Strana 4 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 41
Like Tree35Likes

tema: Padobranstvo

  1. #31
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Da, nije isključeno. Dosta sam emisija gledao, nešto i knjiga pročitao na tu i sličnu tematiku tako da se i meni čini da Rusi otvaraju padobran na nižoj tački od Nato snaga. Nisam bio siguran koje su tačno visine pa nisam ništa o tome napisao. Pa gde ćeš se sa Rusima takmičiti . U principu što se niže padobran otvori manji će padobranac biti izložen riziku da ga ugledaju na nebu i otvore vatru ili ga uhvate u zasedu. To je posebno bitno jer uglavnom skače manje grupa padobranaca a time je i rizik veći. Ovo se naravno odnosi na padobrance specijalnih jedinica ne na rekreativce.

  2. #32
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Naravno, HALO se koristi za infiltraciju izvidjackih ili diverzantskih grupa, te je civilima savrseno beskoristan
    Ne znam da li uticaja ima i manje rasprsivanje tima, s obzirom da sa ''krilo'' padobranima, po iole dobrom vremenu, specijalci mogu da slete na svoju kapu?
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  3. #33
    Član Avatar korisnika igor bg
    Član od
    13.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    106
    Lajkovi
    273
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Imenjak, kralj si, svaka cast za skok.
    Serb likes this.
    Igor Bg

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Hvala imenjak

    Citat igor bg kaže: Pregled poruke
    Imenjak, kralj si, svaka cast za skok.
    igor bg likes this.

  5. #35
    Mlađi član
    Član od
    20.7.2012.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    54
    Lajkovi
    63
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Pre nekih 15-ak sam se bavio padobranstvom.
    Bilo je to na Lisičjem jarku vikendom, teorija je bila u podrumu zgrade u tadašnjeg 7. Jula pored picerije "Košava" u centru.
    Obuka je trajala oko 3 meseca, sa dosta nekih polaganja, fizičke spremnosti, normi...
    Sećam se da si mirao da odradiš minimum 7 čučnjeva na jednoj nozi, da istrčiš 2,5 km za neko kratko vreme....
    Nije zezanje...
    Prvih 5-6 skokova ide na gurtnu (zakačen si za sajlu u avionu, pa kad iskočuš padobran se sam otvara), a nakom par simulacija slobodnog pada, i naučenog zauzimanja pravilnog položaja za slobodan pad dobijaš dozvolu za slobodan skok. Čak i tada ti je na padobran zakačen automat koji na određenoj se ispucava i otvara padobran ukoliko ti nisi sam uradio.

    Moram priznati da je to jedno fantastično iskustvo. Spavali smo na Jarku 7 dana. 63. padobranska iz Niša je dala avion, gorivo, šatore... Posle je bio organizovan kamp u Subotici, gde je bilo dosta teže za skakanje jer je sam aerodrom bio manji, a oko njega kukuruzi, njive i dalekovodi....

    Prvih 15-20 skokova se radi sa školskim padobranima PŠ-02 i PŠ-03 (ranije se koristio i desantni PD-08, ali je već tada prestao jer je prilično neupravljiv). Nakon procene instruktora se vrši doobuka na skokove sa krilom. Krilo je prilično zahtevan padobran i ne trpi greške padobranca, dok sa ovim školskim nema nekih problema i ako vam položaj tela nije dobar.

    Eto toliko od mene.
    Što se tiče klubova i cena dugo već nisam u toku. Znam da su bili Dijamant i Fenix ozbiljni.

    Pozdrav....

  6. #36
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Nebojsa Danilovic hvala na informacijama, što se tiče fizičke spreme trenutno sam u ok formi tako da mislim da bih mogao da probam, ok ovo za 7 čučnjeva nisam probao ali trčim 2,8 km za 12 min, ovog leta sam plivao dnevno po 1,5-2 km kraul u jakom tempu, istina je da u teretanu nisam ušao 2 godine ali sam uglavnom radio neke vežbe koje su više vezane za mma... velika mi je želja čim dođem do nekih para da probam skokove, jer ono što sam doživeo je takav nalet adrenalina koji mi se nikad nije desio do tog trenutka.

  7. #37
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Moji drugari koji su skakali su vecinom babe, tako da kondicija nije presudna. Ovo o cemu je pisao Nemanja je nekadasnja, ocigledno, ozbiljnija prica...
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #38
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Moj stari se bavio padobranstvom dok je školovo za urara. Ima i čini mi se 14 skokova iz PO-2 avioma (ili tak nešto) dok deda ni to saznal i došal mu neke stvari "objasnit" .Posle je prešal u gimnastičare zbog ženskog djela ekipe a kasnije u pravi muški sport BOKS dok ni skužil da je to sport di i ti dobivaš po nosu a ne samo protivnik
    vladas, anbeast, Neša and 1 others like this.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Koliko vidim, Feliks Baumgartner ce danas da izvede skok sa 37 km. Trenutno je u fazi uspona i na oko 20 km. A od proizvodjaca satova sponzor je Zenith.
    Serb likes this.

  10. #40
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Padobranstvo

    Feliks Baumgartner i Zenith
    Padobranstvo-27086865.jpg
    Serb likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •