Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 38
Like Tree32Likes

tema: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

  1. #1
    Novi član
    Član od
    8.8.2011.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    46
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    Zanima me vaše mišljenje o novim satovima Poljot Sekonda 3133/6431646 i Poljot Sekonda 3133/6431643 kao i Poljot Strela Poljot Strela 3133/2121208, Poljot Strela 3133/2121204 i Poljot Strela 3133/2121108 zanim ne da li su kvalitetni satovi i kakvi su u idnosu na Volmax satove sa mehanizmom Poljot 3133 dali su isplativa investicija jer su jeftiniji Volmax satova sa mehanizmom Poljot 3133 a od evo i linkova

    Poljot watches Sekonda in the russian watches online shop Smirs.com

    Poljot watches Sekonda in the russian watches online shop Smirs.com

    Poljot Strela Chronograph 3133/2121208

    Poljot Strela Chronograph 3133/2121204

    Poljot Strela Chronograph 3133/2121108

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    Koliko god da sam se trudio, nisam saznao istinu, sa koje proizvodne trake izlaze ti modeli. Razlika je ,takodje, zbog veličine (diameter) sata. Mislim da nije preterana razlika u kvalitetu, ali su po meni i jedni i drugi malo precenjeni, zbog popularnosti....

    Ja ,kada su rusi u pitanju, najviše poverenja imam u Volmax, jer je kod ruskih satova skoro pa najveća mutljavina...
    Sa Volmax-om su skoro sva iskustva koje pročitah ,pozitivna.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    U vreme hladnog rata u Velikoj Britaniji su prodavani satovi marke Poljot I Raketa pod nazivom Sekonda. Inače firma je osnovana 1966 godine i danas je, bar po zvaničnom sajtu najprodavaniji modni brend u UK !!!!?????? Uglavnom su upitanju kvarcni azijati koliko vidim, i svakako te satove ne bih kupovao. Njihov zvanični sajt Welcome to Sekonda Watches
    Pak što se tiče Strele tiče, situacija je mnogo bolja i podseća pomalo na Poljot International tj radi se o nemačkoj firmi osnovanoj 1999, vidim da je vlasnik prava Juri Levenberg (zvuči nekako ruski). Što se tiče mehaizma ugrađivali su se mehanizmi iz ПМЧЗ (Первый Московский Часовой Завод) a po potpunom rasparčavanju Poljota koriste Mak Time hrono mehanizme. zvanični sajt je STRELA Watch - e ovo bih već posedovao
    Volmax je jedan od pravnih sukcesora Poljota("nasledili" spoljne kanale prodaje i dve robne marke Aviator i Štrumanskie) koji takođe koristi Mak Time mehanizme. zvanični sajt Авиатор
    Pomeni Strela je sasvim prihvatljiva opcija ne vidim neku veliku razliku u odnosu Volmaksove akvizicije ali opet to je samo moje skromno mišljene ..................da vidimo šta će "stari vukovi" sa foruma reći o tome
    Poslednja ispravka: popovac 76 (23.4.2012. u 22:40)
    VLADAN P likes this.

  4. #4
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    Stvarno ne poznajem dobro ruse, ali kada bih birao izmedju ovih modela, najvazniji bi mi bio vizuelni utisak, jer smatram da nekih znacajnijih razlika u kvalitetu mehanizma izmedju pomenutih modela nema. A da su privlacni i lepi satovi to stoji.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    Citat popovac 76 kaže: Pregled poruke
    Pomeni Strela je sasvim prihvatljiva opcija ne vidim neku veliku razliku u odnosu Volmaksove akvizicije ali opet to je samo moje skromno mišljene ..................da vidimo šta će "stari vukovi" sa foruma reći o tome
    Eto,ja se slažem
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    Citat popovac 76 kaže: Pregled poruke
    Pak što se tiče Strele tiče, situacija je mnogo bolja i podseća pomalo na Poljot International tj radi se o nemačkoj firmi osnovanoj 1999, vidim da je vlasnik prava Juri Levenberg
    jesi li siguran da Strelu pravi Juri? Ja znam da je on napravio svoj brend "Pilot", ciji logo podseca na Poljotov, ali nisam siguran da li pravi i Strelu koju prodaje Julian Kampmann, recimo?

    Evo jednog Jurievog pilota

    US PILOT Miyota 8215 "Russian Aviator Pokryshkin" mechanical automatic watch | eBay

    A sto se samog Jurija tice,procitao sam dosta negativnih komentara o njemu i njegovom poslovanju, i ja bih svakako zaobisao saradnju sa njim.
    backarelli likes this.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    Citat popovac 76 kaže: Pregled poruke
    Volmax je jedan od pravnih sukcesora Poljota("nasledili" spoljne kanale prodaje i dve robne marke Aviator i Štrumanskie) koji takođe koristi Mak Time mehanizme. zvanični sajt Авиатор
    Pomeni Strela je sasvim prihvatljiva opcija ne vidim neku veliku razliku u odnosu Volmaksove akvizicije

    popovac , ne znam da li si primetio, da za sve modele koriste isto kućište, tj cela paleta Strela satova ne prelazi 39mm diameter, dok se kod Volmax satova iz serije Strela mogu naći i do 45mm sa daleko ozbiljnijim kućištem.
    To sigurno pravi razliku u ceni, bez daljnjeg !!!

    Treba svakako obratiti pažnju na diametar sata, s`obzirom da im cela paleta satova STRELA Watch ne prelazi 39mm !

    Koliko je god mehanizam najvažnija komponenta sata, nije sve ni u njemu. Svakako treba obratiti pažnju i na ostale elemente sata, kao što su cifer, kazaljke, kućište ...etc....
    Moje mišljenje je, da se sa Volmax-ovom seriom Šturmanski Strele, ne mogu porediti ,kao i to da je Volmax daleko ozbiljnija "kuća" .
    Samo bih hteo da dodam, da nikako ne mislim ,da je ta "mala" Strela ne kvalitetna i loša, ali je takodje nikako ne bi poredio sa Volmax-ovom Strelom. E sad, da li je skoro dupla razlika u ceni opravdana, nemam pojma...

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    jesi li siguran da Strelu pravi Juri?
    Jeste njegova je firma(Legal STRELA-Watch), na sajtu Russian Watches | Juri Levenberg može da se isprati njegov istorijat rada.Evo jednog po meni fer komentara sa "watchuseek" russian watchforum koji po najbolje opisuje ovog proizvođača " Juri is the man we love to hate (due to his reputation for poor customer service) but he's responsible for commissioning some of the best watches to come out of Moscow over the past 15 years or so, including the 3133 Strelas and the 2001 Gagarin reissues -- just to name a few. If you like his watches but are nervous about doing business with him, Julian Kampmann is your man. His shop is right down the street from Juri's, and he carries many of his watches. Most importantly, Julian's reputation for service is second to none."
    Koliko ja vidim klasična istorija jednog Rusa pečalbara otišao rano u Nemačku pravio dobre satove - zaradio pare- postao bahat
    iz ovoga sledi da je bolje sat kupiti kod odgovornijeg prodavca nego direktno od proizvođača jer mu izgleda uopšte nje stalo do reputacije, ali svako pravi solidne satove!

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    Citat backarelli kaže: Pregled poruke
    Treba svakako obratiti pažnju na diametar sata, s`obzirom da im cela paleta satova STRELA Watch ne prelazi 39mm !
    ..
    Nisam uopše obratio pažnju - hvala druže to svakako jeste velika mana.......

    ali to se i uklapa u stari izgled poljota a i takva su kućišta i kod Poljot International-a i ja bih rekao da samo potvrđuje priču od malopre da je pravio ok satove, ali da ne obraća pažnju na reputaciju i ne ide u korak sa novim zahtevima tržišta za sve većim obimom sata.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    Citat popovac 76 kaže: Pregled poruke
    Nisam uopše obratio pažnju - hvala druže to svakako jeste velika mana.......

    ali to se i uklapa u stari izgled poljota a i takva su kućišta i kod Poljot International-a i ja bih rekao da samo potvrđuje priču od malopre da je pravio ok satove, ali da ne obraća pažnju na reputaciju i ne ide u korak sa novim zahtevima tržišta za sve većim obimom sata.
    Eh, ma šta ti kupci znaju šta je ruski sat? A još gnjave za tu neku estetiku.

    Nema tu demokratije za njih, ima da bude kako drug Putin kaže, i tačka
    popovac 76 likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 30.5.2017., 23:30
  2. Poljot Strela sat
    By Sasa064 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.9.2012., 22:51
  3. Kupujem poljot 3133
    By bt321 in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.12.2011., 21:52
  4. Poljot 3133 u delovima
    By Neša in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 6.8.2011., 22:27
  5. Poljot Strela ili Sekonda 19 jewels chronograph sat
    By bt321 in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.3.2011., 0:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •