Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 21 od ukupno 21
Like Tree99Likes

tema: Orient FER24005W0 – Bambino

  1. #21
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Orient FER24005W0 – Bambino

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Nakon nekog vremena - bilo bi dobro da dopuniš kakvi su ti utisci!
    Pa da dopunim .

    Sat sam nosio otprilike 25 dana bez prestanka mislim da je to sasvim dovoljno vremena da "upoznate" neki sat i da mu otkrijete mane i vrline. Moje oduševljenje ovim satom je identično, dakle nije u pitanju neka početna-prolazna euforija. Sat je odličan i sve što sam rekao u opisu i sada mislim. Mehanizmom i njegovim odstupanjima sam oduševljen . Odstupanja su konstantna što je izvestan dokaz kvaliteta ali što je takođe bitno odstupanja su minimalna. Odstupanja su -2 sekunde dnevno . Postavljanjem u odgovarajući položaj tokom noći moguće je izvršiti korekciju. Ja sam ostavljao sat sa staklom na dole i mehanizam je ubrzavao za 2 sekunde. Drugim rečima , uz korekciju, odstupanje se može svesti na nulu. Ukoliko bih sat ostavio malo duže sa staklom na dole ( recimo 10-12 sati ) ubrzavao je za +4 do +5 sekundi tako da je korekcija zaista laka . Ne kažem da svaki mehanizam 48743 ima ovako minimalna odstupanja ali verujem da su drastično bolja od fabrički deklarisanih. Mehanizam jeste osnovini ( ne volim da koristim eng. termine "low end" i sl. ako nije preko potrebno ) ali posao obavlja savršeno. Ono što je 7s26 za Seiko to je 48743 za Orient. Takođe sviđa mi se zujanje rotora ako nešto deluje starovremenski na satu onda je to zujanje rotora. Kaiš je kvalitetan, nije se na tome štedelo kao ni na pakovanju koje nije luksuzno ali je više nego dobro. Zbog svojih dimenzija, pre svega visine kućišta, sat je praktično neprimetan tokom nošenja. Jedina mana na ovom satu jesu plitke,pretpostavljam laserske, gravure. Sve u svemu odličan odnos cene i kvaliteta. Ko se odluči za kupovinu ovog sata neće se i ne može se pokajati.
    Poslednja ispravka: skydrummer (12.12.2012. u 23:11)
    RUS, vladas, sima hrabri and 7 others like this.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. ORIENT sat
    By filp123 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.6.2011., 13:18
  2. Orient sat
    By milan zmaj in forum Japanski satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.4.2011., 22:42
  3. Orient Slovenija
    By Štaka in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 6.11.2010., 20:47
  4. Orient cem7500 ?
    By Štaka in forum Japanski satovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.8.2010., 13:42
  5. ORIENT CFT automatic
    By djn in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.8.2010., 16:51

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •