni ali razumijem, zivot, obaveze... svasta nesto. Znam da nije tema predvidjena za to ali eto.
    Poslednja ispravka: Elvedin (2.5.2017. u 19:51)
    Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...

Slične teme

  1. Vostok Komandirskie K-34
    By Aleksandar S in forum Ruski satovi
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.1.2022., 21:51
  2. Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski
    By skydrummer in forum Ruski satovi
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 19.10.2021., 13:59
  3. Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 3.3.2016., 7:23
  4. Rezervni delovi za Vostok Amfibija satove
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 4.2.2012., 14:52
  5. [KUPLjENO] - Vostok Komandirskie
    By zolabg in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.1.2011., 16:47

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •