Strana 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 175
Like Tree282Likes

tema: Benzinski upaljači

  1. #51
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Benzinski upaljači

    Nemam. Slikacu sutra, pune mi se sad baterije, pa cu postaviti

  2. #52
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Benzinski upaljači

    Evo ga rasklopljen. Ovi poklopci su oblozeni gumom, pa benzin ne moze da iscuri. ja ga nosim svaki dan sa sobom i nikad mi se nije desilo da benzin iscuri. Ova mala plocica sa natpisom "zippo" sluzi za odvrtanje onog srafa sto drzi kremen. Na privesku je bio i jedan gumeni deo u kome moze da se drzi rezervni kremen, ali sam njega izgubio.
    Benzinski upaljači-dscn1310.jpgBenzinski upaljači-dscn1311.jpgBenzinski upaljači-dscn1312.jpgBenzinski upaljači-dscn1313.jpg
    tolarbo, sonebg, VLADAN P and 2 others like this.

  3. #53
    Član Avatar korisnika sonebg
    Član od
    31.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    144
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Benzinski upaljači

    Mnogo dobra stvar taj kanister. Kada si ga kupio? ako je u pasažu u Kralja Milana onda su veliki prevaranti. Obecali su mi da ce me zvati čim dobiju. Inače imao sam ga i "otišao" je sa ključevima. Na mom je bilo ugravirano Zippo i imao je jedan mali držač za kreme, zakačen na vrhu.

  4. #54
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Benzinski upaljači

    Ne sećam se, možda pre godinu dana otprilike. Baš tamo sam ga uzeo. Imao je i moj taj držač za kremen, ali sam ga nekako izgubio, a Zippo natpis mi nije bio ugraviran već samo bojen tako da se izgrebao.

  5. #55
    Novi član
    Član od
    20.10.2011.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    12
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Benzinski upaljači

    Ja bata Vlado! Takodje skupljam zippo upaljace,sto redji i neobicniji to bolje.
    VLADAN P likes this.

  6. #56
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Benzinski upaljači

    MIKIPERLA71
    E,sad da vidimo slike
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #57
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Benzinski upaljači

    Citat marko789 kaže: Pregled poruke
    Evo ga rasklopljen. Ovi poklopci su oblozeni gumom, pa benzin ne moze da iscuri. ja ga nosim svaki dan sa sobom i nikad mi se nije desilo da benzin iscuri. Ova mala plocica sa natpisom "zippo" sluzi za odvrtanje onog srafa sto drzi kremen. Na privesku je bio i jedan gumeni deo u kome moze da se drzi rezervni kremen, ali sam njega izgubio.
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSCN1310.jpg
Viđeno:	489
Veličina:	64,7 KB
ID:	16362Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSCN1311.jpg
Viđeno:	355
Veličina:	60,6 KB
ID:	16363Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSCN1312.jpg
Viđeno:	470
Veličina:	77,3 KB
ID:	16364Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSCN1313.jpg
Viđeno:	340
Veličina:	70,7 KB
ID:	16365
    Prekrasna stvar morat ću si i ja sličan nabavit.Inače uz satove imam pokoji Zippo a i pokoji sviss nožić,nije previše al kad se skupi vrijedi nešto!
    marko789 and MIKIPERLA71 like this.

  8. #58
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Benzinski upaljači

    Dodao sam još jednog u svoju kolekciju. Ovaj upaljač je deo kolekcije koja se radi na osnovu upaljača koje oslikava Claudio Mazzi, paintbrush umetnik. Postoje i oni koje je on ručno oslikavao, ali je njihova cena nekoliko stotina evra.

    Benzinski upaljači-dscn2180.jpg
    Shmizla, tolarbo, RUS and 2 others like this.

  9. #59
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    6.987
    Lajkovi
    58277
    Reputacioni uticaj
    217

    Određen forumom Re: Benzinski upaljači

    Od mnogih ostala su mi samo ova dva. Ostali koje sam imao su nestali u akciji (prilikom pijanki i slicnih manifestacija).

    Benzinski upaljači-260620121113.jpg Benzinski upaljači-260620121116.jpg
    RUS, VLADAN P, marko789 and 1 others like this.

  10. #60
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Benzinski upaljači

    Predstaviću upaljač koji je napravio brat moga dede i to kao srednjoškolac. U pitanju je maturski rad. Upaljač je nastao početkom 50-tih godina prošlog veka. Dakle potiče iz vremena kada je iz srednjih škola izlazila kvalifikovana radna snaga, vremena kada je znati stvoriti nešto svojim rukama značilo imati obezbeđen hleb. Bilo je to vreme kada su velike firme stipendirale srednjoškolce, kada su najbolji direktno sa mature odlazili u pogone gde im je posao bio obezbeđen. Vreme pre „bolonjizacije“ , vreme kada nisu svi hteli da budu menadžeri i kada reči „brend menadžer“ nisu značile ama baš ništa. E u tom vremenu je nastao ovaj upaljač.

    Kućište upaljača napravljeno je od aluminijuma a unutrašnji deo od mesinga. Upaljač je kompaktan, bez delova koji bi se dali rasklimati, nema šarkica, sve veze ostvarene su navojem. Upaljač je dekorisan, ništa napadno ali dovoljno da pokaže umešnost majstora. Upaljač je benzinski, ako je dobar kremen i gorivo pali iz prve. Što se tiče očuvanosti sve je besprekorno, malo je aluminijum oksidirao ali ništa što bi ugrozilo funkcionalnost ili trajnost već čisto da pokaže svoje godine a one su za poštovanje. Upaljač koji služi više od šezdeset godina i služiće bar još toliko . Rad jednog srednjoškolca a pre svega rad velikog majstora.


    Benzinski upaljači-img_9323.jpgBenzinski upaljači-img_9324.jpgBenzinski upaljači-img_9326.jpgBenzinski upaljači-img_9327.jpg

    Benzinski upaljači-img_9318.jpgBenzinski upaljači-img_9319.jpgBenzinski upaljači-img_9334.jpgBenzinski upaljači-img_9335.jpgBenzinski upaljači-img_9336.jpgBenzinski upaljači-img_9339.jpg

    I jedna fotografija kako bi se stekao uvid u dimenzije upaljača ( inače može se primetiti da je fitilj sa prethodnih fotografija zamenjen ).

    Benzinski upaljači-upalja-i.jpg
    Poslednja ispravka: skydrummer (5.7.2012. u 0:59)
    tolarbo, RUS, vladas and 9 others like this.

Strana 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •