Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 35
Like Tree56Likes

tema: Zabrana ručnih satova

  1. #11
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Zato sam i rekao da mi nije jasno kako na nekim fakultetima to mogu sebi da dozvole. Sve to kreće iz osnovne i srednje škole.
    Niko neće stradati ako student istorije prepiše na ispitu, ali ako student medicine položi na prevaru, hoće.
    A iz statike,mehanike i sl. se i te kako prepisuje.
    Ne kažem da su svi studenti loši, naprotiv, ali onih par koji se provlače će kad tad nešto da zaj...u.
    Bluesky likes this.
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  2. #12
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Na mom fakultetu koji je iz grupe zdravstvenih je to postala praksa, i to do te mere da ispred fakulteta na stajalistu autobusa studenti pricaju kako i koga da zovu za bubicu i... a pritom im je ova Bolonjeza olaksala taj isti fakultet do besmisla pa sam cesto dobijao spustanje salona na ocima kada bi iza mene pricali kako tezak ispit uce 3 dana pa poniste 9 i tako redom...
    Inace pre godinu i nesto su neki nasi mladi ljudi napravili ometac signala koji ometa sve radio uredjaje i na taj nacin cini prepisivanje preko bubica mobilnog i svega nemogucim, cak su i ponudili to Beogradskom Univerzitetu koji j to odbio Meni je zao sto nisam imao ja para pa da ih unajmim pa da svaki ispitni rok na mom fakultetu lepo se parkiraju na parking ( tu negde medju ove sto pricaju odgovore ) pa lepo blokiraju sve pa da vidim to spremanje farmaceutske tehnologije, kinetike, farmakologije za 3-10 dana...

  3. #13
    Član
    Član od
    5.6.2012.
    Poruke
    105
    Lajkovi
    1287
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    @bluesky
    Jel to pricas o farmaceutskom fakultetu?
    Drugar studirao to, kaze prepisivanja nikad vise, a bolonja izdelila sve ispite na par delova, sad je postalo smesno u odnosu na pre..
    Bluesky likes this.

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Meni je pala na pamet jedna anegdota koju sam čuo od kolege, a vezana je za prepisivanje. Pričao mi je da je u nkoj vazduhoplovnoj školi ili aero-klubu na kursu padobranstva bio jedan instruktor koji je bez problema izlazio sa ispita, tako da su polaznici bili bez nadzora. Pre nego što bi izašao, obraćao bi im se sledećim rečima:

    - Ja odoh da popijem kafu. Knjige stoje u ormaru, tamo gde su oduvek i bile. Što se mene tiče, vi možete da prepisujete koliko hoćete, ali ako niste naučili gradivo i razbijete se kao lubenica, ja nisam odgovoran, a to potvrđuje vaš test. Ako hoćete da završite kao krvava palačinka, eventualno u kolicima tako da vas do kraja života hrane na slamčicu, samo izvolite.
    Poslednja ispravka: Neša (13.3.2016. u 1:30)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #15
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Ja sam jedan ispit tako polagao.
    Dobili pitanja i profesor izašao. Nisam prepisivao, za razliku od ostalih, a kad su izašli rezultati, i svi dobili 10 bilo je vrlo veselo kad nas je profesor sve pozvao tog momenta da usmeno odgovaramo. Posle toga nije nikad dežurao, a studenti nisu prepisivali.
    Sad se ja nosim mišlju da slično probam.
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Ja imam sreće što predajem predmet gde mogu dosta da improvizujem kada postavljam pitanja, a u pitanju je metodika nastave engleskog jezika. Na primer, ukoliko neko izvuče pitanje koje se odnosi na nastavu vokabulara, odmah dajem potpitanje kao npr. imate reči X, Y i Z, učenici su odrasli, nivoa A1 (početnici), kako ćete ih objasniti? Tu uvek tražim i demonstraciju, pri čemu mogu da ih lako šetam kroz gradivo i tražim da praktično pokažu još nešto od onoga što znaju. Čak i kada bi neko koristio bubice, bio bi mu potreban ceo tim koji će brzo da razmišlja, što je praktično nemoguće izvesti.

    Drugi predmet koji predajem se odnosi na prevođenje, ali nije u pitanju klasično davanje teksta koji treba prevesti, već je u pitanju teorija. Jedan tip pitanja jeste da prepoznaju upotrebljene tehnike, a ako ih nisu savladali, mogu da drže i knjige na stolu što se mene tiče, jer im je uzalud. Ako baš moram da postavim i neko teorijsko pitanje, formulišem ga npr. šta ne valja u toj i toj teoriji. Opet, mogu da pred sobom imaju i enciklopediju, ali ako nisu shvatili o čemu se radi, uzalud im je. Definicije ionako nešto i ne pitam, jer njih može da nauči i papagaj, dok suštinu može da pogodi samo onaj koji ih je temeljno čitao.

    Lookic, ako sam dobro shvatio iz poslednje rečenice, mi smo kolege?
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Kod nas na fakultetu su zabranjena sva elektronska pomagala, osim najjednostavnih kalkulatora. Medjutim, daleko od toga da vesti studenti ne iskoriste po nekada mogucnosti moderne tehnologije. A tu im kreativnosti nikada ne manjka. Uh moglo bi se o tome puno toga napisati. Ali meni su uvek bili najinteresantniji ljudi sa tzv bubicama. Za one koji ne znaju, to je klasicna radio veza izmedju onoga ko odgovara i njegovog pomagaca. Nikada necu zaboraviti situaciju sa pocetka karijere, kada je student koristio bubice dok je polagao ispit kod naseg starog profesora. Ispit je usmeni, i kada god je profesor postavio pitanje, student je prvo ponovio pitanje pa onda uz malu zadrsku nastavljao sa odgovorom. Naravno mi ostali nista nismo posebno primetili, ali stari iskusni profesor je samo u jednom trenutku uzeo prazan papir i napisao pitanje. Dodao je papir studentu i rekao: Molim vas kolega, odogovorite na ovo pitanje ali nemojte da ga citate naglas!

  8. #18
    Član Avatar korisnika lookic
    Član od
    1.3.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    461
    Lajkovi
    1466
    Reputacioni uticaj
    97

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    @Neša
    U principu jesmo, ako gledaš poslodavca, ali po zvanju nismo. Ja sam inženjer, a ti filolog ako se ne varam.
    Neša likes this.
    Lekar mi je prepisao da jedem malo ali često. Ono malo mi polazi za rukom, ono često mnogo teže (Magnus&Bunker)

  9. #19
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    Citat lookic kaže: Pregled poruke
    Zato sam i rekao da mi nije jasno kako na nekim fakultetima to mogu sebi da dozvole. Sve to kreće iz osnovne i srednje škole.
    Niko neće stradati ako student istorije prepiše na ispitu, ali ako student medicine položi na prevaru, hoće.
    A iz statike,mehanike i sl. se i te kako prepisuje.
    Ne kažem da su svi studenti loši, naprotiv, ali onih par koji se provlače će kad tad nešto da zaj...u.

    Kao neko ko je završio Građevinski fakultet u Beogradu konstruktivni smer kod profesora Đorđa Vuksanovića, ne znam šta može da prepisuje na statici? Pre Bolonje na 200 ljudi koji izađe na ispit prođe 2 % sa celokupnim znanjem/neznanjem jer i kad ne znaš treba znati šta da prepišeš. Zadaci su uvek i iznova novi, nema ponavljanja zadataka IKAD tako da prepisivanje nema nikakvog smisla. Potrebno je 10 minuta osmisliti odakle početi da se rešava zadatak. Onaj ko je doneo puškice na kojima može da nacifra beskonačne primere zadataka ili formula nema nikakve šanse da prođe ispit, jer je prosto nemoguće stići da se sve odmah razume i odradi za 2x po 2 sata, 2 zadatka sa pauzom 10 minuta između, za prolaz treba po 50 % od oba zadatka (ne možeš da radiš jedan zadatak 4 sata, posle 2 sata predaješ prvi zadatak i dobijaš drugi).
    Generacije su napuštale ovaj fakultet jer nisu mogle da daju statiku. Ja sam izgubio par godine zbog iste ali nisam odustao dok je nisam shvatio. Jer nije dovoljno proći pismeni, ostaje susret oči u oči sa profesorom na usmenom koji je bio strah i trepet i obarao na sumenom ljude sa čak i 90 % urađenog pismenog. Po Bolonji se studenti preko kolokvijuma mogu osloboditi usmenog (nama je kolokvijum bio za potpis u indeks) tako da nove generacije prođu statiku bez da vide profesora Vuksanovića uživo, da ne pominjem da je gradivo smanjeno za 30 % na nivou celog nastavnog programa.
    Dalje, ko onda više vredi, onaj ko je prepisao jer je znao šta prepisuje jer je i gradivo sveobuhvatno ili nove generacije koje nisu ni obrađivale 30 % gradiva na fakultetu?
    Poslednja ispravka: Punisher (14.3.2016. u 18:32)
    Bluesky likes this.

  10. #20
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zabrana ručnih satova

    vrlo zanimljive stvari i iskustva napisaste, nisam znao da ima na forumu ovoliko profesora/asistenata, svaka vam čast
    Bluesky likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •