Strana 82 od 108 PrvaPrva ... 327278798081828384858692 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 811 do 820 od ukupno 1073
Like Tree2601Likes

tema: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

  1. #811
    Istaknuti član Avatar korisnika taunus
    Član od
    29.7.2011.
    Lokacija
    45'42"09"sgs19"22"28ïgd
    Poruke
    3.945
    Lajkovi
    49623
    Reputacioni uticaj
    51

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Pegla inace ima cini mi se jedinstven sistem protiv pregrevanja.U glavi,ispod izduvne grane,(sa obe strane,tj na oba cilindra)ima sraf kroz koji ispusti kompresiju kad je temperatura kriticna.Motor se gasi i ne dolazi do vece stete (krivljenja glave motora...).
    Moju sam vozio maksimalno 130km/h,na presvucenom putu bez rupa .Mogla je jos malo ali je nezgodno,skace kao luda (kratko vozilo,nije spustano,fabricko ogibljenje)Na pogonu pozadi su 13-ke umesto fabrickih 12
    VLADAN P and MMario like this.

  2. #812
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    ajoj šta sve pročitah, ne razumem to za ladu specijal, koja je to Lada, da to nije ona što joj je baza bio italijanski fijat 124 ako se ne varam, a koji se radio i u poljskoj

    ja razumem kad se malko razradi motor ali mi nije jasno gde je ta kurbla bila, vrv pod haubom i da li je mogao da se upali auto na kurblu ili samo da razradi klipove

    inače kad je voznja fiće po neravnom putu, čuo sam da je skakao i da je tako jedan čovek poginuo kad je udario glavom u plafon fiće

    ako nije problem ovo za klapnu i grejanje na fići da se pojasni, baš me zanima

  3. #813
    Stariji član Avatar korisnika jedan
    Član od
    20.6.2015.
    Poruke
    621
    Lajkovi
    6311
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    E,da ...
    Sve je tako.
    Što se kurble tiče poslednji auto sa istom ,koga se ja sećam je Lada specijal.
    Kurbla je tu bila ,pre svega, zbog sibirskih zima sa misijom da se kurblanjem malo pokrenu klipovi pre startovanja.

    Peglici motor nije bio sklon pregrejavanju (za razliku od motora u Princu).
    Zanimljivo da je mogla da ide i kada je jedan klip van funkcije (tako sam od Bubanj Potoka došao do centra Beograda)

    Pitanje za mlađe generacije - Gde se Fići uključivalo grejanje kabine.
    a jel nije i "mali džin" R-4 mogao na kurblu?

  4. #814
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    nije sigurno imao kurblu, bar ne verzije iz osamdesetih

    bio sam vlasnik dva komada, oba sam do poslednjeg dela rasturio, a na njemu sam i naučio da vozim, oba slovenačka, bio sam verovali ili ne osmi razred kad sam krenuo

    inače jako rđav auto, dobra stvar je bio lep gepek da ubacite šta god hoćete sa lakoćom i apsolutno ništa više, svako rešenje na tom autu je bilo naopako

  5. #815
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Stari Reno 4 je imao kurblu.
    Kao i kod lade ona se nalazila u gepeku i po potrebi se stavljala '' u motor''.
    Inače,preko kurble su se oba automobila mogla zaista i ''upaliti''


    Inače,Milane, ne delim tvoje utiske u vezi četvorke.
    Takođe sam ga imao i smatram ga za vrlo izdržljiv i udoban auto koji nije bio sklon kvarovima.
    Verujem da je problem sa tvojom kolima bio u tome što je najmlađi primerak četvorke,u vreme dok si ti imao 14-15 godina, već imao preko 10 godina (možda i 15-20) a to nije malo.Još ako auto nije redovno održavan...


    EDIT


    Poslednja ispravka: VLADAN P (22.1.2016. u 23:33)
    vlajo, taunus and Djordje Sugaris like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #816
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Moji su imali Ladu 1200 standard (slika 1).
    Fabricki komplet alata je bio u zelenoj vreci (slika 2).
    Kurbla (slika 3) se inace gurala kroz sredinu prednjeg branika (slika 4 – Lada 1300).
    Nikada nisam pokusao tako da upalim Ladu, jer nije bilo potrebe. Odlicno je sluzila desetak godina.

    Koje automobile voze ljubitelji satova ?-lada-1200.jpgKoje automobile voze ljubitelji satova ?-alat.jpgKoje automobile voze ljubitelji satova ?-kurbla.jpgKoje automobile voze ljubitelji satova ?-kurbla.jpg
    stara, dobra kineska poslovica:
    svako jutro pojedi jednu zivu zabu i nista gore ti se nece desiti ceo dan...

  7. #817
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    a ovo su starije verzije iz sedamdesetih i kraja šezdesetih

    prvi je bio 1981. godište, nije bio u voznom stanju, drugi je bio daleko lošiji, restajling hehe, 1986.godište ali nije bio reg, oba otišla u staro gvožđe, doduše vozio sam po seoskim poljskim putevima, nisam znao pravila saobraćaja i niasm ugrožavao druge, štaviše do danas jedan jedini prekršaj i kazna mi je bila za vožnju bez dozvole i ništa više



    imao sam i fiću ali nije bio u voznom stanju isto i njega sam rasturio u delove, zato se sećam sauga među sedištima, pa je i fića završio u staro gvožđe, posle se više za ključ nisam bukvalno uhvatio

    hvala na odg za kurble, prvi put ovo vidim

    a reno 4 i dalje mislim da je to bila najveća automobilska inženjerska nesreća!!!

  8. #818
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Renault 4 se poceo proizvoditi daleke 1961. Cilj razvoja je bio stvoriti jeftin a pouzdan auto, i u tome su po meni apsolutno uspeli! U prilog tome govori da se proizvodio cak do 1993. godine.
    Jedina mana (po meni) tog auto, gledano iz onog doba, je bila malo veca sklonost koroziji, cemu su uostalom skoro svi auti tada bili skloni. Olaksavajuca okolnost je bila sto je 4 imao sasiju koju izvadis ispod karoserije, bacis, podmetnes novu i teraj Misko!
    E sad ... sto su neki dosli u posed totalno izraubovanih, mozda i nepravilno odrzavanih primeraka ... S druge strane, ferplej nalaze da se on poredi sa automobilima priblizno iste generacije, a ne sa onim razvijenim 2-3 decenije kasnije.
    Drugovi! Nemoj da generalizujemo i nemoj na osnovu oskudnih oskudnih ulaznih podataka da stvaramo neke velike zakljucke!
    Milane zadnju recenicu procitaj vise puta!

  9. #819
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    [QUOTE=VLADAN P;195875]Stari Reno 4 je imao kurblu.
    Kao i kod lade ona se nalazila u gepeku i po potrebi se stavljala '' u motor''.
    Inače,preko kurble su se oba automobila mogla zaista i ''upaliti''

    CEtvorka je imala kurblu pod prednjom haubom na unutrasnjoj strani blatobrana, s njom se mogla upaliti a ujedno je bila i alat za dizalicu.
    Milane, sokole, cetvorka je bila kultni auto, pouzdan, izdrzljiv i inovativan. Prvi automobil koji je imao neovisno kopcanje na sasiju. Prevrnuti ju nisi mogao i da si hteo. Gabaritan i jako iskoristiv. Preklopom zadnjih sedista dobio si kombi vozilo.....motori su im bili solidni, nista posebno ali su radili posao ok. Menjaci tako-tako.....najveca mana im je bila kocnice...dosta lose su odradjivale posao. I grejanje zimi....to je bilo katastrofa, pre bi se ugrejao da si upalio upaljac.
    Zbog uskih felni i guma u snegu su bile zakon....nikada nisam cuo da je ijedna 4-ka zapala u snegu.
    vladas, VLADAN P and vlajo like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  10. #820
    Član Avatar korisnika 2 Busy
    Član od
    28.11.2015.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    425
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Imali smo Peglu '92.godište.Bila je kao zmaj.Dok,nisu počele da joj odlaze prirubnice.Onda smo ih menjali (prirubnice)na svakih 200,300 km.Kineski delovi.Onda je ćale popizdeo i dao je u bescenje.
    VLADAN P likes this.

Slične teme

  1. Koje kompanije poseduju poznate proizvođače satova?
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 20.4.2017., 11:38
  2. Koje još predmete obožavaju ljubitelji satova ?
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 207
    Poslednja poruka: 29.10.2015., 16:25
  3. Koje komplikacije treba da poseduje sat?
    By tolarbo in forum Opšti forum
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 12.12.2012., 13:01
  4. Koje mehanizme koriste Esprit i Police satovi
    By bugarin in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.3.2009., 16:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •