Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 27
Like Tree14Likes

tema: Razlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Exclamation Razlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?

    Jeste vrlo pazite na replike danas ima puno replike

    kako na primer volmax

    evovam da uocite razlike megu original i repliku

    evo vam prvo dvoje(original i repliku)

    pa evo masine sa replike i original

    trebate biti pazljivi i uociti razliki megu original i repliku

    Razlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?-dscn1194.jpgRazlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?-dscn0737.jpgRazlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?-dscn1169.jpg

  2. #2
    Član Avatar korisnika RaleT
    Član od
    17.11.2010.
    Poruke
    141
    Lajkovi
    23
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat bt321 kaže: Pregled poruke
    Jeste vrlo pazite na replike danas ima puno replike

    kako na primer volmax

    evovam da uocite razlike megu original i repliku

    evo vam prvo dvoje(original i repliku)

    pa evo masine sa replike i original

    trebate biti pazljivi i uociti razliki megu original i repliku

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSCN1194.jpg
Viđeno:	376
Veličina:	77,3 KB
ID:	5176Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSCN0737.jpg
Viđeno:	411
Veličina:	67,2 KB
ID:	5177Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSCN1169.jpg
Viđeno:	451
Veličina:	82,5 KB
ID:	5175

    Nisi u pravu, oboje je original, jedno je stari a jedno savremeni P3133 mehanizam. Sam model sata je reissue, ni to nije replika, vec novi model. A mehanizam je originalni volmax-ov, tj. maktime.
    bobbydigital and Borkovic like this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat RaleT kaže: Pregled poruke
    Nisi u pravu, oboje je original, jedno je stari a jedno savremeni P3133 mehanizam. Sam model sata je reissue, ni to nije replika, vec novi model. A mehanizam je originalni volmax-ov, tj. maktime.
    Jeste to je original no volmax je repliku kao na primer ovaj model je li ovo repliku

    no replike volmax poznaju se po plavim strafovima

    i jos nesto p3133 pokazuje da je sat napravljen posle 1994 godina

    a 3133 pokazuje da je sat napraljen od 70s do 80s

    a su 3133 pokazuje da je sat napravljen od 80s do 90s

    evo ti slike iz replike volmax

    a sta velis na moji sat

    Razlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?-183e6f6193b91874a18f89280e0cec2a.jpgRazlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?-upl-pic-1445889030.jpegRazlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?-upl-pic-1545285757.jpegRazlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?-sdc13435.jpgRazlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?-sdc13438.jpgRazlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?-sdc13447.jpgRazlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?-sdc13450.jpgRazlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?-sdc13452.jpg
    Poslednja ispravka: vladas (13.2.2011. u 17:48) Razlog: smanjen caps

  4. #4
    Član Avatar korisnika RaleT
    Član od
    17.11.2010.
    Poruke
    141
    Lajkovi
    23
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Sve su ti ovo originali, i ovi dole i oni gore. Ne znam sta si hteo da porucis.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat RaleT kaže: Pregled poruke
    Sve su ti ovo originali, i ovi dole i oni gore. Ne znam sta si hteo da porucis.
    Ni meni nije jasno,možda se ključ krije u "složenosti" rečenica,koje pre liče na neku zagonetku

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    @Larosa - posto je bt321 iz Makedonije - moguce je da ponekad ne napise nesto bas pravilno... imaj malo strpljenja.

    @RaleT i bt321 - razumem da je vasa rasprava na nivou da li je novi Poljot International legalni naslednik Poljota ili ne i ima li pravo da izdaje re-izdanja Strele, na primer? Mislim da je ovo interesantno pitanje, ali je malo promasena tema, posto nisu u pitanju klasicne replike. Predlazem da otvorite zasebnu temu, ako zelite ovo da ispitate!
    No time to lose

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    @Larosa - posto je bt321 iz Makedonije - moguce je da ponekad ne napise nesto bas pravilno... imaj malo strpljenja.

    @RaleT i bt321 - razumem da je vasa rasprava na nivou da li je novi Poljot International legalni naslednik Poljota ili ne i ima li pravo da izdaje re-izdanja Strele, na primer? Mislim da je ovo interesantno pitanje, ali je malo promasena tema, posto nisu u pitanju klasicne replike. Predlazem da otvorite zasebnu temu, ako zelite ovo da ispitate!
    vladas nije problem zelim da kazem da je bolje da uzmete sad od 70s kao ovoj nego sat koj e napraven od volmax jeli masina nije ista kazi mi ti ja mislam da masine ni su isti eve vidi strafovima su druge

    i so to je promenet dizajn masina i znaci da nije original

    i dobro vladas sopiram so ovaj razgovor
    Razlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?-1350r.jpgRazlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?-poljot_3133.jpgRazlike između Poljot mehanizama 3133 - izvedba 1MČZ, Volmax... Šta je kopija a šta original?-sdc13435.jpg


  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom ...

    Diskusija preseljena u odgovarajući deo foruma.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: ...

    bt321 - koliko sam ja ispratio - i novi - nemački proizvođači, kao što je Poljot International - mehanizme nabavljaju iz Rusije, iz 1.Moskovskog Časovnicarskog Zavoda - 1MČZ tako da mislim da nisu klsične replike u pitanju. Više je tu u pitanju što nije pravno rasčlanjeno - da li je Poljot International pravni i intelektualni naslednik Poljota... Iskreno - ne znam sve detalje, pa pozivam ostale članove foruma da ovo rasvetlimo. Znam, recimo da je član Jole777 imao jednu Strelu iz Nemačke, i moguće je da ima više detalja o ovom pitanju...
    Poslednja ispravka: vladas (13.2.2011. u 19:40)
    No time to lose

  10. #10
    Član Avatar korisnika RaleT
    Član od
    17.11.2010.
    Poruke
    141
    Lajkovi
    23
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: ...

    Sve ok, ali ovde covek fundamentalno trabunja, bio on iz vo makedonia ili od bilo odakle. Hoce da kaze da ne treba kupovati P3133 mehanizam (slika levo) jer je replika. Lepo kaze - bolje iz 70-ih nego volmax - ovo je takva glupost koju dozvoljavate, neka prvo iscita sta ima o tome i nek ond kaze. Volmax je najjaca firma koju Rusi sada imaju, najvisi nivo kontrole kvaliteta, rukovodjenje transparentno (Volodko), zastupnistva sirom sveta (Hester, P.Meier). Neki brendovi koji se danas pojavljuju su zasticeni, neki nisu, zato ima vise modela i ponuda je veca. Ali reci da je ono sto pakuje bilo koja od zvanicnih kompanija - replika, to je totalna nebuloza. Moze da se kaze da smatra kvalitetnijim originalne masine -made in USSR ili sl. Zavrsavam.
    Borkovic likes this.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Volmax Aviator i Sturmanski satovi- Civil
    By RaleT in forum Ruski satovi
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 15.2.2015., 19:22
  2. [POVUČEN OGLAS] - Volmax Aviator hronograf
    By RaleT in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.2.2011., 22:35
  3. Certina DS Action C013.417.11.057.00 i C536.7178.42.61 - razlike
    By marnat in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 29.1.2011., 7:40
  4. Slike mehanizama
    By watchmag01 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.9.2009., 14:59
  5. Seiko mehanizam 7s26 i 7s36 - razlike
    By RUS in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.6.2009., 0:11

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •