Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree5Likes
  • 5 Post By jole777

tema: Stowa Antea

  1. #1
    Novi član
    Član od
    3.1.2011.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Stowa Antea

    Postovanje svima , ja sam novi clan ovog foruma i veliki ljubitelj satova. Do sada nisam imao nekih boljih satova osim par svoceva pa sam najzad resio da sebe pocastim jednim automatikom. Izbor je pao na Stova Antea creme pa me zanima vase misljenje o tom satu i da li se isplati doplatiti za COSC 230 e. Sta konkretno znaci COSC.? Znam odprilike ali bi mi znacilo da mi neko jos malo pojasni? Hvala
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (3.1.2011. u 15:12)

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Stowa Antea

    Vrijedi dati te pare jer dobiješ najbolju 2824-2 koju ETA pravi(kvalitetniji su dijelovi nego kod standard i elabore klase ovog mehanizma)!
    To je potpuno isti mehanizam kao i u npr. Breitlingu Superocean ali za mnogo manje para!
    Evo ti link za COSC,čisto da vidiš šta i kako rade:COSC - Contrle Officiel Suisse des Chronomtres

    Pozdrav

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Stowa Antea

    Vredi i te kako vredi! Ovde su se provlačila različita mišljenja o COSC sertifikatu pa zaključak donesi sam!

    COSC / Grand Seiko standard / Glashutte hronometri

    Drago mi je što si za svoj prvi sat odabrao baš pravi sat!

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Stowa Antea

    Stowa je odlican izbor, tu nema greska. A kao sto su ti vec napisali, dobijas mnogo za daleko manje para, tako da i to ide u prilog ovom izboru.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Stowa Antea

    Ja imam Stowa Marine Original LE II i prezadovoljan sam satom i Stowom generalno.
    Imao sam dosta vremena da kontaktiram vlasnike Stowa jer vec dugo lovim taj model i svi do jednoga su zadovoljni svojim modelom i uslugom. Jedino se bune da se dugo ceka na red.
    (Stowa godisnje napravi oko 3000 satova i Jorg ih zasad ne moze brze staviti na trziste ukoliko zeli zadrzati istu kvalitetu)
    Neces pogrijesiti, satovi su vrijedni svakog Eura, a ako imas bilo kakvih problema rijesis ih sa Jorgom/Stowom posto im je podrska kupcima jako dobra.

    Antea je prekrasan model i ja bi ga kupio primarno radi klasicnog bauhaus dizajna, manje zbog mehanizma. 630Eura nije mali novac, a jos dodatno 230Eura = 860, e to je vec ozbiljan zalogaj.
    Osobno bi uzeo standardnu verziju, ljudi su prezadovoljni s njom, mozes i nju ustelati kod dobrog urara da drzi super vrijeme. Naravno da je COSC verzija bolja (a bit ce i puno cijenjenija posto Swatch smanjuje isporuke mehanizama), ali je i puno skuplja. Na tebi je da odlucis koliko ti COSC znaci. Ako ce ti to biti jedini sat onda idi na najbolje.
    Ako mislis kupovati vise satova i mijenjati ih na ruci onda razmisli o ustedi novaca.
    U svakom slucaju ako odluka padne, cekamo slike!

Slične teme

  1. Stowa satovi i ETA
    By gshevo in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 23.9.2014., 22:40
  2. Stowa džepni sat
    By teskone in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 14:16
  3. Stowa chrono 2010
    By dragon in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.2.2011., 0:12
  4. Stowa Seatime
    By HADzI DALIBOR in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 16.12.2010., 19:18
  5. certina ili stowa
    By marko78 in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 26.7.2009., 15:21

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •