Strana 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 93
Like Tree192Likes

tema: Seiko SBBN017 TUNA vs. Omega SMP 2221.8000

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Sima,Rus
    Meni Seiko politika nikad nije bila razumljiva pa je tako i ovom slučaju. Zašto stavljaju hardlex ne znam(ako nije cijena u pitanju!),a što je još gore takvo staklo je i u MM300 koji je opet 2x skuplji od 300m Tune!
    Elem,Sima je u pravu što se tiče uobičajenog korištenja sata,jer sa malo pažnje teško je ogrebati sve osim pleksija,koji se aman može noktom ogrebati!

    Luger, spasibo!
    DrAgod likes this.

  2. #22
    Član
    Član od
    18.11.2012.
    Lokacija
    Kenngurija
    Poruke
    148
    Lajkovi
    727
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Seiko SBBN017 TUNA vs. Omega SMP 2221.8000

    Svaka cast za poredjenje,hardlex je sasvim Ok stavljau ga u Baby-Tunu SRP231 i kvarcnu 300 metara samo zato sto prave podelu izmedju obicna dva modela i modela koji su rated na 1000 metara.
    Zato sam se ja odlucio za Field-Tunu,dolazi sa premazanim safirom i automatik mehanizmom 6R15 koji posle desetak dana nije izgubio vise od dvedesetak sekundi,tacnost me ne zanima posto svoje satove rotiram.
    Sto se tice Omege negde sam vec napisao,previse modela nikako mi quartz mehanizam neide uz svajcarski sat pogotovo uz Omegu koja jos uvek pravi jedan speedmaster,Palanet Ocean je vec druga prica.
    Malo mi je 1200 jevreja jaka cena,na E-bay se krecu oko $900 neznam da li je neko probao da poruci preko japanskog sajta rakuten,ja sam moju tunu dobio za jos 15%jeftinije direktno iz japana.
    Moj glas dajem tunjevini,quartz ide uz Seiko.

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Kengur,ne znam kako je dole kod vas ali mi plaćamo ~30% za carinu i porez na osnovnu cijenu sata. Tako,ako nešto košta 100$, izaći će 100€ kada se sve plati.
    Rakuten mi je prevelik i nemam povjerenja u njega kada su ovakve sume u pitanju.
    Omega i kvarc su zajedno od kada ručni kvarcni sat postoji! 1. ručni kvarcni sat su napravili Švicarci '67. godine(BETA 1). 4 mj. nakon Seiko Astrona 20 swiss brendova je predstavilo modele sa BETA 21 mehanizmom.
    Vjerovatno to ne bi uradili da Seiko nije izbacio Astron ,jer su ranije odbili CEH-ovu kvarc tehnologiju.

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko SBBN017 TUNA vs. Omega SMP 2221.8000

    Kad vidim ove fotke nostalgija me hvata i rado bi svoju Tunu opet natrag.
    Btw. ja sam isto nosio svoju na meshu jer joj stoji ko saliven, a origigi ss narukvica mi je stajala u kutiji LOL. Odlicna je i Omega. Dobar tekst!
    Igrao si na sigurno i uzeo jos jedan mehanizam haha, znaci od Tune se ne planiras tako lako rastat.

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Đe si Đole!
    Hvala na pohvali!
    Meni je ekstra Tuna narukvica i garant ne bih uzimao mesh da je na 017 čelik!
    Ne mislim se rastati od Tune(jedino ako bude za glavu trebalo,pu pu pu- daleko bilo) i rezervni 7c pruža neku sigurnost,onako,za svaki slučaj!

  6. #26
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Seiko SBBN017 TUNA vs. Omega SMP 2221.8000

    Svaka čast Dalibore, odlično poredjenje dva izuzetno zanimljiva i po izgleda dosta različita sata!

    Iako nisam veliki ljubitelj "tune" verovatno bih i ja napravio isti izbor jer je model neobičan, redak na ovim prostorima, a i zbog toga što je sa druge strane "James Bond" model koga ne volim isključivo zbog skeletizovanih kazaljki koje ne podnosim. Ono što Tuni jako zameram je dosta pominjano hardlex staklo, za šta nikako ne mogu da nadjem opravdanje i to jako zameram Seiku. Ipak uprkos tome nekako bih preživeo sa mineralnim staklom na satu.

    U tekstu mi se jako dopala tvoja objektivnost ali i posvećenost detaljima (debljina iglica je jako dobar primer za to ). Takodje hvala na preporuci za holandjanina, možda će nam zatrebati.
    Sve u svemu tekst je za svaku pohvalu.
    anbeast likes this.

  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Hvala Vladane.
    Uvijek se trudim da pišem objektivno jer niko koristi nema ako uljepšavam! Meni brend nije bitan nego kvalitet pa mi je skroz svejedno dali je u pitanju japanac,nijemac ili švicarac kada komentarišem sat! Ako je dobar-dobar je ,ako nije to i napišem!
    Detalji su jedino bitni. Npr,originalna iglica od 2.5mm ne može stati u ovu mesh narukvicu! Štitnik kućišta Tune bez problema podere odjeću! Trokut bazela Tune ne pogađa oznaku cifarnika na 12h,a nije vala ni u SMP svaka pogođena(ne bitna stvar,do duše)! To se ne može znati preko slika.
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (30.11.2012. u 8:39)
    RUS, vladas, sima hrabri and 3 others like this.

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Seiko SBBN017 TUNA vs. Omega SMP 2221.8000

    Citat Vladan Stevanovic kaže: Pregled poruke
    U tekstu mi se jako dopala tvoja objektivnost ali i posvećenost detaljima (debljina iglica je jako dobar primer za to ).
    Prikazi i trebaju da budu takvi (posto svi znamo da ne postoji savrsen sat) a ne ono u stilu 'Svaki ciga svog konja hvali'.

  9. #29
    Član
    Član od
    18.11.2012.
    Lokacija
    Kenngurija
    Poruke
    148
    Lajkovi
    727
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Seiko SBBN017 TUNA vs. Omega SMP 2221.8000

    Dalibore,ukusi su razlici kao i pogledi kolekcionara.Svaki ozbiljni kolekcionar ce ti reci da quartz nema sta da trazi na luksuznom satu,to su jurili tokom sedamdesetih jedino je Rolex ostao dostijan svojim vrednostima(izbacili su nesto malo modela na bateriju ali su vrlo brzo uvideli da im to nije bas pametno)o tome sam pisao na nekoj drugoj temi.Omega izbacuje sve sto ima Quartz osim X33 modela koji je vise racunar namenjen za odredjenu grupu kupaca,bilo je i vreme.
    Rakuten je OK moze da se nadje jeftinije nego na E-bay direktno iz japana,ako placas Pay-pal-om,onda ti Pay-Pal garantuje vrednost kupovine.Nisam znao da su bas toliko jos uvek velike carine.Kod nas je samo 10% na vrednost vecu od $1000,mozes i da se dogovoris sa prodavcem da prijavi vrednost ispod maksimuma.

  10. #30
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Slažem se ali to ponekad nije jednostavno. Ja bih kod Tune promjenio štitnik i stavio onaj sa Tuna Field i naravno,umjesto hardlexa,safir. Omega je promjenila bazel i doradila narukvicu na novom SMP(automatik)što je za pohvalu ali je mogla vratiti pune kazaljke! Ono što svakako nije dobro je to što je izbacila iz proizvodnje 2221.8000. Ne vidim razlog za tu odluku jer imaju šta ponuditi od automatika i bez problema su mogli ostaviti ovaj model.

Strana 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Seiko Tuna - nova ogranicena serija
    By krstin in forum Seiko Prospex, Grand Seiko, King Seiko, Credor
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 11.2.2014., 18:29
  2. Omega Seamaster AT ili Grand Seiko High Beat
    By Vladan Stevanovic in forum Dueli satova
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 2.11.2013., 21:45
  3. Seiko Tuna sat
    By jole777 in forum Seiko Prospex, Grand Seiko, King Seiko, Credor
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 28.11.2012., 9:10
  4. Seiko Chronograph 5718-8000
    By Don_Krstic in forum Seiko
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 19.3.2011., 13:40
  5. Omega Seamaster sat - ref. 2221.80.00
    By glock19 in forum Omega
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 24.8.2010., 2:09

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •