Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 35
Like Tree56Likes

tema: Zabrana ručnih satova

  1. #1
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Post Zabrana ručnih satova





    Mnoge obrazovne ustanove u svijetu suočene su s problemom uporabe modernih tehnologija kao što su pametni telefoni i pametni satovi za varanje na ispitima, što je dovelo do zabrane uporabe takvih uređaja u prostorijama gdje se ispiti održavaju.



    Sveučilište iz japanskog grada Kyota otišlo je korak dalje te je osim pametnih satova i telefona kao posebnu mjeru opreza odlučilo zabraniti uporabu svih vrsta ručnih satova na prijamnim ispitima.


    Razlog za takav potez, čini se, leži u činjenici da pametni satovi sve više nalikuju na obične ručne satove, zbog čega djelatnici sveučilišta teško mogu raspoznati razlike među njima. Time se otvara mogućnost da pojedinci na prijamnim ispitima neopaženo koriste pametne satove unatoč postojećoj zabrani uporabe takvih uređaja.


    Na istom Sveučilištu 2011. godine zabilježen je slučaj 19-godišnjaka koji je prilikom prijamnog ispita koristio svoj pametni telefon kako bi potražio odgovore na ispitna pitanja na jednom internetskom forumu. Nakon te epizode Sveučilište je zabranilo korištenje pametnih telefona i tableta za vrijeme prijamnih ispita.

  2. #2
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Koliko načina za prepisivanje na ispitu ima, mi sa druge strane katedre treba da se dobro pripremimo. Da samo toliko vremena potroše na učenje umesto na pravljenje puškica, ne bi im ni trebale puškice.
    A to sa telefonima i satovima je toliko providno, da ne znam kako im uopšte pada na pamet da ih koriste za prepisivanje.

    Mali off, izlazim neki dan da posla, a na parkingu u kolima sedi lik sa slušalicama i mikrofonom na glavi i antenom od cca 1m na krovu i čita odgovore nekom sa više poslovne. Prvo sam malo stajao pored vrata i čitao to što je i on čitao, a onda sam mu pokucao na prozor jer se parkirao tako da ne mogu da uđem u auto. Kako se samo prepao, mislim da je izgubio bar 5 godina života.
    Poslednja ispravka: lookic (19.12.2015. u 10:26)
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  3. #3
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    nikad nisam prepisivao na fakultetu i u školi, čak sam i krajnje besmisleno gradivo koje mi nikad neće trebati učio

  4. #4
    Član Avatar korisnika croarcher
    Član od
    6.12.2015.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    1252
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Idući korak je pregled ušiju jer ima tako malih špijun buba da treba dobro pogledati.

  5. #5
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Ne može čovek ni staru Doksu da nosi. Eeee kuda ide ovaj svet...
    Zagor and Markoni BG like this.

  6. #6
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Citat croarcher kaže: Pregled poruke
    Idući korak je pregled ušiju jer ima tako malih špijun buba da treba dobro pogledati.
    Hvatali smo ih i sa bubicama, na usmenom, doduše. Na pismenom im ne vrede, ometamo im signal.
    Mada, za ovih 8 godin sam postao "profajler", znam ko planira da prepiše i pre nego što izvadi puškice.
    Ne znam šta bih rekao, za neke fakultete ne mogu da shvatim kako studenti mogu sebi da dozvole da prepisuju. Pa kako će lečiti ljude ili projektovati zgrade ako ne nauče šta treba?
    Po meni, samo drakonske kazne mogu da iskorene prepisivanje.
    Bluesky likes this.
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  7. #7
    Član Avatar korisnika 2 Busy
    Član od
    28.11.2015.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    425
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Najbolje upisati neki privatni faks,tipa Nejsmit ili onaj gde je ToNi diplomir'o.Tu svi svaki ispit iz prvog polože.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Citat 2 Busy kaže: Pregled poruke
    Najbolje upisati neki privatni faks,tipa Nejsmit ili onaj gde je ToNi diplomir'o.Tu svi svaki ispit iz prvog polože.
    ...ako se iscimaju da došetaju do faksa i izađu na ispit.

    Jedan moj poznanik je na BK obnovio par godina za redom, na pitanje kako mu je to pošlo za rukom, odgovorio je da se par godina nije ni pojavljivao na faksu. Onda mu je iskrsla neka varijanta za Novi Zeland, i "spržio" je tri godine za četiri meseca.
    VLADAN P, Bluesky and 2 Busy like this.

  9. #9
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Znam ja i za primere na državnim fakultetuma gde se u jednom danu polagala po četiri ispita

    Inače, ja sam počeo da pregledam i flaše sa vodom ili nekim drugim pićem. Dosetili su se da štampaju nalepnice koje izgledaju kao originalne, a umesto sastava pišu puškice.uskoro ću im oduzimati i čokoladice, ako tako nastave.
    Poslednja ispravka: lookic (21.12.2015. u 15:15)
    Bluesky likes this.
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika anpi
    Član od
    23.11.2012.
    Poruke
    758
    Lajkovi
    9120
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Citat lookic kaže: Pregled poruke
    Ne znam šta bih rekao, za neke fakultete ne mogu da shvatim kako studenti mogu sebi da dozvole da prepisuju. Pa kako će lečiti ljude ili projektovati zgrade ako ne nauče šta treba?
    Po meni, samo drakonske kazne mogu da iskorene prepisivanje.
    Ja mislim da su to floskule. Zašto? Pa ne rade se "puškice" (šalabahteri) za matematiku, statiku i mehaniku, nego za imbecilne stvari koje je pun školski program. Kao što su, npr, povijest i nabrajanje godina. Koje je godine Stevan Sinđelić uskočio u rov pun Turaka ili koje je godine Mila Gojsalić uletila u šator sa turskim zapovjenicima (jbt, sve diverzanti u ratovima protiv Turaka, ko da su u Pančevu bili u JNA ).

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •