Strana 3 od 21 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 208
Like Tree612Likes

tema: Da li biste se vratili u osamdesete?

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    I te kako bih se vratio i ako sam tad bio dete...
    Mišić M.

  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Nežni EU motorčići puni kineskih džidža-bidža i plastike bi se nagutali peska i počeli da štucaju ili bi im vrištala upozorenja 'Check Engine', dok bi matori kec, golf, opel ili citroen uspešno savladavali pustinje i planine Afrike
    Dobro i to je tacno ima u ovom nasem "tehnoloskom" dobu mnogo stvari koji uzasno zamaraju i proizvodjaci stvarno ne znaju za granicu

  3. #23
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    Ovo sto je vladan napisao, moja generacija nikad nece doziveti, jedne od prvih stvari kojih se secam iz detnjstva su nestasice mleka, iz skoskih dana se samo secam ratova, a kasnije kad sam bio u srednjoj skoli vise se strajkovalo nego islo u skolu...Sigurno su ta vremena bila predivna o kojima govorite i zato imate toliku nostalgiju prema njima, ja ih nisam doziveo tako da sam u principu ravnodusan. Naravno svima su se desavale ruzne stvari u tim nesrecnim periodima, ali dok ste vi u tim godinama putovali ( tinejdjerskim ) , u istim tim tinejdjerskim moja generacija se krila po podrumima. Mi ne mozemo da zalimo za Hrvatskim primorjem, slovakinjama itd posto nikada tamo nismo ni bili, mi mozemo samo da se prisecamo girosa
    Nažalost,potpuno si u pravu.
    Ali,eto,bar nije loše znati da je i ono o čemu sam pisao postojalo.
    Mnogo mi je žao vaše generacije.
    Najiskrenije.
    Jedino vam preostaje da (ako je ikako moguće)što više putujete po svetu,stičete razna iskustva i vidite kako sve život može da izgleda.Stvari uopšte ne moraju da budu ovakve.
    Djordje, RUS, vladas and 8 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #24
    Član
    Član od
    3.3.2012.
    Poruke
    124
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    uvek,muzika je bila zakon,a tek satovi....
    vladas, Neša and iggy tee like this.

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Nažalost,potpuno si u pravu.
    Ali,eto,bar nije loše znati da je i ono o čemu sam pisao postojalo.
    Mnogo mi je žao vaše generacije.
    Najiskrenije.
    Jedino vam preostaje da (ako je ikako moguće)što više putujete po svetu,stičete razna iskustva i vidite kako sve život može da izgleda.Stvari uopšte ne moraju da budu ovakve.
    Sta je tu je idemo dalje Slazem se da bi po svaku cenu trebali da putujemo , upoznavanje drugih nacija i kultura je pravo zlato, ali opet i to je jako tesko. I naravno da treba da se prica kako je vama bilo 80 da mi mladji i jos mladji od nas vide, da moze i tako i da nije sve tako crno. Da nam to bude svojevrsan motiv za napredak
    vladas, VLADAN P and Zagor like this.

  6. #26
    Mlađi član Avatar korisnika Varga
    Član od
    28.8.2011.
    Lokacija
    Indjija
    Poruke
    60
    Lajkovi
    161
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Citat vladan p kaže: Pregled poruke
    da li bih se vratio u 80-e?
    šta ti pada na pamet?
    Zašto bih opet želeo da imam između 13 i 23 godine?
    Da opet živim u zemlji gde sam se pojavljivao u sarajevu,dubrovniku ili rijeci sa pričom da sam iz beograda i da nemam gde da spavam.i uvek bi se javilo par nepoznatih vršnjaka i vodilo me njihovoj kući.ni njihovim roditeljima nije bilo ništa čudno da se nepoznati ,dugokosi momamak pojavi u njihovoj kući u 23h.spremali bi mi i večeru i doručak.kako porodica seferović muhameda,tako i porodice paloc zoltana ili ante jurića...i mnoge druge.
    Zašto bih želeo da na sred knez mihajlove ili kalemegdana (ako mog društva trenutno nema) priđem bilo kom društvu koje ima gitaru i počnem da se družim?
    Zašto bih opet želeo da budem sa devojkama kojima nije bitno da li imam ili nemam pare već im je važno koje pesnike volim i koliko lepo umem da pričam dok smo zajedno?
    Zar da živim u zemlji u kojoj je dovoljno 15 dana raditi preko omladinske zadruge i time obezbediti 45 dana na moru,u kampu.i da ,opet,doživljavam da nas do tada nepoznati ljudi u tom kampu pozivaju na klopu,a kada se njihova ''smena'' na odmoru završi i krenu kući-nama ostave sve zatečene namirnice (da se deco ne trošite).
    Zar da opet doživljavam da mi,dok stopiram od splita do dubrovnika,staje sredovečni par u pretrpanom fići,i da gospođa prelazi na zadnje sedšte i sedi na vrhu torbi,da bih ja ,sa rancem,imao komoditet na prednjem sedištu?
    Pa ne bih,valjda opet,trpeo sve one razmažene hrvatice,uobražene slovenke,vesele makedonke,zapanjene bosanke i uvek pomalo tajnovite vojvođanke.zar ponovo tražiti zajednički jezik(mislim-bukvalno) sa svim onim nemicama,ruskinjama,holanđankama...
    Ne bih da mi ponovo vrhunske droge budu ''car lazar'' i ''carica milica''.
    Zar da muzika ponovo ima ideju a tekstovi smisao?
    šta,treba možda,ponovo da gledam osmehe po ulicama?
    Ma,daj...
    c a r e e e !!!!!!!
    vladas, jagos, sima hrabri and 3 others like this.

  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Ako bi gledali od 42ge pa do dana danas , može se slobodno reći da je upravo tih deset godina (`79 - `89) vrhunac sreće i udobnosti življenja.
    Posle teksta koji je napisao VladanP, nema se šta dodati. To je tačka na i....
    vladas, anbeast, Neša and 5 others like this.

  8. #28
    Mlađi član Avatar korisnika SEIKO
    Član od
    11.2.2012.
    Lokacija
    Niksic, Crna Gora
    Poruke
    74
    Lajkovi
    167
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Ja nisam " dio" tih 80-tih, ali kako niđe nisam čuo da je nešto ružno rekao o 80-tim, kako su tada svi uživali, stari mi pričaju, komšije prijatelji itd, kakva su to vremena bila da ja samo mislim da je Đavo tih 10tak godina spavao pa bilo sve savršeno,..Ja da mogu volio bih "probati" život u 80tim pošto je sve bilo kvalitetno, lijepo, samo pogledam kakvi su satovi bili, nije sklapano u kini kao danas što se radi, automobili su vrhunski bili, ti dizajni, hmmm, svijet je bio baš domišljat...Rock je doživio vrhunac, umjetnost takođe, turizam takođe,... taj period je kako za ondašnju SFRJ koju smo dozvolili da sruše, tako i za bar 60-70% svijeta bio najbolji za život...

  9. #29
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    Moram priznati da nisam mislio samo na ex-YU, već sam u glavi imao i nešto širu sliku. Kao što je Seiko primetio, mnogi aspekti ljudskog stvaralaštva su tada bili na vrhuncu, a ovakve diskusije se mogu videti i na forumima mnogo bogatijih država. Prosečno imućan Nemac ne bi plakao da ima mercedes izdržljiv kao nekadašnja minika ili 123, dok Šveđaninu svakako ne bi bilo žao da vozi volvo koji može da traje nekoliko decenija. Upravo danas sam video jedan volvo na prodaju u blizini svoje zgrade. Na njemu se vidi da je prva farba (bela), znaka korozije nema, bar koliko se vidi bez kanala, a proizveden je 1978. ili 1979. Baš me zanima da li će neki takav savremeni auto biti u voznom stanju posle skoro tri i po decenije.
    iggy tee and SEIKO like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Da li biste se vratili u osamdesete?

    pa ja sam odmah stavio nastasju kao razlog za povratak u osamdesete al' skrenula prica (cak i bez rakije) u jugonostalgiju...
    Neša and iggy tee like this.

Slične teme

  1. Koji biste sat kupili da ste neverovatno bogati?
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 27.3.2013., 21:41
  2. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.2.2011., 5:48

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •