Strana 2 od 14 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 139
Like Tree96Likes

tema: Orient satovi

  1. #11
    Mlađi član
    Član od
    9.8.2008.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Orient satovi

    Vladane pozdrav jos jednom. Ja sam jutros napisao post u okviru opste teme i pitao sam te gde se mogu kupiti Orient satovi u BG-u i koji je raspon cena. Ja jos nisam kupio sat, razmisljao sam se za onu Festinu sa slike ali ne znam jos uvek. Danas sam nabasao na jedan simpatican Casio i dopao mi se. Evo i slike. Sta mislis? Jednostavan je i lepo mi stoji a cena je 100e. Hteo sam da te pitam u vezi toga, vidim da Casio satovi nisu skupi pa da li su dobri, kao npr. Orient ili Seiko? Znaci Orient - gde i koliko? I kakav je Casio? Generalno, i kako ti se cini ovaj? Da li bi pre uzeo njega ili onu Festinu od 22000? Hvala jos jednom
    Ivan

  2. #12
    Mlađi član
    Član od
    9.8.2008.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Orient satovi

    Model je Casio MTD-1059D-1AVEF, ne 54. Pozz
    Ivan

  3. #13
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Orient satovi

    Pozdrav Ivane. Na pitanje o Orientu sam ti ipak odgovorio u drugoj temi:

    http://www.svetsatova.com/index.php?...;limitstart=10

    Casio jesu dobri satovi i prilicno izdrzljivi, ali su nekako previse sportski za moj ukus. Ovaj model ciju si sliku postavio jako lepo izgleda, i ako bih odlucivao izmedju njega i Festine, odabrao bih njega, najvise zbog odnosa kvalitet/cena.

    Ako razmisljas o satu u cenovnom rangu one Festine, moram da ponovim da bih ja pre izabrao Certinu.

    Sto se tice Orienta, ja sam prosto zaljubljen u taj brend, najvise zbog odlicnih mehanizama (preferiram automatske mehanizme) i zbog odlicnog odnosa kvalitet/cena. Zaista dosta daju za malo novca. Inace ja sam prezadovoljan satom koji si video na slici u temi 'Slike satova iz vase kolekcije!', i njegovim izgledom i zavrsnom obradom i izgledom samog mehanizma i naravno njegovom tacnoscu.

    Pozdrav,
    V.S.

  4. #14
    Mlađi član
    Član od
    9.8.2008.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Orient satovi

    Hvala na informacijama Vladane. I meni se svidja ovaj Casio, jedino mi je to sto kosta 8000, pa da nije to malo? Gledao sam cene na netu i to je taa cena tako da je sigurno original. Vidim da Casio i nema neke skupe satove. Planirao sam da izdvojim i vise, ali ako je dobar a i svidja mi se, bolje da ga uzmem. Zbog toga sam pitao kakav je brand Casio (u odnosu na Festinu a i kakav mu je mehanizam u odnosu na seiko i citizen, da li im je blizu). Inace to je dive serija, ima krunicu koja se srafi i zadnji deo je takodje nesto dodatno zasticen, vodootporan je do 20ATM. Da li je bolja varijanta neki takav Seiko? Pozz
    Ivan

  5. #15
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Orient satovi

    Ma naravno da je original, nikom se ne isplati da pravi kopije satova tog cenovnog ranga. Inace on je stvarno super za taj novac a ne sumnjam da cete sluziti dugo godina. Ja sam pre 10-ak godina imao Casio sat koji je radio perfektno, jedino sto mu je na kraju puklo kuciste koje je bilo od plastike (ali je i dalje radio). Posto ovaj ima metalno kuciste siguran sam da neces imati nikakvih problema sa njim.
    Nemas potrebe da juris neki Seiko, osim ako ne zelis neki model sa automatskim mehanizmom. Ako ne preferiras automatske mehanizme, onda je ovaj Casio super izbor.

    Pozdrav,
    V.S.

  6. #16
    Mlađi član
    Član od
    9.8.2008.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Orient satovi

    Znas kako, ja do sada nisam imao nijedan originalni sat. Imao sam par nekih smesnih. Zadnjih par meseci intenzivno razmisljam da kupim dobar sat. Ne preferiram ni kvarcne ni automatske posto nisam imao puno iskustva. Nesto me vuce ka automaticima, moj otac ima Seiko automatic koji nosi 25 godina i koji i dan danas radi besprekorno. Kako si ti postao ljubitelj automatica? Mozda sam i ja vise za automatic, ali ja sam iz Nisa i kod nas nema Seiko satova ali ne bi mi bio problem da dodjem do BG-a ako nadjem ono sto mi se svidja. Lepo bi bilo da nadjem neki Seiko poput ovog Casia, da je automatic, a sto se tice cene, moze i da bude skuplji. Ako ne uzecu ovaj Casio definitivno. Pozz
    Ivan

  7. #17
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Orient satovi

    Sto se tice ljubavi prema automatic mehanizmima, mislim da je to posledica mog postovanja prema tom zanatu i ljudima koji ga rade. Automatski mehanizmi su jednostavno kao mala umetnicka dela i plod su ogromnog znanja, vestine i umeca izrade. Pored toga oni su izuzetno trajni, i uz redovno odrzavanje mogu se prenositi sa jedne generacije na sledecu. Takodje poseban je dozivljaj kada nosis automatski sat na ruci jer osecas blago mrdanje usled rotora koji se okrece

    Iskreno nisam video u Beogradu Seiko ronilacke automatske satove, ali cu potraziti kada budem isao do centra pa cu ti javiti ako nesto pronadjem.

    Pozdrav,
    V.S.

  8. #18
    Mlađi član
    Član od
    9.8.2008.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Orient satovi

    Hvala jos jednom Vladane. Nemoj da se maltretiras da gledas satove. Navraticu ja neki dan pa cu da pazarim nesto Ionako je veci izbor kod vas. Veliki pozdrav!
    P. S. Javicu ti kada budem kupio sat.
    Ivan

  9. #19
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Orient satovi

    Nije mi problem, ja ionako ne izlazim iz radnji sa satovima, znam ih sve u BG

    Naravno kada budes kupio sat obavezno javi koji je i okaci sliku da i mi ostali uzivamo.

    Srecno!

    Pozdrav,
    V.S.

  10. #20
    Mlađi član
    Član od
    9.8.2008.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Orient satovi

    Inace, svaki komentar je suvisan za ona 2 sata, Hamilton i Orient koje posedujes. Jednostavno su prelepi. Razumem zasto si zaljubljen u njih. Nekada cu sigurno da kupim nesto tako, ali za pocetak je dobar i onaj Casio ili eventualno neki Seiko automatic slicnog izgleda. Pozz
    Ivan

Slične teme

  1. [POVUČEN OGLAS] - Orient satovi
    By Milanche78 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 9:04

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •