Strana 161 od 413 PrvaPrva ... 61111151157158159160161162163164165171211261 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.601 do 1.610 od ukupno 4128
Like Tree5873Likes

tema: Off topic chat zez soba!

  1. #1601
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Citat milan milanovic kaže: Pregled poruke
    dedukcijom cemo ipak na kraju doci do pojedinca. Onda je sasvim indikativno da je u pojedincu nesto lose.
    Rizičan zaključak.

    Ako dalje analiziramo tog pojedinca verujem da ćemo doći do toga da je u njemu više dobrog nego lošeg.
    Čini mi se da je pravo pitanje-Šta je to što nas tera da sve češće ispoljavamo onaj lošiji deo sebe?
    Da nije ''država i društvo'' ?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #1602
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Hahha opet ne mogu u potpunosti da se slozim sa tobom Ako tako gledas , 90 posto ljudi na planati radi iz nuzde i iz moranja , a ne iz ljubavi prema profesiji koju radi...retki su ljudi koji rade ono sto vole... Neke je porodica usmerila na neko zanimanje , neki su sticajem zivotnih okolnosti zavrsili na nekom radnom mestu, nekog veca ili manja nemastina naterala... Momci ispod dvadeset godina takodje i biraju razne fakultete , ne verujem da su oni nesto zreliji i svesniji od ovih koji kao zanimanje biraju vojsku, poenta ove recenice je da ako vec tako mislis za momke koji biraju vojsku isto mozemo da kazemo i za npr stomatologe.... Naravno da idu i zbog dobre i redovne plate, ali ipak vecina osim toga (plate) ima jos nesto zbog cega bira taj poziv...

    Sto se tice prvog pasusa , ja sam uveren da velika vecina eto npr kineskih vojnika ne paradira , vec radi te stvari koje si naveo...parada je jedan simbolican i tradicinalni dogadjaj koji sigurno privlaci nove zainteresovane, sto ja ne vidim kao lose... Isto tako kao serija vojna akdemija imas jos hiljadu reklama i promocija koje obecavaju uspesne karijere u marketingu , umetnosti , pravu itd...I opet ne vidim nista lose u tome...

    I jos ovu recenicu i ne pisem na ovu temu vise...Mi na forumu cesto kao reper nekog kvaliteta, cenjenosti brenda pominjemo istoriju i tradiciju, kontrolu kvaliteta (disciplinu) i dajemo to kao argument , ne vidim sto to ne bi bio slucaj i drugim segmentima zivota

  3. #1603
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ja to napisa jer neko reče da je većina vojnika tamo jer to želi.
    Pa,eto,dosta ih je i koji moraju.

    Ne vidiš ništa loše u (lažnom) marketingu ?!

    Disciplina je često poželjna i potrebna...ali samodisciplina a ne nametnuta disciplina.

    E,odo ja da spavam - tad sam pametniji
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #1604
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    Ne slazem se Neso uopste sa tobom Koliko je vazan lekar ili cistac toliko je vazan i vojnik. A da su svi bili cistaci ulica , doktori itd danas bi srbija verovatno bila turska. Da litre krvi isti tih vojnika nisu prolili , danas bi bili jedna provincija bez slobode i identiteta .... Tradicija , grb , zastava , himna je standard u svakoj drzavi , od engleske do konga i vecina super sila eksplicitno to iskazuju. Ja sam ponosan na svoju tradiciju na grb zastavu i drago mi je da vidim, na svakom cosku, ja stvarno ne vidim sta je tu lose.

    Tema dobija cudan tok , ne znam sto je vojna parada toliko izazvala halabuke , ali ajde svako ima pravo na svoje misljenje ....
    Vladan je sasvim dobro odgovorio umesto mene, ali da dopunim - britanska vojska nije (bila) to što jeste zbog onih sa medvedom na glavi, već je iza toga mnogo kompleksniji skup faktora. I sa njima i bez njih, i danas bi bila to što jeste. U ove sa medvedima ne ubrajam ozbiljne igrače, kao što su Velington, Nelson ili Montgomeri. Iznenadićeš se, ali Britance sve više boli uvo za monarhiju, čaj u pet i ostale zezalice koje vezujemo za njih. Naravno, to ne znači da će sada neki Rodni i Delboj otrčati do Bakingemske palate kako bi raščerečili celu kraljevsku porodicu, ali sve više postavljaju pitanje koliko im se funti uzima od poreza da bi se kraljevska porodica izdržavala. Ne znam tačne podatke, ali se može čuti da ih i oko polovine ne podržava monarhiju, a druga polovina ili podržava ili ih boli uvo, premda se ogromna većina pita koliko sve to košta. Sve ovo se lako može naći na njihovim medijima.

    Da završim sa vojskom kao institucijom - da bi funkcionisala kako treba, najbitnije je da osim opreme ljudstvo bude dovoljno kvalifikovano za obavljanje svog posla. Nisam rekao da imam nešto protiv parada, već da su mi smešne. Parade mi deluju jednako apsurdno isto koliko i kao kada bih video čistače ulica da vitlaju metlama. Sa paradom ili bez nje, vojska vredi onoliko koliko je stručna i opremljena za svoj posao. Ukoliko neko voli da gleda parade, neka gleda, ja nemam ništa protiv toga. Isto kao što običnog čoveka ne zanimaju satovi kao nas, to ne znači da nas iko proziva zbog toga ili da nas na bilo koji način ometa u hobiju, ali ljudima je anprosto dovoljno da imaju jedan pokazivač vremena i to je to.

    Nisam rekao ni da je tradicija loša, već da za mene ne postoji nijedna tradicija koje ću se držati ili koju ću slediti. Naime, tradicija je po definiciji uverenje, delovanje ili ritual koji se prenosi sa generacije na generaciju kao datost, a za mene ne postoji ništa što prihvatam samo zato što se nekom drugom to sviđa ili što drugi tako radi. Ja radim onako kako mi nalažu sopstvena volja i izbor. Ista priča kao sa satovima u prethodnom odeljku - ako neko slavi kinesku novu godinu, ramazan, jede grožđe kada nastupi nova godina (Španci), nosi zelene kratke pantalone (Nemci iz Bavarske), pravi vatromet za 4. jul (Amerikanci) i slično, ja u principu nemam ništa protiv toga, jer niko od pomenutih ne sprečava mene da npr. skupljam satove, jedem čokoladu ili da šetam uz reku.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #1605
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Off topic chat zez soba!-brainstorming.jpg
    VLADAN P likes this.
    vezba stvara majstora

  6. #1606
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Disciplina je često poželjna i potrebna...ali samodisciplina a ne nametnuta disciplina.
    Nije moguća u vojsci samodisciplina. U stvari, nije moguća ni u kakvoj organizaciji. Svagdje postoji stega.
    Znaš kako se kaže:"što majka rodi to vojska primi"!
    skydrummer and Serb like this.

  7. #1607
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Naravno,Hadžija.
    Samo, NE VOLEM organizacije
    HADzI DALIBOR likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #1608
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Znam da se se negledali svakakvih LE satova i ostalih stvari posvecenih ovome ili onome, ali ovo me bas dobro nasmijalo. Juce prije rucka krecem da operem ruke i vidim ovo
    Off topic chat zez soba!-dsc00759.jpg
    LE tecni sapun za ruke.
    RUS, VLADAN P, Neša and 3 others like this.

  9. #1609
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Darko,čuvaj ti to.
    Jednog dana će vredeti!
    Zagor and Dragojlovic Darko like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #1610
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7590
    Reputacioni uticaj
    27
    Petar ZR likes this.

Slične teme

  1. Chat
    By milan zmaj in forum Ankete
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 2.1.2012., 14:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •