Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6

tema: Cover satovi

  1. #1
    Novi član
    Član od
    31.8.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Cover satovi

    Zdravo svima. Ima nedelju dana kako sam clan ovog sajta i veoma sam zadovoljan sadrzajem i predusretljivoscu njegovih clanova i, naravno, admina. Zeleo bih da kupim svoj prvi sat ( ako ne racunate razne sklopocije kada sam bio bas klinac ). Bilo sta kad kupujem, volim da se temeljno informisem o tome. Nigde na sajtu nisam video bilo kakvo misljenje o 'Cover' satovima (sto ne znaci da ga nema ) pa bih voleo da malo vise saznam o njima. Da li su dobra kupovina za te pare i da li su uopste vredni pomena. Hvala unapred, pozdrav !


    P.S. Izvinjenje. Pogresna sekcija foruma za ovo pitanje
    Poslednja ispravka: marko80 (8.9.2009. u 23:34)

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Cover satovi

    Moram da priznam da ja do sada nisam čuo za "cover" proizvođača satova, mada to svakako ne znači da možda nije u pitanju prestižni i poznati brend.
    Ono što sam uspeo da saznam (a to je nažalost veoma malo ) jeste da je u pitanju relativno mlada i porodična kompanija i da se nalaze u švajcarskoj.
    Od automatskih mehanizama koriste eta 2824-2, 2836-2 i 7750 valjoux, što predstavlja neki standard za kvalitetne satove. Za kvarcne mehanizme nisam pronašao podatak, mada predpostavljam da su takođe eta (nije nužno). Još neka od bitnih karakteristika jeste da većina automatskih satova ima safirno staklo, dekorisane mehanizme.
    Nisi rekao dal te intereseju satovi sa kvarcnim ili automatskim tj. mehaničkim mehanizmom?!
    Automatski hronograf modeli su ~1200e u inostranstvu, mada ne znam kolika je cena kod nas. Za te novce, pod uslovom da si mislio na automatski mehanizam, možeš da pogledaš recimo i Hamilton i Fortis satove koji se distribuiraju kod nas. A možeš da baciš pogled i na sledeće 2 teme... sat do 1000e , sat do 2000e!

    Zvaničan sajt

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Novi član
    Član od
    31.8.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Cover satovi

    Hvala puno na odgovoru. Malo kasnim, protekla 2 dana sam radio od ujutru do uvece . Sto se tice mehanizma, vise bih zeleo automatik, ali sumnjam da imam novca za bilo sta iole kvalitetnije (~400-500e ), a ne bih da kupim bilo sta tako da je mozda kvarcni bolja opcija. Hvala jos jednom.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Cover satovi

    Nisam siguran da sam te baš razumeo. Ti želiš da kupiš isključivo sat ove marke (cover) ili su i satovi drugih proizvođača u igri? I raspolažeš sa budžetom od 400-500e ali misliš da to nije dovoljno za kupovinu jednog automatik sata ili bi voleo da kupiš sat u ovom cenovnom rangu, ali trenutno nisi u prilici?

    Za (do) 400-500e može da se kupi kvalitetan i lep sat bilo sa automatskim bilo sa kvarcnim mehanizmom, zavisi samo šta tražiš. Recimo, Hamilton khaki field auto, Citizen Nighthawk, Fortis 620.10.41M su samo neki od primera šta se može naći kod nas po tim cenama. Inače, ne mora automatik da bude skup da bi bio kvalitetan... seiko XSNKF09, seiko SRP017K1.

    Što se "cover" satova tiče, ne mogu ti pomoći oko kvarcnih modela jer im ne znam ni cene niti kakvog su kvaliteta. Nadam se da će se javiti neko ko je možda imao dodira/iskustva sa tim satovima ili da je čitao o njima, pa da će podeliti utiske sa nama.

    Pozdrav

    ----------------
    Listening to: SMOOTHJAZZ.COM - The Internet's Original Smooth Jazz Radio Station - Live from the Monterey Bay [foobar2000 v0.9.6.8]
    via FoxyTunes
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Novi član
    Član od
    31.8.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Cover satovi

    Jos jednom hvala na odgovoru. Pomenuo sam 'Cover' satove jer sam naisao na njih u svojoj 'potrazi', a ovde sam nasao utiske i karakteristike o skoro svim proizvodjacima osim njih. To sam mislio kada sam pisao prvi post. Moja greska sto nisam bio jasniji, izvinjavam se zbog toga. Bio sam radoznao zasto ih niko nije pomenuo, a i video sam jedan koji mi se svideo. Ne interesuje me samo 'Cover', stavise, ne verujem da cu kupiti jedan od njih . Otvoren sam za sve predloge i hvala na pomenutim modelima.

    Pozdrav

  6. #6
    Novi član
    Član od
    12.9.2009.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Cover satovi

    Pozz

    Ja sam imao sat Cover Co.100 i prezadovoljan sam.
    Malo me tema zainteresovala pa sam pronasao sledeće:

    COVER Satovi su proizvedeni u Švicarskoj i nose oznaku "Swiss Made". Ova oznaka je visoko poštovana u svijetu.
    "Swiss Made" utjelovljava kvalitet koji je građen godinama. Uključuje tehničku pouzdanost satova (tačnost, pouzdanost, vodo- i šok-zaštitu) kao i estetski kvalitet (eleganciju, genijalnost dizajna, završnu obradu). Podjednako pokriva tradiciju i nove tehnologije.
    Vrijednost "Swiss Made" oznake, prema tome, je rezultat značajnih napora urarskih kompanija i njihovog truda u očuvanju reputacije.
    COVER zajedno sa "Swiss Made" oznakom u zajedništvu pružaju kupcu samo najbolje.
    COVER ŠVICARSKA PROIZVODNJA
    Svi COVER satovi nose etiketu "Swiss Made"
    COVER DIZAJN PROIZVODA
    COVER je simbol za inovativan, moderan dizajn satova
    COVER POSVEĆENOST KVALITETU
    COVER predstavlja kvalitet i prema tome je obavezan da održi Švicarsku tradiciju
    COVER IDENTITET
    COVER je učinkovita, nezavisna Švicarska kompanija

    Vise informacija pogledaj na www.cover.ba

Slične teme

  1. Cover co.100 sat
    By Alen_hh in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.9.2009., 17:20

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •