Strana 11 od 21 PrvaPrva ... 789101112131415 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 110 od ukupno 208
Like Tree612Likes

tema: Da li biste se vratili u osamdesete?

  1. #101
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Gde me nađe sa Akiak čizmama, posebno te sa supermenom te su bile "najcool". Moram reći da i "alpina marsovke" nisu bile za bacanje....
    vladas, sima hrabri and Zagor like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #102
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    O 80-tim bih mogao da pricam 3 dana,ali svako vreme nosi svoje i ne ocekujem da ljudi koji nisu uzivali u tom periodu shvate kako je tada bilo.Prvenstveno mislim na one koji su rodjeni bas u to vreme. Mi koji smo imali srecu da tada zivimo,znamo kako je bilo. Ja licno bih se vrlo rado vratio.
    Ali bih se pre vratio u 50-te godine proslog veka,ali u USA. Film "Briljantin" je najbolji pokazatelj zivljenja u to vreme. Zalizana kosa briljntinom, rokabili fazon,odlicna muzika,a automobili tog vremena su bili posebna prica.

  3. #103
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Kad smo već kod automobila!
    Citat Zagor kaže: Pregled poruke
    Mislim da je GOLF 2 obelezio 80-te.Ko ga je imao bio je KRALJ.Ja i danas vozim dvojku td iz 89 radi extra za matorca(preko 300 hiljada km).Ko prodaje karte za povratak u 80-te?
    E Zagore to je opaka mašina 1,6 TD...

    Seća li se neko ovog "direktorskog" automobila sa električnim podizačima stakala???
    Iskreno ovaj model je pravljen do 1981.

    Da li biste se vratili u osamdesete?-fiat-132_diesel_1978_1600x1200_wallpaper_01.jpg

    Pa ga je nasledio ovaj do 1984:

    Da li biste se vratili u osamdesete?-fiat_argenta_diesel_2500_bw_1982.jpg

    vladas, jagos, anbeast and 4 others like this.
    Mišić M.

  4. #104
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    O, da, 132... Im´o ga nas prijatelj, tamo izmedju ´85. i ´88. ne secam se tacno. Sto je to limuzina bila, vise sam se lozio na voznju u njemu nego u Mecki 123 i 124. Kad smo kod automobila, secam se jednog crvenog BMW 318 E30, tu negde oko ´84 - ´85 (bio u zabavistu), au kako sam balavio na njega iako sam bio klinac. Mislim da ga je isti covek imao sve do kraja 90ih i da je bio u perfektnom stanju. Komsija je tih godina iz francuske dovezao sivi metalik Reno 17TS, verovatno je u to doba vec bio matora raga, ali nama klincima je bio vrhunska egzotika. Najvise smo se lozili na 4 okrugla "sata" na komandnoj tabli i na "roletnu" preko zadnje soferke koja mu je davala za*e*an izgled Moji su u to doba imali "bubu" 1200 iz 1968. Taj auto se jos vucara po Zajecaru i moracu da nadjem nacin da ga otkupim (iako vec posedujem 1302 iz 1973.)

    PS. Znam sta ces reci Baki, zato nemoj, znam sve....

    He, evo Renoa 17ts zajedno sa za**banom roletnom i 4 "sata"

    Priložene slike Priložene slike Da li biste se vratili u osamdesete?-fs_100_3286.jpg   Da li biste se vratili u osamdesete?-3462331714_8da077a00e.jpg   Da li biste se vratili u osamdesete?-renault-17-04.jpg  
    Poslednja ispravka: anbeast (5.9.2012. u 1:08)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  5. #105
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Da, bila su to srećna vremena... Automobili tada nisu toliko ličili jedan na drugoga kao danas, bili su mnogo originalniji. Ja sam se uvek ložio na BMW 2002 Turbo koji se pravio od 1974, ako se ne varam. Prilično konzervativan dizajn, što bi rekli vuk u jagnjećoj koži. Sa svojih 170 ks to je bila paklena mašina, a mogao bi i danas mnogima da očita lekciju. Karakterističan natpis "2002 Turbo" na prednjem spojleru bio je napisan obrnuto tako da kada ga vidite iza sebe u retrovizoru čitate kako treba i naravno sklanjate se u stranu. To je bio prvi serijski automobil sa turbo komresorom, trošio je prosečno 17 litara benzina ali koga je to zanimalo.

    Da li biste se vratili u osamdesete?-867828.jpg Da li biste se vratili u osamdesete?-867829.jpg

    A tek prelepi M1

    Da li biste se vratili u osamdesete?-s29.jpg Da li biste se vratili u osamdesete?-s30.jpg Da li biste se vratili u osamdesete?-s31.jpg

    Anbeast me podseti na knjigu "Džambo Afriko" koju imam i pročitao sam je više puta a koja govori o vožnji kroz Afriku "kečevima" sve do Kilimandžara. Na žalost devojka sa naslovne se ne pojavljuje više u knjizi. Ako neko želi da čita mogu da mu pozajmim.

    Da li biste se vratili u osamdesete?-p9050002.jpg

  6. #106
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Pa onda i ovo:


    Da li biste se vratili u osamdesete?-camel-trophy-87-front.jpg Da li biste se vratili u osamdesete?-tumblr_m8azgmuixa1qm6egko1_500.jpg Da li biste se vratili u osamdesete?-kalimantan96090.jpg Da li biste se vratili u osamdesete?-kalimantan96068.jpg Da li biste se vratili u osamdesete?-467657d1310029566-camel-trophy-watches-camel1.jpg

    Da li biste se vratili u osamdesete?-218808d1253569580-fs-chronograph-camel-trophy-late-80-adventure-watch-camel1.jpg Da li biste se vratili u osamdesete?-quartzchronographfront.jpg

    Imao sam knjigu koja je opisivala jedan od relija na kome je ucestvovala i SFRJ posada. Dadoh je nekome na citanje i nikada je vise nisam video
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #107
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Sad se setih. Ovo sam vucarao negde u periodu od zabavista do treceg razreda (nekoliko pari):


    Bilo ih je u Borovu i bilo ih je u beloj, crnoj i teget boji, dubokih i plitkih, kao i verzije sa cicak trakama umesto pertli. Koliko se secam sa Gitarijade, metalci su furali bele duboke u kombinaciji sa tesnim farmericama i koznim jaknama
    Adidas se mogao naci u Planici, ali ja nisam imao nijedne. (cini mi se da su bile dosta skuplje od Pume).

    Krajem osamdesetih, sa letovanja u Grckoj pristizu Nike Air, Reebok Pump (moj tadasnji nedosanjani san. Kostale su 300 maraka) i cuvene Converse Weapon (model sa pocetka 80ih ali izuzetno popularan):





    Priložene slike Priložene slike Da li biste se vratili u osamdesete?-puma_gvilas.jpg   Da li biste se vratili u osamdesete?-counterkicks_timeline_reebok_pump_02.jpg  
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #108
    Stariji član Avatar korisnika Nick
    Član od
    9.8.2011.
    Poruke
    973
    Lajkovi
    4304
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Eeeh kad se setim,volim 80-e i rado bih se vratioDa li biste se vratili u osamdesete?-80sswatch.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-1980s-cassette.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-walkman1.jpgDa li biste se vratili u osamdesete?-80s.jpg

  9. #109
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Citat bajker71 kaže: Pregled poruke
    BMW 2002 Turbo ... To je bio prvi serijski automobil sa turbo komresorom,
    Bio je fenomenalan, ali nije bio prvi serijski automobil sa turbom. To je bio neki oldsmobil, početkom 1960-tih. Turbo je inače renoov patent s početka 20. veka, a BMW 2002 turbo je imao isti blok motora kao BMW formula 1 motor koji je tih godina pobeđivao.

  10. #110
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Cekaj, Mire, napisao covek prvi serijski AUTOMOBIL (salim se, u to doba, oldsmobili su jos bili automobili).

    Cini mi se da je SAAB 99 Turbo dosao mozda par meseci nakon 2002. Komotno se moze reci da od polovine 70ih do druge polovine 80ih traje zlatno turbo doba. Turbo je bio magicna rec u auto industriji. Receni BMW 2002 Turbo - ikona, Porsche 911 Turbo - ikona, SAAB 99 i 900 Turbo - ikone, Renault 5 Turbo - ikona....

    Bio je (krajem 90ih - pocetkom 2000ih) jedan beli Reno 5 Turbo na Vozdovcu, izmedju crkve i saobracajnog, kome sam se divio svaki put kad prodjem

    Da li biste se vratili u osamdesete?-249_autowp_ru_renault_5_turbo_3.jpg Da li biste se vratili u osamdesete?-renault-5_turbo_1979_1280x960_wallpaper_01.jpg
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Slične teme

  1. Koji biste sat kupili da ste neverovatno bogati?
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 27.3.2013., 21:41
  2. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.2.2011., 5:48

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •