Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 29
Like Tree8Likes

tema: Fossil ME 1098 - saveti/misljenje/pomoc ?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Fossil ME 1098 - saveti/misljenje/pomoc ?

    Citajuci ovaj forum mnogo toga sam procitao i naucio o satovima i sve vise postajem zaljubljenik u iste da to pocinje da me po malo zabrinjava ... ali i dalje sam amater pa se javljam za pomoc...

    Tako pregledavajuci forum procitao sam sve kometere i postove sto se tice Fossil satova... vecinom to nisu pozitivni komentari.... iako sam nabasao i neki pozitivan komentar koji me je po malo ohrabrio, recimo sa ovog linka: Fossil CH-2573

    citiracu korisnika ANGEL : " Moram da pohvalim Fossil satove!
    Sada IMAJU PRELEP DIZAJN SATOVA, vema pohvalno. Konačno ugrađuju i valjane mehanizme. "

    Mene konkretno zanima sat Fossil ME 1098 (Fossil muški ME 1098 - BPM Watch World)
    i da li se uopste Fossil popravio u izradi satova, kakav je mehanizam, kuciste, detalji, specifikacija sami saveti i da li vredi tih para...?
    Meni se estetski jako dopao, toliko o njemu znam, a ostalo cu nadam se saznati od pravih poznavalaca satova...

    svacije misljenje mi je dobro doslo i bio bih jako zahvalan na svacijem savetu i misljenu...

    Pozz i hvala.
    Priložene slike Priložene slike Fossil ME 1098 - saveti/misljenje/pomoc ?-fossil-me1098.jpg  

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Fossil ME 1098 - saveti/misljenje/pomoc ?

    Ukratko, ne vredi tih para i nije se popravio. Jedan od primera zbog čega bi trebalo izbegavati modne proizvođače satova možeš videti i na linku http://www.svetsatova.com/forum/f65/...esel-3409.html.
    Konkretan model ima jednu od najgorih kombinacija, kineski mehanički mehanizam koji pokreće malu sekundaru i kvarcni mehanizam koji pokreće ostale funkcije na satu.

    Preporučujem ti da u tom cenovnom rangu pogedaš Casio ili Candino satove.

    Pozdrav
    Poslednja ispravka: dragon (20.6.2011. u 0:20) Razlog: pravopis :)
    Sudar88 likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Novi član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Fossil ME 1098 - saveti/misljenje/pomoc ?

    @dragon

    Hvala na odgovoru, a bas sam se ponadao da ce neko reci "nije los" a sta je tu je kad je tako, hvala mnogo na odgovoru...

    Ima li jos neko neki komentar o ovom satu ?

    Meni se estetski dosta dopao, zna li neko neki kvalitetniji sat slicnog izgleda kao sto je ovaj da mi preporuci ???

  4. #4
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Fossil ME 1098 - saveti/misljenje/pomoc ?

    Slozio bi se sa Dragonom, ne vredi novca. Dizajn sata je relativno dopadljiv ali je tuzno da samo to na satu bude dobro.
    Sudar88 likes this.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Fossil ME 1098 - saveti/misljenje/pomoc ?

    Po mom licnom misljenju,ovaj Fossil je previse kicast

    Siguran sam da ces dobiti dosta boljih predloga,ako malo preciznije navedes sta bi zeleo od sata. Malo vise sportski ili elegantniji?

    Evo ti par predloga u tom cenovnom rangu

    Festina muški F 16275 - BPM Watch World
    Festina muški F 16276 - BPM Watch World

    Casio EF-129D-1A
    Casio EF-546D-1A1
    Sudar88 likes this.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Fossil ME 1098 - saveti/misljenje/pomoc ?

    Citat Sudar88 kaže: Pregled poruke
    @dragon

    zna li neko neki kvalitetniji sat slicnog izgleda kao sto je ovaj da mi preporuci ???
    Sve ti ljudi rekoše.Te skeleton satove (ako te oni zanimaju)nećeš naći po toj ceni a da valjaju.Ako si spreman više da platiš napiši do koje cifre bi išao.Ako ti je okvir 100-150 evra pogledaj satove koje ti je Dragon preporučio i možda još Festinu,pa postavi slike onih koji ti se čine interesantnim.
    Sudar88 likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #7
    Novi član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Fossil ME 1098 - saveti/misljenje/pomoc ?

    Hvala ljudi svima na odgovoru, pomogli ste mi mnogo, eto verovatno bih ga uzeo da se nisam konsultovao sa vama kao sto rece d1d tuzno ako je samo dizajn dopadljiv...

    Meni se dopao sto lepo lezi na ruci i hronometri dosta na njemu lepo izgledaju, pokazuju i dan i datum sto mi se dodatno dopalo a i taj skeleton dizajn dosta je primamljiv, iako je vama kao pravim znalcima verovatno smesan jer je kopija koliko sam skotao skupljih satova...

    Trazim sat isklucivo sa koznom narukvicom i da je malo elegantiji ovi satovi sto mi je preporucio @23jewels su mi za malo starije tako mi deluju, ali da su lepi lepi su.... a mozda i gresim (imam 23 god) a opet bih da imam sat koji mogu da nosim na malo elegantije stvari recimo poput ovog sto sam pitao, mnogo hvala na preporuci (s tim da nema zabune ne nosim kravate, odela i sl bar jos ne... nego recimo neke kosuljice, farmerke cipele i to).... kao sportski sat nosim SECTOR compas ( Sector Muški COMPASS 3251907025 - BPM Watch World ) i dosta sam zadovoljan sa njim, dobio sam ga na poklon... i mnogo, mnogo je lepsi uzivo nego na slici, lepo deluje i lezi na ruci...

    E sad tako pretrazivajuci net u proteklom periodu i ovaj sajt mnogo mi se dopao citizen nighthawk ali vidim ima ih mnogo vrsta i serija i dosta se razlikuju i po ceni...sta biste mi tu preporucili... ja cu okaciti slike koji od njih su mi se dopali interesuje me gde je najpovoljije taj sat pazariti i doci do njega koja mu je realna cena ?

    Voleo bih da je crni i da ima koznu narukvicu kao ovaj model (Citizen_BJ7000-01E ) on mi se svideo mozda najvise, njemu bih dao prednost...
    Fossil ME 1098 - saveti/misljenje/pomoc ?-citizen_bj7000-01e.jpg
    Kod ovog (BJ7010) mi se dopada kais i kopcanje (kopca) nadam se da je i ovaj model crn kao i ovaj gore (Citizen_BJ7000-01E) ? (negde je predstavljen kao crn a negde kao plav)...
    Fossil ME 1098 - saveti/misljenje/pomoc ?-bj7010-back.jpgFossil ME 1098 - saveti/misljenje/pomoc ?-bj7010-16f.jpg

    Sad bih zamolio da mi neko kaze koji od ova dva modela je bolji, koliko kosta gde moze najpovoljnije da se nadje i razlika izmedju ova dva modela citizen nighthawka koje sam naveo koji je da kazem bolji i zasto?

    Uzivo ni jedan model nighthawka nisam video niti sam ga probao, ovako na slici mi lepo izgleda a vidim da je na forumu dosta popularan i da ima raznih misljenja o njemu (skoro sva pozitivna) mene ova dva modela konkretno zanimaju pa da mi neko kaze sta i kako...
    Da li on vise spada u sportske satove ?

    Hvala svima i unapred se izvinjavam ako sam dosadan... pozzz.
    Poslednja ispravka: Sudar88 (20.6.2011. u 15:54)

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Fossil ME 1098 - saveti/misljenje/pomoc ?

    Ima ljudi koji se mnogo više od mene razumeju u Citizen satove pa će ti se javiti.Ja samo napominjem da ne obraćaš preterano pažnju na narukvicu ili kaiš jer je u pitanju lako (i ne skupo) promenljiv deo.U praksi je najbolje uzeti sat sa metalnom narukvicom pa posle(po želji)zameniti je kožom.Obrnuto je mnogo skuplje.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #9
    Novi član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Fossil ME 1098 - saveti/misljenje/pomoc ?

    @VLADAN P
    Hvala druze mnogo na odgovoru, nadam se da ce se jos neko javiti i pomoci mi oko ovog sata i odgovoriti na sve moje nedoumice koje sam napisao u postu... Metalne narukvice ne volim ali ok to sto kazes lako se zamenu samo ne znam gde se mogu naci kvalitetne kozne narukvice... sa sata Citizen BJ7000-01E ova crna narukvica mi lepo deluje i sam sat mi deluje lepo upakovan a ima njih dosta serija i po ceni se dosta razlikuju pa me interesuje kakv je taj model sta i kako gde moze da se nadje i najpovoljnije pazari koje su mu prednosti i mane s ozbizrom na ostale modele nighthawka ...dole sam vec sve pitao...

    i koji bi savetovali da uzmem...

    hvala jos jednom i pozzz.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom

    preporučiću ti nighthawk sa metalnom narukvicom,to su i meni rekli članovi i bili su u pravu,odlično mu stoji.kožnu možeš uzeti do 1000din sasvim pristojnu u bilo kojoj radnji .najeftinija varijanta je 26000din preko sense sajta i to narudžbina preko neta.pre toga valjalo bi da probaš sat na ruci da bih video kako ti stoji.
    po meni sat nije sportski,pošto mu i sam naziv kaže klasa pilotskih satova je sama za sebe.u svakom slučaju mislim da nećeš pogrešiti sa njim.
    poz
    Sudar88 likes this.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. FOSSIL CH 2573 Pomoc
    By clover in forum Modni satovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 9.2.2011., 7:35
  2. Tissot Couturier GMT - misljenje
    By Argus in forum Tissot
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.1.2011., 0:19
  3. Pomoc pri kupovini Jacques Lemans Format Automatic 1-1477 misljenje
    By Dzigilibonglica in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.10.2010., 8:27
  4. Seiko 5 automatik - saveti
    By Mirotvorac in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 2.2.2010., 17:53
  5. Fossil Blue CH-2289 sat - Pomoc
    By dozet in forum Opšti forum
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 5.6.2009., 9:49

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •