Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 12 od ukupno 12
Like Tree1Likes

tema: Swatch automatic satovi

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Swatch automatic satovi

    To je diskutabilno. Cena mu jeste pristupačna kako zbog novog mehanizma tako i zbog politike swatch kompanije. Imaj u vidu da swatch nije jedini koji stavlja ovaj mehanizam u svoje satove. Imaš primer Tissot Couturier sata koji je ipak cenovno daleko skuplji od pomenutog swatch-a.
    Pored toga, kao što sam rekao, tehnologija obrade materijala je daleko odmakla pa se tako može očekivati da će mehanizam, uz redovno servisiranje, raditi zadovoljavajuće dugo. Ja samo skrećem pažnju da je mehanizam nov na tržištu i da bi trebalo sačekati sa kupovinom satova koji ga udomljuju jer je, u suštini, neproveren i tek treba da se dokaže u eksploataciji.
    Seiko 7s26 mehanizam je predstavljen pre više od 20 godina a i dan danas je jedan od robustnijih mehanizama koji je u stanju mnogo toga da istrpi. Ako se uzme u obzir i koliko se tih mehanizama proizvede godišnje kao i činjenica da je reč o jednom od najzastupljenijih Seiko mehanizama, mislim da je i više nego dobar primer da plastika ne mora nužno da znači i lošu stvar. Lemania 5100 je rođena davne 1978. godine, sa elementima plastike u sebi niko ne bi rekao da će tako dugo opstati a opet su mnogi insistirali na ovom mehanizmu prilikom proizvodnje satova. Uostalom, ni metal nije otporan na habanje.

    Da li će neko nešto baciti ili ne, stvar je pojedinca. Bahat čovek će baciti i sat od 20k € ukoliko mu nešto nije po volji, a razumna osoba će i sat od par desetina €, dinara, dolara verovatno staviti u neku fijoku i sačuvati ga, ako ni zbog čega drugog a onda zbog sentimentalnih razloga. Za servis ne možeš znati koliko će te izaći, ali uvek možeš da pitaš barem za orijentacionu cenu pre nego što ga ostaviš. U krajnjem slučaju, čak i da se ne može servisirati mehanizam (u šta iskreno sumnjam), isti se uvek može nabaviti odvojeno od sata i zameniti.

    Da li je jedna ETA C01.211 dorasla zadatku ili ne, videćemo u nekom skorijem vremenskom periodu kako se satovi sa ovim mehanizmom budu prodavali i sve masovnije koristili. A možda i nećemo... možda ćemo morati da čekamo i duže, sve je moguće.

    Pozdrav

    btw
    watchmag, što ne središ onaj 6138-3000?
    shule83 likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #12
    Novi član
    Član od
    23.12.2009.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Swatch automatic satovi

    Može li se Swatch automatik otvoriti da bi mu se malo regulisao hod? Radi se o modelu Charms
    Swatch Charms - Watch - SAM401 SAM402 | Squiggly Swatch Watches and Straps... plastika sa obe strane.

    Nisam mislio u servisu, tamo verovatno znaju kako, mislio sam na DIY varijantu. Nisam uspeo neki link da pronađem.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Swatch
    By Swatch in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 13.1.2013., 13:09
  2. Swatch i Seiko satovi - Odrediti model
    By ZoranR in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.5.2011., 9:56
  3. Swatch Men's Hours
    By Watchman in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 19.7.2010., 11:05
  4. [POVUČEN OGLAS] - Swatch SVGB400 Chrono Automatic
    By bad karma in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 1.6.2010., 13:19
  5. Opet Swatch
    By bugarin in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 9.12.2009., 8:08

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •