Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 41
  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    8.8.2010.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Omega Seamaster sat - ref. 2221.80.00

    Pozdrav drugari,

    sajt je odlican forum jos bolji. Ja sam veliki zaljubljenik u satove , trenutno imam Tissot Le locle , tissot t touch titanijum, g shock mudman , tissot prs 200.

    takodje i familija mi je opremljena dobrim satobima

    sada sam bio u dazi trazenjna omege seamaster i zahvaljujuci Hadz daliboru narucio sam ga u BL, Malbasic.

    e ovako...srce mi hoce autmomatic , ali zbog posla i raznoraznih hobija ne mogu da nosim samo jedan sat...sta je vase misljenje , da li se isplati dati >1000evra za omegu quartz jer jos imam vremena da se predomislim?

    hvala na misljenjima ...

    pozz

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Omega Seamaster sat - ref. 2221.80.00

    Kao prvo dobrodošao na forum, a kao drugo predomisli se odmah!

    Ja sam mišljenja da nikad ne bih dao taj novac za kvarcni sat, ali opet ja nisam baš merodavan pošto sam zaljubljenik u automatik satove Zašto ne razmisliš o Omegi o kojoj sam pisao u sledećoj temi? Siguran sam da se još uvek može naći u maloprodajama iako je stariji model, ali je po mom mišljenju lepša od tog James Bond modela sa skeletoniziranim kazaljkama koje otežavaju čitljivost sata.

    Just my 2 cents...

    Razmisli pa javi

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    8.8.2010.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Omega Seamaster sat - ref. 2221.80.00

    hval na misljenju vlado...
    vec sam imao omegu seamaster gmt , i imao sam problem jer je automatik...odem u lov ,ne stavim je na ruku dva dana ona stane...

    nakon toga opet slicna situacija ona stane ...i to mi je bas islo na zivce ..a i svestan sam sa druge strane da je quartz... kao iphone.... nista posebno...

    to je moja nedoumica... na poslu nosim ttouch (posao mi je vezan za topogarafiju ,kretanje po terenu i sl..) a imam i dosta situacija gde mogu da ogrebem i ostetim sat (ttouch mi je prekriven ogrebotinama toliko da deluje 'matirano'...

    to je to... nedoumica...

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    8.8.2010.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Omega Seamaster sat - ref. 2221.80.00

    Vlado pogledao sam forum..imao sam gotovo istu omegu seamaster gmt... crnu ...imam u ponudi i jednu polovnu (kao novu) omegu automatik (ne co-axial) ali je 36mm

    i dalje se mislim.....

  5. #5
    Novi član Avatar korisnika IgorBG
    Član od
    1.7.2010.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Omega Seamaster sat - ref. 2221.80.00

    Ako je problem to što ti sat staje, kupi kutiju za sat - Watch Winder Box. Mislim da imaš i za 70 EUR a ima i Omega kutiju mada sumnjam da je jeftina. Ubaciš sat u kutiju kada ga ne nosiš i on se u njoj vrti i radi - nema stajanja.
    A što se tiče kvarcne Omege - bacanje para! Ako si stvarno zaljubljenik u satove, ne čini to. Sutra ćeš se pohvaliti drugom "zaljubljeniku" i on će videti da nosiš kvarc. OK je možda kvarc za ženski sat ali onda ide zlato i dragulji. Osim toga mislim da je taj model koji gledaš u nekim zemljama već izbačen iz ponude.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: Omega Seamaster sat - ref. 2221.80.00

    Ovako...ja mnogo više poštujem automatike(kao i većina članova foruma) ali nemam ništa protiv kvarcnih modela! Tu Omegu pogoni ETA 255.461 iz flatline serije(6 rubina,EOL funkcija),tj. Omega 1538. Mehanizam je stvarno dobar-ne bi ga Omega koristila da je drugačije! E sad....na tebi je da odlučiš(koliko vidim,svi su ti satovi kvarcni....možda bi bilo lijepo imati jedan automatik)!

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: Omega Seamaster sat - ref. 2221.80.00

    Citat IgorBG kaže: Pregled poruke
    Ubaciš sat u kutiju kada ga ne nosiš i on se u njoj vrti i radi - nema stajanja.
    Ok je imati navijač ali nije ok non-stop držati sat u njemu! Mnogo brže se troše ležajevi,ulje..... kada se sat konstantno navija mašinom! Ne slažem se sa stavom da je kupovina kvarca bacanje para(ne ovakvog)! Pa ja imam Seiko(7T32 kvarc hrono) iz '91 i još sve radi kao da je nov,a ja sam mu 3. vlasnik!

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    8.8.2010.
    Poruke
    45
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Omega Seamaster sat - ref. 2221.80.00

    Citat IgorBG kaže: Pregled poruke
    Ako je problem to što ti sat staje, kupi kutiju za sat - Watch Winder Box. Mislim da imaš i za 70 EUR a ima i Omega kutiju mada sumnjam da je jeftina. Ubaciš sat u kutiju kada ga ne nosiš i on se u njoj vrti i radi - nema stajanja.
    A što se tiče kvarcne Omege - bacanje para! Ako si stvarno zaljubljenik u satove, ne čini to. Sutra ćeš se pohvaliti drugom "zaljubljeniku" i on će videti da nosiš kvarc. OK je možda kvarc za ženski sat ali onda ide zlato i dragulji. Osim toga mislim da je taj model koji gledaš u nekim zemljama već izbačen iz ponude.
    slazem se sa tobom da je autmoamtic bas onako "pravi"... a za izbacivanje nisam siguran.... ima ga na njihovom sajtu i ne vidim zasto bi ga izbacili... u nekim filmovima i 007 je nosio kvarc...

    mislim da ce ipak da zadrze i jednu i drugu opciju...

  9. #9
    Novi član Avatar korisnika IgorBG
    Član od
    1.7.2010.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Omega Seamaster sat - ref. 2221.80.00

    Taj kvarc koji je 007 nosio je izbačen a u Italijanskom cenovniku za 2010 nije više dostupan ni 2221.80.00. Nije bitno, ubaciće oni neki kvarcni model kao entry. Poenta je da će mnogima biti krivo da čuju da je neko dao 1000+ EUR za kvarcni sat. Jeste da je kvarc tačniji, radi 2-3 godine, zameniš bateriju i teraš dalje... Ipak, kažem ti kao neko ko preferira Omegu i automatike. Imam jednu staru 40+ godina, nasledstvo od dede, radi ko švajcarac . Sutra ćeš nekome i ti taj sat ostaviti u nasledstvo.

    Skoro sam gledao u TC Ušće neki Tissot, neki jubilarni model i košta oko 100.000 RSD. Nisu znali koji je mehanizam ali mnogo lep sat. Elem, ako već imaš par Tissot modela, zašto ne bi pogledao neki Tissot automatik. Najbolje bi bilo da se "stisneš" još malo pa uzmeš neku Omegu automatik. Mislim da se nećeš pokajati. Shvati kao iskren savet na duže staze gledano.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Omega Seamaster sat - ref. 2221.80.00

    Koliko sam ja razumeo, čovek želi Omegu ali zbog načina života ne i "muke i gnjavaže" koje nosi jedan sat sa automatskim mehanizmom, pa sa te strane smatram da je kvarcna Omega sasvim pristojan kompromis. A možda sam i pogrešno razumeo celu priču...

    Možda da razmisliš o satu sa mehanizmom na ručno navijanje, ako baš želiš mehanički sat?!

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omega Seamaster ploprof 1200
    By marko14 in forum Omega
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 20.10.2011., 10:31
  2. Omega seamaster 300 chrono
    By Amikica in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.1.2011., 21:07
  3. [PRODATO] OMEGA SEAMASTER CHRONOMETER-60s
    By ANGEL II in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.1.2011., 22:03
  4. Omega Seamaster kvarc vs automatik
    By IgorBG in forum Omega
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 21.8.2010., 17:13
  5. Omega Speedmaster/Seamaster
    By ytd in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.8.2010., 8:29

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •