Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 38
Like Tree32Likes

tema: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    -uufff... dobro, dobro, ajde de... preterao sam, pogotovu izražavanjem, te se izvinjavam ako sam nekog uvredio, ali mišljenje svakako ne menjam.

    Već sam naglasio, da ne mislim da su ti modeli djubre, već samo da ima razlike u pomenutim modelima, kao i da ne znam da li je razlika u ceni opravdana... pa ako ste imali strpljenja i odgledali klipove koje postavih u prošlom postu, ta razlika bi valjda trebala da bude i vama jasna.

    Popovac
    , već si mi uzeo "reč iz usta" jer htedoh još u prošlom postu da napišem, da bih se uvek pre opredelio za Mak Time ili Aviator . Za to da li Volmax ima livnicu ili nema, ne znam... samo znam da drže do kvaliteta, kao i do astronomskih cena, gde je dosta modela iz njihove palete realno precenjeno.

    Opet se opozivate na mehanizam. Pa raspon cena u (recimo) serijiskom ETA G10.211 mehanizmu, izmedju satova gde je isti ugradjen dostiže više nego duplu razliku, pa nema ovoliko polemike. Što se tiče 3133 mehanizma, verujem da je gomila ljudi ubedjena da zna koji mehanizam kuca u njihovom satu. E pa to i nije baš tako, te bih vas zamolio da "bacite oko" na poslednji post u sledećoj temi...

    Korisni linkovi i sajtovi o satnim mehanizmima

    ....otuda i moje ne poverenje.

    Sofronije, druže moj... kada na istom tom, meni omiljenom Citizenu, budeš video "made in Japan" a sklopio ga Žića zvani Perin iz gornjih Gavibavinaca na Jamajci, ću ti dam mapu za klonju u Lipovici ! Seiko koji kupih, ko zna gde je sklopljen, ali na njemu ni J od Japan nema. Ej, šala na stranu, ni jednog momenta nisam rekao da se radi o lošim satovima, već da bi se ja svakako pre odlučio za "čistokrvnog ruju" i ako je to danas čitava problematika . Inače, pored velikog broja ljudi koji su ekstra prošli u kupovini od Levenberg-a (poput člana nedim), ja se iskreno ne bih usudio da "pljucnem" oko 400 € za njegov sat. Nešto i ne verujem da se radi samo o marketing-pljuvanju, možda i grešim, ne znam. Inače, veliki sam ljubimac ruskih satova, da ne kažem da su za mene br1, a evo i posta iz januara ove godine (post br 32) gde sličnih ima još gomila na forumu...

    Koji pilotski sat vam se svidja i zasto?

    nedim , uistinu se izvinjavam na mom prošlom postu, jer je bezobrazno sročen, pa još podebljan sa uzvičnicima. Nisam mislio da uvredim niti jednog vlasnika pomenutih satova, veruj mi. Veliki sam ljubimac ruskih satova, jer pored pominjanog kvaliteta, imaju neku toplinu, koju drugi brendovi nemaju. Meni se ,nekako , sve to narušava takvim potezima koje pravi Levenberg . Pa ja nisam video niti jedno loše iskustvo za izvornu Strelu, kao ni za Šturmanski Strelu... kako se to njemu desilo, da izazove lošu reputaciju ruskog hronografa, koji spada u sam vrh ruskog časovničarstva ne znam, ali mi svakako para oči i poverenje. Možda si u pravu, da je sve to marketing i da on svojom cenom, koja je duplo manja, sve to izaziva, ali ja ne bih da se "oprobam" . To je sve samo moje mišljenje i ne mora ništa da znači... svako pravi svoj izbor.

  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    Ja se slazem sa bakarelijem, ako dajem 400e za nesto, pa valjda je u redu da znam gde je to napravljeno. Zasto stoji "sdelano v rossi" kad Rusiju nije ni videlo, a nije ni proslo pored 1MCZ... Cirilicni natpis na toj Streli je samo marketinski trik.
    I da, mislim da to sa Jurijem nije negativna kampanja. Covek valja sve i svasta i tehnicka podrska mu je nikakva. Ja nisam procitao da je nekom stigao sat od njega bez stakla, bez krunice, ili kazaljke. Kao ni to da nekom nije stigao sat, vec su sve prituzbe na servisiranje satove, kao i na prodaju franken modela.
    backarelli likes this.

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    ... e pa moram da se umesam i da povucem paralelu :

    skoda odavno nije ceska, niti se cesi tu nesto pitaju, a skoda nikad bolja.
    zbrojovka odavno nije ceska, a opet, i zbrojovka nikad bolja.
    cehinje jedine nisu menjale kvalitet, samo sto srbi za njih odavno nisu (pre)bogati turisti ...

    strela je vrh, i sofronije moze da je proda samo ako ja za to ne budem znao, posto cu prvi
    da mu taj nicim i nikada opravdani potez, ukoliko saznam na vreme za nameru, onemogucim
    svim legalnim i nelegalnim sredstvima ( tamnica, ´leb i voda dve nedelje, elektrosokovi,
    bicevanje, bambusovi stapici pod nokte itd. ).

    dakle, strela forever !


    osim toga, ja sam nekada (davno) na svom yugicu 55 pored cepa za sipanje goriva zalepio nalepnicu
    na kojoj je pisalo ˝euro diesel˝, i nikome nije palo na pamet da se tu stvarno sipa eurodizel,
    a i niko zbog toga nije mislio da vozim dizel mecku.
    vladas and VLADAN P like this.

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    uf, tu itekako ima razlike. Skodu je kupio renomirani proizvodjac automobila, ulozio kapital, doneo tehnologiju i oziveo posrnulu Skodu. Sta je uradio Juri? Kupi pojedinacno delove, sastavi sat i proda sa natpisom na koji verovatno nema pravo. Da je on kupio 1MCZ ulozio pare, doveo Nemacke inzenjere, kontrolore, i proizvodio satove u maticnoj fabrici, tada bi bio Poljot uporediv sa Skodom. Ovako bas i nije...
    backarelli likes this.

  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    da ne odemo preterano van teme, ali ...

    nemci su isto to radili kada su preuzeli skodu (model favorit ), pa se tek posle toga desila dvosmislena
    felicija ( i zbog imena, i sto je bila jedna svapska cehinja), pa fabija ...

    samo neka se postovani jurisa bavi sklapanjem satova od originalnih delova ako mu se to isplati
    (mada tesko, serijska proizvodnja je velika nauka). dok ne sklapa po mnogo komada, to sto sastavi
    ima veliku sansu da ima bolju zavrsnu kontrolu nego ruske beskonacne serije. taj deo je po mom
    misljenju ok.

  6. #26
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    Luger, paralela ti nikako ne valja.

    Ista ta Škoda je kupljena od strane VW-a, te su i kontrole proizvodnje na nivou VW-a.

    Da li stvarno misliš, da neki Glashutte ili Aristo kontroliše sklapanje Strele u švabiji !?! Ko to ,ustvari stoji iza kvaliteta "male" Strele made by Juri !?!

    Kada je Volmax u pitanju, ni o njima ne mislim da su "sveto slovo" , ali u trenutnoj situaciji ruskog "raspada" časovničarske industrije, meni su oni najbolji izbor... ne želim nikako i nikoga da povredim mojim mišljenjem, te se povlačim iz diskusije.
    Uostalom, ja sam skorojević u svetu satova, te moje mišljenje nije toliko ni bitno...

  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    paralela mi valja iz razloga sto su svabe bez trunke stida prvo sastavile favorite od zatecenih
    delova, rasprodale ih, i jedina razlika u odnosu na cehe je bas bila poboljsana zavrsna kontrola.

    kada je ta faza zavrsena skoda je krenula na stranu na kojoj je i danas.

    iskreno se nadam da ce jurisa da uspe da ponovi to isto, tacnije, da se prvo igra srafciger fabrike,
    a kasnije da po ruskom receptu napravi neke fenomenalne satove.

    to sam mislio ...

  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    veliki off

    Nije VW pravio Favorit. Dizajnirao ju je Bertone. Favorit je izbacen 87, pravili su ga do 95-96, a VW je Skodu preuzeo 95, i prvi njihov auto je felicija. Ja sam hteo da ju kupim 98-e, ali mi je bila skupa VW i Skoda se prvi put dovode u vezu 1991, tako da su oni mozda nastavili da sklapaju favorit dok su pripremali novi model...

  9. #29
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    Uf, dok sam ja otkucao, vi ste već uspeli da iskomentarišete, te sam zakasnio sa prošlim postom...

    da... to je moguće, jer su satovi koje trenutno "proizvodi" izuzetno popularni u celom svetu. Sa tom mogućnosti u budućnosti bi se složio.

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Novi Poljot Sekonda 3133 i Poljot Strela 3133

    neka me moderi ubiju, ali da mi se racuna off iz nehata...

    tacno ! ja sam od onih generacija odraslih na auto magazinu ( martiin cesenj i ekipa),
    pa smo se posle posvadjali sa slovencima , takoda znam ko je dizajnirao favorit.

    isto tako se i desilo da su svabe prvo rascistile stokove delova favorita tako sto su sklopile
    onoliko favorita koliko je bilo ispravnih delova, i logicno, to prodali iz vrlo banalnog razloga:
    da bi uzeli lovu.

    posledni favoriti su bili svapski, a na njima je pisalo drugacije.

    ja jos uvek ovde vidim paralelu izmedju jurise i skode.

Slične teme

  1. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 30.5.2017., 23:30
  2. Poljot Strela sat
    By Sasa064 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.9.2012., 22:51
  3. Kupujem poljot 3133
    By bt321 in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.12.2011., 21:52
  4. Poljot 3133 u delovima
    By Neša in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 6.8.2011., 22:27
  5. Poljot Strela ili Sekonda 19 jewels chronograph sat
    By bt321 in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.3.2011., 0:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •