Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 41
Like Tree35Likes

tema: Padobranstvo

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    bravo serb za bungee !

    Serb likes this.

  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Hvala luger

  3. #23
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Serb svaka čast za skok !

    Ne baš tako davno gledao sam neku domaću emisuju i bilo je reči da početnici svoje prve solo skokove izvode sa visine do 1500 m.
    Za tandem skokove nisam siguran ali mislim da je spominjana visina od oko 3000 m.

    Što se tiče skakanja sa visine od 10 km to je veoma ozbiljna stvar. Sa te visine skaču uglavnom specijalne snage ili bivši pripadnici specijalnih snaga. To su HALO ( High Altitude Low Opening ) i HAHO ( High Altitude High Opening ) skokovi. Svojevremeno sam čitao neku literaturu koja je doticala i tu temu. HALO i HAHO skokovi izvode se sa visine do 11 km mada mogu i sa upola manjih visina. Skokovi se izvode sa velikih visina s jedne strane da bi avion ostao neprimećen ( buka motora i pretnja od otkrivanja na radaru- mada savremenija pvo nema problema da otkrije letelicu na toj visini) a sa druge strane da bi padobranci , posebno kod HALO skokova, ostali ne primećeni. Pri HALO skoku je izuzetno velika brzina poniranja, cilj je da padobranac provede što manje vremena u vazduhu kako bi ostao neprimećen. Zato se padobran otvara na maloj visini, mislim oko 500m ( uzeti sa rezervom ). Pri HAHO skoku padobran se otvara na velikoj visini, ne baš odmah po iskakanju ( nekoliko sekundi po iskakanju ).
    U oba slučaja organizam trpi ogroman napor. Temperaturne razlike su ogromne. Dovoljno je znati da su Himalaji visoki oko 8800m pa sad zamislite temperaturu na visini od recimo 10 km. Zatim vazdušni pritisak, vetar, težina dodatne opreme -boca sa kiseonikom itd. Pronaći tačku doskoka sa tih visina je umetnost, posebno pri noćnim skokovima. Amater , ukoliko bi uopšte preživeo, u najboljem slučaju bi promašio opštinu .
    Ovako izgledaju HALO-HAHO padobranci
    Padobranstvo-s_ssg_3.jpg

    A da ti skokovi nisu strani ni psima pokazuju sledeće fotke( pas takođe koristi kiseonik ):

    Padobranstvo-dogs-war.jpgPadobranstvo-austrian-dogs-war.jpg
    Poslednja ispravka: skydrummer (9.9.2012. u 0:38)

  4. #24
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Ahaaaa to je znači to, u skorije vreme sam imao igrom slučaja 2x priliku da vidim vojni padobran oni to zovu "krilo" i ekstra je ojačan, sam onaj ranac je dosta veći od komercijalnog padobrana, nekako uliva poverenje onako ekstra spakovan, malo je i teži čini mi se. Pretpostavljam da su ta krila namenjena HALO-HAHO skokovima. Da potvrdim ranije pisanije, da, tandem-skok se vrši sa 3km, 3000 m to je bar bila visina sa koje su me "provozali", pretpostavljam da je to neki standard. Za početak bi mi bilo dosta da se opet odvažim s obzirom na moj strah, odradim opet jedan tandem-skok i da krenem polako u samostalne skokove, prvo na gurtnu a posle da probam i slobodni pad. Prvo ronjenje, sad ovo... ne znam samo koja je sledeća avantura koja će da mi se usadi u glavi.
    Serb likes this.

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Hvala sky Sve sto si rekao , i ja imam takve informacije

  6. #26
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Moji drugari su skakali obuka i skok valjda dodje oko 200evrica (ja nisam imo proklete pare). Al sve je to bilo ''na gurtnu'', tj. automatsko otvaranje.

    Meni je ovo bila zelja da uradim, na ovom mestu, 152m visine je most

    Tara bridge bungee jump - YouTube
    Kad smo se vracali s Durmitora pre dve godine cini mi se moj drugar skocio. Dogovorio se za 80e. Bogami, jeza me uhvatila ali mislim da, koliko god se uplasio ne bih mogao da sidjem na platformu i da odustanem pa makar umro. Bilo jedno 100 ljudi koji su posmatrali sve to.
    Serb likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Anabest, veruj i meni je to prolazilo kroz glavu kad sam skako, posto se okupilo pola ade kad sam skakao, ipak sam bio dete pa im zanimljivo Ali najaca fora je bila sto je lik (radnik) na pola krana izasao bez ikakve zastite (vezivanje ili tako nesto) da zameni neku sijalicu. Onda sam pomislio jbt ako on moze sto ja da ne skocim kad sam vezan sa 3 4 kanapa (posto sam dee stavili dodatne neke kanape) I kad je doslo vreme za skok morao sam da pogledam dole ( a pre skoka nisam planirao), i neki stranac mi brojao do 3 i onda ako ne skocis mislim da nema sanse da ces skociti, mora bez mnogo razmisljanja to da se uradi
    anbeast likes this.

  8. #28
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    mora bez mnogo razmisljanja to da se uradi
    Definitivno! Secam se kad smo kao klinci skakali sa prvog sprata nedovrsene kuce u rastresitu gomilu zemlje. Sto si duze sedeo i gledao u zemlju, to ti je veci problem bio da skocis iako si pre toga skocio 5-6 puta

    Recept = Dodjes, izbrojis do tri, viknes: DZeeerooniiimooo....(moze i Baaaanzzaaaaiiiiiiii...) i skaces

    U skladu s temom ima jedna sjajna pesma americkih padobranaca: Gory Gory - Blood upon the risers(citati tekst. OBAVEZNO Klik na: Show more)

    Blood Upon the Risers(Gory Gory What a Hell of a Way to Die) - YouTube
    Serb likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  9. #29
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Pesma je vrlo ohrabrujuća !

  10. #30
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Nadasve! Mada, najbolje je saliti se s onim sto te plasi.

    Skokovi se izvode sa velikih visina s jedne strane da bi avion ostao neprimećen ( buka motora i pretnja od otkrivanja na radaru- mada savremenija pvo nema problema da otkrije letelicu na toj visini) a sa druge strane da bi padobranci , posebno kod HALO skokova, ostali ne primećeni. Pri HALO skoku je izuzetno velika brzina poniranja, cilj je da padobranac provede što manje vremena u vazduhu kako bi ostao neprimećen. Zato se padobran otvara na maloj visini, mislim oko 500m ( uzeti sa rezervom ). Pri HAHO skoku padobran se otvara na velikoj visini, ne baš odmah po iskakanju ( nekoliko sekundi po iskakanju ).
    Nadjoh negde da Rusi kod HALO otvaraju na 300m, sto, opet, treba uzeti s rezervom
    Poslednja ispravka: anbeast (9.9.2012. u 23:08)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •