Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 41
Like Tree35Likes

tema: Padobranstvo

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Ja sam sa 11 godina skakao sa bungee jumpom na adi, bio sam i na RTS kao najmladji koji je skocio do tad na adi, sad ne znam da li je neko oborio taj rekord Sa padobranom nisam skakao , ali moj cale i buraz jesu, a i ja cu samo da nadjem vremena novca i da ubedim zenu da da odobrenje

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18041
    Reputacioni uticaj
    281
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18041
    Reputacioni uticaj
    281
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Meni je ovo bila zelja da uradim, na ovom mestu, 152m visine je most

    Tara bridge bungee jump - YouTube

    ali nazalost, "firma" vec dve godine ne uspeva da dobije licencu za skokove, valjda ne podmazuju na pravom mestu... Kada je to propalo, deo ekipe se odlucio da se oproba u padobranstvu. Ja nisam isao, ali iz prve ruke znam da relativno jeftino kod nas moze da se skoci u tandemu (oko 160-200E). Samostalni skok je malo komplikovaniji, jer zahteva malo ozbiljniji lekarski pregled, koji nije jeftin, i malo vise obuke. Ali, razlika je velika. Kod samostalnog skoka ima slobodnog pada. Kod tandema ne, skace se sa rampe, padobran se otvara odmah, cim iskocite iz aviona...

    ne znam da li je uvek i svuda tako bas, ali tako je bilo u slucaju kada su "moji" isli na te egzibicije...

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Moram da priznam da nikada nisam razmišljao o padobranstvu i ne znam kako bih reagovao kada bih imao prilike da skočim. S jedne strane, visina mi ne smeta, a imao sam i neke zanimljive izlete koje mogu da dokumentujem.

    Padobranstvo-p1020826.jpg

    Na ovoj slici se vidi jedna irska prirodna znamenitost, Cliffs of Moher, tj. stene koje se uzdižu nad Atlantikom. Iako sam koristio zum, stajao sam veoma blizu ivice, koju bratski irski turistički poslenici nisu ogradili na svim mestima, a blesave turiste poput mene niko i ne opominje, premda se s vremena na vreme desi da neko bućne u okean. Sledeće dve slike nisu moje, već sa interneta, a na njima se vidi kako pomenute stenčuge izgledaju.

    Padobranstvo-800px-cliffs-moher-obriens-south.jpgPadobranstvo-cliffs_obriens_tower.jpg

    Najviša tačka dostiže 214 metara, što je oko dva puta više od Geneksove kule. Elem, kao što se vidi, mogu da stojim k'o neki ludak pred ambisom od 200 metara, i to bez padobrana. Da li to znači da sam hrabar ili blesav? Ni jedno ni drugo, premda za ovo drugo nisam baš sasvim siguran. Naprosto, logika je bila da me niko neće gurnuti, da se neću okliznuti i da zemljotres neće nastupiti u tom trenutku. S druge strane, ne znam da li bih razmišljao o tome da li će se padobran otvoriti i da li je pravilno spakovan. Ako bih počeo da razmišljam, onda bih, pošteno da priznam, napunio gaće.
    anbeast, bt321 and Serb like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Padobranstvo



    Malo je duzi video pa ubrzavajte, a onaj mali klinac to sam ja
    VLADAN P, Neša, Swissz and 3 others like this.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    ja sam se jednom (pre oho-ho godina) raspitivao i ono sto mi je bilo sumnjivo je bio
    neki ultra kratak rok za pripremu. mislim da je tada klub bio u lisicijem jarku.
    nije bilo skupo,a posle sam procitao da se strah od visine ne leci i ... odustadoh.

    sto se tih skakanja sa 10 km tice, to za pocetnike sigurno nije, a mislim da sa te visine
    obavezno ide i maska za kiseonik.

    pa kako bi pocetnik pogodio sa 10 km mesto doskoka ? za sebe sam siguran, posto sam
    vrlo talican, da bi doskocio ili na auto put, traka za preticanje, ili bih pao u kavez sa medvedima
    na kalemegdanu, gde god da hocu da doskocim.

    dajte da mi prvo vidimo sta pocetnici mogu...


  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Ako skacete sami najcesce ide prvo 4 - 5 skokova sa 1000 metara, ali se padobran otvara odma po iskakanju iz aviona, pa kasnije ide slobodan pad, sa nekih 3 hiljade metara, barem je tako moj cale skakao. Ti skokovi sa 10 km mislim da izvode samo specijalne jedininice i to sam maskom za kiseonik, specijalnim odelom, maskom itd.

    P.S Jos sam malo proces ubrzao, mozda i vise skokova do 3 metara
    Poslednja ispravka: Serb (8.9.2012. u 23:15)

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Mislim da je tandem skok sa 3500 metara...

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Burazer u tandemu skakao sa 3 iljade

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •