Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
  1. #1
    zms
    zms je offline
    Novi član
    Član od
    18.5.2010.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Smile Kako sam kupio Casio EF-539D preko e-bay

    Želio bih da napisem moje iskustvo o kupovini sata....

    Pa mozda nekome pomogne,kao sto je i meni pomogao ovaj forum,pa neka ovo bude moj mali doprinos forumu,a i neki vodič za one koji bi kupili nesto,ali ni oni sami ne znaju šta!

    Ali prvo malo uvod...!

    Trazio sam da kupim neki sat,koji bi mogao da nosim u razlicitim prilikama,a koji bi mi se koliko toliko svidio i ne bi bio previse skup! I tako sam trazeći informacije o nekim modelima na netu,slucajno naletio i na ovaj forum.
    Moram da istaknem,da sam čitajući forum, saznao neke nove stvari na koje ranije uopste nisam obracao paznju (npr.razlika izmedju modnih i „pravih“ satova, itd.)
    Zatim sam pogledao neke swis-made satove(Certina,Tissot) ali kad sam vidio da u svoje jeftinije modele stavljaju kvarcni mehanizam a relativno skupo ih naplaćuju, odustao sam i spustio se rang niže.

    E tu sam,opet na forumu,saznao da japanski proizvodjači nude najbolji omjer plaćeno/dobijeno,i tako sam počeo gledati Seiko,Citizen,Casio satove. Ali ,ubacila se tu i poneka Festina u mogući izbor.
    Gledao sam modele na netu,a i po radnjama! Medjutim,modeli koji su mi se svideli i koje sam vidio na netu,u radnjama nisu imali,nego se trebaju posebno poručiti! Tu mi nije bilo svejedno-šta ako poručim sat,i kad on stigne,meni se ne dopadne. Pa sam odustao od takvih egzibicija.

    Kada sam bio u Novom Sadu,obišao sam tamošnje radnje sa satovima,i na Spensu sam napokon našao jedan model Casio Edifice sata koji mi se svidio tj sjeo mi je na prvu i rekao sam sebi da je to to!!
    Medjutim,cijena mu je bila oko 21.000din. a iako sam imao tih 200€ pri sebi, ipak sam odlucio da jos malo pogledam šta ima i u drugim radnjama. I probao sam još nekoliko satova u drugim radnjama,ali mi nijedan nije ostavio onakav utisak,i dok smo mi došli nazad do Spensa,vec je proslo radno vreme.

    Po povratku kući,u BL,odem kod Malbašića,i oni uopšte nemaju taj sat u ponudi,jer je to serija valjda novih modela i oni ga još nemaju(takav sam dobio odgovor).
    Odlučim da ipak uzem onaj sat u N.S. na Spensu. Pozovem radnju,i kažu mi da je taj moj sat rezervisan za nekog drugog.

    E tu sam krahirao! Upalim komp.i počnem traziti na netu gdje još ima taj model da se kupi,i naletim na taj sat na e-bayu.
    Cijena sata je bila samo 60$ ,a što je nekoliko puta jeftinije od istog tog sata u radnji na Spensu. Tu sam posumnjao da je riječ o falšu, i da li ću kupljeno zaista i dobiti,i tako sam dva dana kopao po netu u nadi da cu naći neki trag da se radi o falševima. I ne nadjem ništa konkretno pa odlučim da ga naručim preko e-baya.

    Prodavac je iz Hong Kong-a,ima 99.3% feedback. Kupovina je završena sa par klikova mišem,plaćeno preko Pay-Pal. U popratnom emailu sam zamolio da mi pošalju običnom poštom(nikako dhl, fedex itd.), i da na fakturi napišu 19$, za svaki slučaj,da me carina ne bi zezala.

    Moje molbe su ispunili,a sat su u istom danu zapakovali i dali paket na HongKong poštu odmah,ali je paket stajao u HK na pošti 3dana,valjda dok se ne popune sa dovoljno pošiljki za Evropu,ili je možda neki drugi razlog. Sve to znam jer sam ih konstantno davio e-mailovima! Uglavnom,paket je napustio HK 30.8. a 06.09. je stigao meni na vrata. Plaćen je dodatno samo carinski pregled tj.taksa 3,10KM ( oko 150din.)

    Citav taj proces kupovine sata na e-bay je trajao 10ak dana(od dana narudzbe do prispeća paketa) i nikakvih problema nisam imao. Prodavac je bio maksimalno korektan,i šalje pakete u sve balkanske države(mnogi prodavci to ne rade)
    Ako nekoga zanima,poslaću mu ime prodavca na PP.

    Jedini minus je sto nemam važeću garanciju ovde,ali Bože moj,valjda neće ništa crknuti u tih godinu dana koliko garancija traje. Za kasnije ,svejedno mi je.
    Sat je na izgled apsolutno identičan onome koji sam probao na Spensu, a koji kosta čak 150€ više. Ispunio je sva moja očekivanja,naročito što sam prošao mnogo jeftinije od planiranog.

    Posto mi je narukvica mrvicu velika, upravo ću otići opet kod Malbašića da mi je malo skrate,i naravno da ih zamolim da provjere autentičnost sata
    I sada, konačno da napisem o kojem satu se radi; Casio Edifice EF-539D-1A5V



  2. #2
    Novi član
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako sam kupio Casio EF-539D preko e-bay

    svaka cast clovek, trud se izgleda ispatio

    da te dobro i dugo sluzi cuka..

  3. #3
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako sam kupio Casio EF-539D preko e-bay


    Svaka cast, cestitam na satu, odlican izbor.
    Aj daj par fotki

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Kako sam kupio Casio EF-539D preko e-bay

    Svaka cast na kupovini! Ne treba se zaletati nikako,strpljen-spasen.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Kako sam kupio Casio EF-539D preko e-bay

    @zms
    Prvo:dobro došao na forum zemljače!
    Drugo:hvala ti što si podijelio svoje iskustvo sa nama!
    Treće:čestitam na kupovini sata i da te duuugo služi(da zaboraviš kada si ga kupio)!
    Četvrto:svaka čast na strpljenju i pametnom razmišljanju!

    Pozdrav iz Doboja!

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kako sam kupio Casio EF-539D preko e-bay

    Interesantna priča, zaista si se namučio ne bi li došao do sata koji si želeo ali verujem da se na kraju isplatio sav uloženi trud.
    Ako budeš u mogućnosti, napravi par slika novog sata pa ih postavi.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako sam kupio Casio EF-539D preko e-bay

    Ovo je prosto neverovatno da je toliko niza cena. Koliko sam video i u Evropi je cena tog modela oko 150e, ako se ne varam. Odlicno si prosao. Javi samo kad proveris autenticnost, ali gotovo sam siguran da je originalan. Da te sat lepo sluzi. Pozdrav.

  8. #8
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Kako sam kupio Casio EF-539D preko e-bay

    Čestitam na kupovini, sat je stvarno prelep!

    Takođe svaka čast na strpljenju, znam kako je kada se zagreješ za neki sat a onda moraš da čekaš na njega...

    Pozdrav,
    V.S.

  9. #9
    zms
    zms je offline
    Novi član
    Član od
    18.5.2010.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako sam kupio Casio EF-539D preko e-bay

    Hvala svima na čestitkama!
    Bio sam kod Malbašića da mi skrate narukvicu,i moram da ih pohvalim da su jako ljubazni i prijatni-kao da sam taj sat kupio baš kod njih! Za skraćivanje narukvice nisu htjeli čak ništa da naplate.
    Što se tiče autentičnosti,u to više nema sumnje. A i Satovi koje oni prodaju nisu ništa bolji/gori od mog, s tom razlikom da oni u ponudi nemaju ovu zadnju seriju satova iz 2010.godine(moj sat je iz te serije). Listao sam njihove kataloge,i nema ih ni u katalozima. Mada,sve je to manje-više slično,ali ja sam se bio zalepio baš za ovaj model, i džaba ti sve drugo.

    Moderator se možda sjeća kad sam preko PP pitao o valjanosti kupovine na e-bay,ali evo kod mene se ispostavilo da je sve bilo sasvim u redu! Jedini „problem“ je možda ta garancija(koja ovde ne važi) ali se time ne zamaram mnogo, nego uživam u satiću. Postaviću i slike naknadno!

    Što se tiče strpljenja tokom kupovine,možda je ispravnije reći da je to bio dobar splet okolnosti!

    Eh sad, nisam ni slutio kolika je ovo zaraza, i već sam počeo gledati neke klassik automatike,vidio sam jedan Longines,lep a nije preskup! Ukratko ,sada želim swiss-made automatic, pa ću već početi sam od sebe da kradem za sat

    Svaki predlog je dobrodošao!

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Kako sam kupio Casio EF-539D preko e-bay

    Citat zms kaže: Pregled poruke
    ...
    Eh sad, nisam ni slutio kolika je ovo zaraza, i već sam počeo gledati neke klassik automatike,vidio sam jedan Longines,lep a nije preskup! Ukratko ,sada želim swiss-made automatic, pa ću već početi sam od sebe da kradem za sat

    Svaki predlog je dobrodošao!
    Hehehehehe.....sad si gotov!!! Tek ćeš da vidiš kako je to opasna zaraza! Što se tiče prijedloga-daćemo ti ih gomilu jednu ali nam prvo moraš reći do koje cijene možeš ići!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. eBay - kupovina preko njih
    By Laslo51 in forum Opšti forum
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 3.10.2016., 15:51
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 2.11.2010., 6:29
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.2.2010., 10:25
  4. Kolekcija od preko 2000 satova
    By dragon in forum Ruski satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.1.2010., 1:21
  5. Casio EF-539D-7AVEF
    By _ivo_ in forum Digitalni i ABC satovi + G-Shock
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.10.2009., 17:22

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •