Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Tissot predstavlja Sailing Touch

    www.worldwatchweb.com – Jednostavnim dodirom brojčanika, mornari će sada biti u stanju da se sa stilom suprotstave bilo kakvom vremenu. "Sailing Touch" predstavlja koristan uređaj za proveru vremenskih uslova uz pomoć svog ugrađenog histograma koji memoriše prethodnih šest sati. Ovaj uređaj ujedno poseduje i funkciju merenja relativnog vazdušnog pritiska. Takođe je opremljen i sa kalkulatorom koji izračunava plimu i oseku u odredišnoj luci.



    Ali ovo nije sve! Ovaj impresivan instrument je nezamenljiv za regate, sa svojom korisnom funkcijom odbrojavanja prilikom onih najbitnijih 10 minuta koje prethode početku trke a čiju se početak signalizira uz pomoć digitalnog displeja i oglašavanjem trube. Impresivan asortiman funkcija uključuje i mehanizam za merenje brzine na osnovu zadate daljine, kompas, dva alarma, dve vremenske zone, večiti kalendar i pozadinsko osvetljenje.



    Izvor: Europa Star
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #2
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot predstavlja Sailing Touch

    Mene je uvek zanimalo kako su se pokazali ovi satovi?

    Jel dolazi do kvara na ekranu ako dođe do udarca sata, to su touch screen ekrani, jel da? Nešto nalik mobilnim telefonima?

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Tissot predstavlja Sailing Touch

    Upravo tako, staklo je safirno sa touch-screen sistemom koji se aktivira tek pritiskom dugmeta na poziciji "3" i onda se uz pomoć prstiju može aktivirati neka od funkcija koje se nalaze na obodu brojčanika! A na pitanje dal dolazi do kvara ukoliko se staklo jače čukne, verovatno da je odgovor potvrdan obzirom da će se staklo verovatno razbiti. A kako su se pokazali satovi verovatno govori činjenica da se prodaju u izuzetno velikom broju, da je broj reklamacija prilično mali i da su u stvari solidno robustni satovi. Sad, ostaje samo pitanje dal si zaista spreman da daš blizu $1000 za kupovinu sata sa kvarcnim mehanizmom?
    Inače, ETA je razvila potpuno novi mehanizam specijalno za ovaj sat i Tissot.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot predstavlja Sailing Touch

    Ne, za taj sat tu svotu novca, NE, svaka čast, super su oni i fini ali skupi!

    Malo mi je puno, kao što sam već jednom pisao očekujem kupovinu Citizena, Eco-Drive, kao i dodatnok Rusa kojeg sam narucio, Aviator ne znam mu sada oznaku, ali bože moj videćemo već. Do leta bi trebao nešto uzeti. Pozdrav!

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Tissot predstavlja Sailing Touch

    Satovi i nisu tako skupi ako se uzme u obzir sta sve nude. Pri tome ne mislim da preporucenu maloprodajnu cenu, vec na cenu po kojoj se realno mogu kupiti kako na Internetu tako i u maloprodajama uz dodatni popust. O T-Touch satovima se takodje dosta raspravljalo i u sledecoj temi (od poslednje poruke na drugoj strani pa nadalje).
    Sto se tiče načina funkcionisanja stakla osetljivog na dodir, nisam naišao na članak gde Tissot opisuje kako ta tehnologija radi, ali pretpostavljam da je metod detekcije dodira optički, pre nego mehanički ili piezoelektrični. Ako neko naleti ta članak koji to opisuje neka ga podeli sa nama jer bi to definitivno bilo zanimljivo pročitati.

    Pozdrav,
    V.S.

  6. #6
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Tissot predstavlja Sailing Touch

    Ne znam da li ove dve slike mogu da pomognu.
    Tissot predstavlja Sailing Touch-dsc_6177.jpgTissot predstavlja Sailing Touch-dsc_6193.jpg

  7. #7
    Novi član Avatar korisnika 7s36
    Član od
    9.10.2010.
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    24
    Lajkovi
    4
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot predstavlja Sailing Touch

    Ja verujem da je u pitanju kapacitivni metod, nesto slicno kao kod mobilnih telefona ili touch pada na svim današnjim laptopovima. Znam kada se t-touch pojavio Bil Gejts ga je među prvima kupio. Kada prislonite prst na staklo, kapacitivno osetljiva polja sa unutrašnje strane safira detektuju promenu kapaciteta istih, to detektuje ic sata i zna koju funkciju da aktivira. Interesantno je da ono čime dodirujete satklo mora biti provodnik, kao što je prst ili metalna olovka. Međutim ako dodirnete sa izolatorom, plastika ili guma, plastična hemijska recimo, ne bi trebalo da se desi ništa! Ako neko ima ovakav sat neka proba sa provodnikom i izolatorom pa nek javi.
    P.S.
    Safir je otpotan na ogrebotine, ali ne mora baš jako da se pritiska.
    Audaces fortuna iuvat

Slične teme

  1. TISSOT heritage vs. TISSOT prc 200
    By Banesi in forum Tissot
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 24.10.2009., 20:39

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •