Strana 5 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 57
Like Tree76Likes

tema: Stripovi

  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Stripovi

    Da, Druna (Serpieri)....savršena žena . Taj Mebijus pre nego što je postao Mebijus je bio majstor vestern stripova, Poručnik Bluberi je stekao svetsku slavu, a Politikin zabavnik je bio jedan od prvih promotera tog stripa u Istočnoj Evropi. Meni se sviđao i Mebius ali ne mogu da kažem da sam ga uvek razumeo, sve u svemu super je bio urađen.
    vladas likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #42
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Stripovi

    Uh ala ste udarili po stripovima, a i po kritikama. Dobrim delom se slazem sa ovim komentarom koji je izneo Nesa, ali mislim da je bas specificna egzotika, ono sto je privlacilo mase i sto je sptripove ucinilo toliko popularnim u to vreme, a i kasnije.

  3. #43
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Stripovi

    da, i moebius...

    sex strip sam preskocio, nisam ni znao da je postojao. verovatno je idejni nastavak toga dick long,
    na kraju play boy-a.

    ocigledno je da je vecina nas ipak malo starija i da pamti vreme kada se cekalo da nesto od stampe
    izadje (strip ili ... ), pa smo na istim mestima kalili estetiku i stavove, pa i duhovitost.
    koliko god lose bilo sto smo svi dobijali iste / selektovane informacije, toliko je dobro sto su te
    informacije ipak bile koliko - toliko pozitivno selektovane.
    kako se pojavio internet, stripovi su logicno izumrli, a informacije koje dolaze do danasnjih klinaca
    nisu selektovane prakticno nikako. uz gubitak prethodne drzave i obrazovnog sistema koji nije skupljao
    bodove po bolonjskoj deklaraciji rezultat izgleda nije bas dobar.

    mi smo stripove citali zato sto su nam stvarno bili zabavni, zato sto nije bilo zabavnije llterature
    u to vreme, a sa ovom ponovljenom expanzijom stripova klinci se mozda navuku na to da rade
    nesto retro (sto je sad valjda in), pa osete deo onoga sto smo mi dobijali od cele price sa
    stripovima ( od citanja, preko pozajmljivanja, menjaze, do klinacke analize epizoda).

    nije sve jos propalo dibiduz...
    vladas and VLADAN P like this.

  4. #44
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Stripovi

    Neki od stripova koji su obelezili moje detinjstvo, a i nekih 20 godina posle.
    A decija masta moze svasta, od stripa za to nista bolje.
    I nije mi zao.

    Ovako je pocelo....





    Cisco, kada smislis ti javi...


    I onda zestoki...



    Kada je bio u treningu mogao je svakog da "preslisa".



    A kada ovaj zamahne.....


    Strasan u napadu....spasavaj se ko moze.


    Ali truba u odbrani.

    Tarzana su mnogi crtaci radili, ali po meni Foster je i tu bio zmajcek.




    I Burne Hogarth je to dobro radio.
    Ali sta je taj Tarzan sve mogaaaaaaaaaooooohhhhh....




    Kakav "top gun", ovaj je sve radio majstorski, i kad se bije i kad se ljubi....



    A onda .....





    Sestro, nemas ti petlju...



    Koj'to sme protiv nas?





    Opasnost je moje zanimanje.


    A sad adio....
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (28.6.2012. u 0:32)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Stripovi

    ... a korto malteze ?

  6. #46
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Stripovi

    Pa sledi....


    Ko ce, ako ne mi....


    Da spase ono malo sto je ostalo.




    Niko, niko .....kao ja.


    Jedan grupni za uspomenu.



    Jer usamljeni kauboj sam ja....

    Pa onda...



    Priznajem samo Holdaway-ov crtez .










    Samo bi se ona najbolje snasla u toj ulozi ....ma u svemu.





    Dobar crtez -Yaroslav "Larry" Horak.



    See ya later alligator.


    Gde je moja patka, zuta?
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (28.6.2012. u 0:38)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  7. #47
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Stripovi










    Nekoliko urbanih generacija odraslo je uz strip serijal "Alan Ford" Roberta Raviole zvanog Magnus i Luciana Sechija poznatijeg pod pseudonimom Max Bunker. Sredinom sedamdesetih, u doba slatkog "zastoja demokratskog razvitka zemlje" (koji mi tada nismo primećivali jerbo "šta zna dete šta je demokratija"), živelo se u bezbednoj žabokrečini poznog titoizma i činilo se da je poredak večan, a i da naša detinjstva, bogami, mogu da traju u nedogled. Definitivno smo izlazili iz otužno-slatkastog sveta detinjstva tek kada bi nam stariji drug tutnuo u ruku "Alana Forda", čiji su nas autori prvi upozorili, sa okrutnom ironijom i sarkazmom društvenih marginalaca, na ono što se od nas krilo u kući i školi: da nas napolju neće sačekati košute koje govore, patak koji ima tri nestašna sestrića i dobroćudni klipeta Šilja, nego pretežno odvratne i amoralne njuške s kojima ćemo imati posla tokom ostatka svog života, a koje smo prvi put (sada znam: u blago ulepšanoj verziji!) videli na stranama ovog crnohumornog serijala.

    -Teofil Pančić


    A kada porastem bicu kao...
    CORTO MALTESE - čovek koji sanja otvorenih očiju






    By "Swatch" njemu u cast.




    19 degrees South 169 degrees West SUJZ105S




    2001 Fall Winter Collection Corto Maltese Swatch watch 19 degrees South 169 degrees West.

    Limited edition 11,111.
    Water resistant 30 meter / 100 Feet.

    Diameter case 33 mm.



    Godina 1986. može se smatrati godinom Huga Pratta. Slave ga u Argentini, u Americi izlaze albumi Korta, posvećuju se izložbe Prattu. Zahvaljujući Hugu Prattu, svet oficijelne kulture, posle duge odbojnosti, počinje da priznaje kako strip ponekad može biti i umetnost. Hugo Pratt je polako postojao mitska ličnost. Sve manje se pojavljivao u javnosti. Putovao je. Nije se previse zadržavao po svojim kućama i stanovima, koje je uglavnom iznajmljivao. A kada se odlučio da kupi kuću u Granvou, uradio je to zato što mu je bilo nepraktično da seli svoju biblioteku od 30.000 knjiga, u kojima je večito nalazio inspiraciju i podršku za sva svoja dela. Ušao je u rečnike i enciklopedije. Tema je univerzitetskih radova. Jedan restoran u Veneciji uzeo je ime Tajno dvorište arkana (originani naziv Cortoa u Sibiru), a na trgu Sv.Marka u Veneciji, u čuvenom kafeu Florijan, možete naručiti koktel Corto Maltese, a ako baš imate sreće možda i sretnete Korta Cako se šeta ispred trga Sv.Marka.
    Iako je imao mnoštvo ponuda za ekranizaciju svojih dela uvek ih je odbijao, zato što nije dobijao dovoljne garancije o samom sadržaju filmova. Njegov zadnji strip koji je izdao je Morgan. Imao je u planu još mnogo toga. Corto je trebao da nastavi svoju avanturu kroz stvarne snove i imaginarnu realnost. Ali nije. 1995., u šezdesetosmoj godini, umro je Hugo Pratt, jedan od najvećih strip umetnika svih vremena i tvorac Corto Maltesea, tvorac novog žanra;crtane književnosti. Međutim za nas, njegove čitaoce, i posle smrti bibliotekara snova Huga Pratta, ostaju živi mnogi njegovi junaci (pa prema tome i sam Hugo).
    …i medju njima je bar jedan besmrtan - Corto Maltese, onaj što veruje u snove.





    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (28.6.2012. u 0:45)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  8. #48
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Stripovi

    off: Shibumi majstore , samo da te pohvalim, stvarno uvek postavljas najbolje slike bez obzira o kojoj je temi reciSvaka cast jos jednom

  9. #49
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Stripovi

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    off: Shibumi majstore , samo da te pohvalim, stvarno uvek postavljas najbolje slike bez obzira o kojoj je temi reciSvaka cast jos jednom
    +1
    Zaista, Shibumi svaka cast na tvojim porukama

    Što se mene tiče omiljeni strip i onaj koji sam najviše čitao u detinjstvu je Alan Ford. Nakon toga nekoliko mesta prazno pa svi ostali: Asterix, Talični Tom, Mister No, Zagor, Marti Misterija, Dylan Dog, Družina od vješala i mnogi drugi kojih ću pokušati da se prisetim...

  10. #50
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Stripovi

    Pridružujem se pohvalama za Shibumijeve postove

    U ovim postovima ima nekoliko klasika stripa koje nisno dovoljno spominjali ili smo ih čak izostavili, a koji zaslužuju mnogo više pažnje. Svi pomenuti stripovi se odlikuju majstorskim crtežom, odličnim scenarijima, pažljivo razrađenom fabulom i višeslojnim porukama koje iz njih proizilaze. U ovom trenutku mi je pomalo žao što nisam bio 5-10 stariji kada sam čitao bar neke od njih, jer je utisak mnogo potpuniji kada čovek ima više znanja, iskustva i obrazovanja. Neke od njih sam bolje shvatio tek kada sam ih pročitao u doba interneta i kada sam stekao pomenuta znanja.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •