Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 33
Like Tree8Likes

tema: Stowa satovi i ETA

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Stowa satovi i ETA

    Citat gshevo kaže: Pregled poruke
    Da li Stowa Flieger without logo sa ETA 2824-2 (ne COSC) ima standardno Incablock i Glucydur !?
    DA, ima!


    pic borrowed from WUS member natapolk
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #12
    Novi član Avatar korisnika gshevo
    Član od
    6.11.2009.
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Stowa satovi i ETA

    Evo šta sam ja našao
    The Marine movement comes with Glucydur balance, flat Nivarox spring, Incabloc shock protection with “Exzenter” fine regulation.

    Mislim da je isti mehanizam za Marine automatic i Flieger.

    ceo tekst: http://forums2.watchuseek.com/showthread.php?t=235351

  3. #13
    Član Avatar korisnika skydiver
    Član od
    20.11.2008.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    251
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom re: Stowa satovi i ETA

    I ja sam pratio taj thread na WUS i koliko se sećam, konačni odgovor je bio da standardno idu elabore mehanizmi, s tim da ih Stowa dorađuje, da li sada kod svakog izmeni neke delove nisam siguran. Kada je u pitanju COSC mehanizam, opet valjda naručuju elabore mehanizam, koji dorađuju, kako bi prošao sertifikaciju. Ono što se isto može videti je da mehanizmi koji dolaze sa COSC sertifikatom imaju lepšu završnu obradu, više elemenata dekoracije.

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Mislim da obojica grešite i da su u pitanju mehanizmi iz elabore klase sa Stowa zamajcem od srebra. Definitivno nije u pitanju TOP klasa mehanizama.
    Iako standard i elabore klase ne dolaze sa delovima karakterističnim za mehanizme top klase, ETA radi modifikaciju ukoliko to klijent zahteva pa se tako u pomenutim nižim klasama mogu naći i ove komponente a može i sam proizvođač da izvrši određene modifikacije mehanizma.

    @gshevo

    Čestitam na novom, budućem Stowa satu.
    Samo da pojasnimo dragon, ako se slažeš (da ne pomisle ljudi da je zamajac od srebra), u pitanju je German Silver ili ti http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%90%D0...D1%80%D0%B0%29

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: Stowa satovi i ETA

    Ne tvrdim da Stowa standardno ugrađuje Top grade 2824,ali samim tim što mehanizmi posjeduju Incablock i Glucydur,više ne spadaju u Elabore grade."Elabore" je u prevodu nadograđen.Stowa stavlja jednu vrstu nadograđenog mehanizma koji ne mora biti Top grade po ETA klasifikaciji(mada ne vjerujem da je išta lošiji od ETA Top grade)! Stowin sat može se naručiti sa "Stowa standard ETA 2824-2" i "Stowa COSC ETA 2824-2"(za koji sam siguran da je Chronometer grade jer nije lako proći COSC test)! Ne može se naručiti dodatno sređen mehanizam sa ovim ili onim dijelom!
    Da sumiram ovo izlaganje:šta god uzeli od Stowe,dobićete vrhunski sat koji se može porediti sa bilo kojim proizvođačem(osim onih koji imaju in-house mehanizme sa hrpom komplikacija),a za dobro manju cijenu!
    @gshevo
    Čestitam na izboru,a čestitaću i na satu kada ti stigne(bićeš srećan čovjek ako ga dobiješ sredinom septembra,tj. nemoj da te iznenadi ako ga budeš čekao barem još mjesec)!!!
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (2.6.2010. u 15:37)

  5. #15
    Novi član Avatar korisnika gshevo
    Član od
    6.11.2009.
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Stowa satovi i ETA

    Dalibore i ostali hvala vam mnogo na ovim postovima i čestitkama. Siguran sam da nisam pogrešio sa izborom Stowa Flieger.
    Mislim da se isplati čekati i da vredi razliku u ceni naspram Steinhard, LACO, Archimede...
    Ja vam svima obećavam da kada sat bude stigao, biće slika, iskustva oko kupovine, a možda i neki test.

    Sve vas pozdravljam i hvala još jednom!

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Stowa satovi i ETA

    Nemam nista pametno da dodam, samo da i ja cestitam na izboru! Taj sat je, sto se mene tice, cisto savrsenstvo, i siguran sam da ces ga nositi sa ogromnim zadovoljstvom!
    Poz!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Stowa satovi i ETA

    Citat skydiver kaže: Pregled poruke
    Samo da pojasnimo dragon, ako se slažeš (da ne pomisle ljudi da je zamajac od srebra), u pitanju je German Silver ili ti http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%90%D0...D1%80%D0%B0%29
    Ma da, na nemačko srebro sam mislio al pošto je to već naznačeno na sajtu, mislio sam da nema potrebe da naglašavam i nema ja šta da se slažem ili ne, ako postoji greška, zamerka ili mislite da grešim slobodno ispravljajte.

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Da sumiram ovo izlaganje:šta god uzeli od Stowe,dobićete vrhunski sat koji se može porediti sa bilo kojim proizvođačem(osim onih koji imaju in-house mehanizme sa hrpom komplikacija),a za dobro manju cijenu!
    E to je i suština, koje god klase mehanizam da je u pitanju najmanje je bitno jer Stowa toliko radi na kvalitetu da kupac zasigurno dobija jedan neverovatno dobar sat.

    Citat gshevo kaže: Pregled poruke
    Dalibore i ostali hvala vam mnogo na ovim postovima i čestitkama. Siguran sam da nisam pogrešio sa izborom Stowa Flieger.
    Da kažemo ovako, jedino što bi moglo da bude kvalitetnije od konkretnog sata u cenovnom rangu do 1000e jeste Stowa Flieger LE sa 2801 mehanizmom na ručno navijanje i centralnom sekundarom a to ćeš jako teško naći.
    Tako da ne brini i uživaj kada ti stigne sat.

    Ja ću se pridružiti ostalima i još jednom ti čestitati na kupovini.

    btw
    ako ti se kojim slučajem iz samo tebi znanih razloga ne bude svideo sat kada ti stigne, pp odmah da mi pošalješ.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #18
    Novi član Avatar korisnika gshevo
    Član od
    6.11.2009.
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Stowa satovi i ETA

    Lepa vest, bar za mene.
    Danas su mi potvrdili (iz Stowa) da je legla uplata ida će sat uskoro biti poslat
    Čekao sam 4 meseca, izdržaću još 10tak dana...

  9. #19
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Stowa satovi i ETA

    Mashala!
    Odmah kaci slike, cim stigne, zivi nismo!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Stowa satovi i ETA

    Uhu jos malo strpljenja.Slatke muke.

Slične teme

  1. Stowa džepni sat
    By teskone in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 14:16
  2. Stowa Antea
    By Manulac in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 8.1.2012., 20:54
  3. Stowa Antea
    By Manulac in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 3.1.2011., 15:30
  4. Stowa Seatime
    By HADzI DALIBOR in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 16.12.2010., 19:18
  5. certina ili stowa
    By marko78 in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 26.7.2009., 15:21

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •