Strana 160 od 413 PrvaPrva ... 60110150156157158159160161162163164170210260 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.591 do 1.600 od ukupno 4128
Like Tree5873Likes

tema: Off topic chat zez soba!

  1. #1591
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ako za vojsku ne mozemo, verujem da se za saltersku bandu svi slazemo.
    jagos and VLADAN P like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #1592
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    hehe ovo da svako ima vlast kakvu zasluzuje me podseti na izjavu Gadafija koji rekao ni manje ni vise nego sledece: ''Nisam ja kriv sto mi je dopao los narod kojim cu da vladam'', nije politicki korektno ali mi se cini da je ipak veoma dobro poznavao svoj narod
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (12.6.2013. u 0:48)
    jagos likes this.

  3. #1593
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    E ovo se zove sloga i disciplina od 9 do 5, i marsiranje koje je odusevilo (i jos uvek to cini), generacije i generacije....


    Heigh Ho - Snow White and the Seven Dwarfs - YouTube

    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (12.6.2013. u 0:47)
    jagos likes this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  4. #1594
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    ja sam misljenja da u ovom crtacu, a takodje mislim i na strumfove ima daleko vise mudrosti nego sto se na prvi pogled cini (nose latentnu politicku poruku), kao sto kaze jovan ducic da je u jednoj pesmi sadrzano vise mudrosti nego u jednom romanu
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (12.6.2013. u 0:50)
    jagos and VLADAN P like this.

  5. #1595
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ne slazem se Neso uopste sa tobom Koliko je vazan lekar ili cistac toliko je vazan i vojnik. A da su svi bili cistaci ulica , doktori itd danas bi srbija verovatno bila turska. Da litre krvi isti tih vojnika nisu prolili , danas bi bili jedna provincija bez slobode i identiteta .... Tradicija , grb , zastava , himna je standard u svakoj drzavi , od engleske do konga i vecina super sila eksplicitno to iskazuju. Ja sam ponosan na svoju tradiciju na grb zastavu i drago mi je da vidim, na svakom cosku, ja stvarno ne vidim sta je tu lose.

    Tema dobija cudan tok , ne znam sto je vojna parada toliko izazvala halabuke , ali ajde svako ima pravo na svoje misljenje ....

  6. #1596
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    E,pa da pomešamo malo vojsku i birokratiju-
    Ono što rade onim nesrećnim vojnicima pri uvežbavanju strojevog koraka...to bi trebalo da rade ovim birokratskim govedima!
    To maltretiranje birokrata bi ,recimo, moglo da se posveti sećanju na civilizovano ,pristojno društvo.
    Onda bi stvari počele da dolaze na svoje mesto.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #1597
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Serb
    Mislim da je Neša hteo da kaže kako bi bilo dobro da svako radi svoj posao.
    Vojska ne treba da se koristi u reklamne i zabavne svrhe,a duh jedne nacije će više podići dostojanstven ,kulturan i perspektivan život nego bilo kakva parada ljudi (vojnika) koji bi trebalo da se bave nečim ozbiljnijim u okviru svoga poziva.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #1598
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Serb
    Mislim da je Neša hteo da kaže kako bi bilo dobro da svako radi svoj posao.
    Vojska ne treba da se koristi u reklamne i zabavne svrhe,a duh jedne nacije će više podići dostojanstven ,kulturan i perspektivan život nego bilo kakva parada ljudi (vojnika) koji bi trebalo da se bave nečim ozbiljnijim u okviru svoga poziva.
    Zasto mislis da jedna vojna parada nije dostojanstvena , kulturna .... Ja stvarno ne vidim sta je tu lose, ne mogu da vas skapiram? Evo mi na forumu volimo satove, neki ljudi vole oruzije, vojsku , tu paradu... Da li ta parada ugrozava normalan rad vojske , ja mislim da ne... Da li ta parada odrzava neku tradiciju koja postoji , da , da li se na taj nacin daje pocast zrtvama ratova (pricam uopsteno o svim drzavama) da itd .... stvarno ne vidim nista sto nekog moze ta parada da ugrozi u drustvu u bilo kojoj sveri...

    Da li uklanjanje grbova i nacionalnih obelezja iz administracije poboljsava rad tih sluzbi , naravno da ne.... Mica na salteru verovatno zabusava zbog trobojke iznad glave...

    A i primecujem Vladane da kazes nesrecni vojnici... Mislim da tu gresis, posebno sto je vecina armija danas profesionalizovana, vecinom danas vojnici biraju taj poziv, isto kao stomatolog, doktor itd...To je posebna vrsta ljudi koja se javlja za taj posao...

    U svakom slucaju misljenja nam se razlikuju sto je i normalno ne mozemo svi isto da mislimo
    Poslednja ispravka: Serb (12.6.2013. u 1:23)

  9. #1599
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    nisam ogorcen na birokrate, njihovo ponasanje je uslovljeno kontekstom, odnosno mestom i vremenom, logika suludih vremena je takodje suluda, takodje mozemo reci da posao ne rade ni asocijacija auto skola, lekari, crkva, politicari, mozemo reci da nam je citav obrazovni sistem neefektivan i neefikasan. Ako je stanje u drustvu, de facto drzavi lose, dedukcijom cemo ipak na kraju doci do pojedinca. Onda je sasvim indikativno da je u pojedincu nesto lose.

  10. #1600
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Kad sam rekao ''nesrećni'' mislio sam na način kako ih spremaju za paradu (što se može videti na netu) sa onim drvenim jarmovima i podupiračima za veštačko držanje.Siguran sam da bi više voleli da pucaju,navode rakete ili rade bilo šta drugo što ima veze sa vojskom.

    Bez obzira da li je vojska profesionalna ili ''pod moranje'' u vojsku se uglavnom ide iz nužde.
    Retki su oni koji to zaista žele.
    A i kada od tih koji ''zaista žele'' odbijemo one ispod 20 godina-ostaje ih zaista malo.
    Ove ispod 20 god. odbijam iz razloga što u tom vremenu svi neuroni u mozgu nisu još uspostavili sve veze koje im slede te je sposobnost njihovog rezonovanja diskutabilna.
    Ja se stvarno izvinjavam svim tinejdžerima ali to je medicinska činjenica.
    Pored toga,njihovo životno iskustvo je nedovoljno za realnu percepciju sveta koji ih okružuje.
    Nije to ništa loše-to je jednostavno tako.
    Pa,sad skoro,kad se emitovala ona reklamna serija ''Vojna akademija'',nafurani klinci su navalili u ogromnom broju da se prijavljuju i u srednju vojnu i na akademiju.
    Šta ti to govori ?

    Glavni razlog u opredeljivanju za vojni poziv ( i nekada i sada) se nalazi u nemaštini u kojoj ljudi žive i činjenice da ih čeka ''siguran posao i redovna plata''

    Tek da ne ispadne da pričam napamet- Prvih 25 godina života sam proveo u oficirskom naselju.Prvih 167 komšija su bili oficiri.
    Moj otac takođe.
    Neša likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Slične teme

  1. Chat
    By milan zmaj in forum Ankete
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 2.1.2012., 14:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •