Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 23
  1. #11
    Mlađi član Avatar korisnika stula_n
    Član od
    6.2.2011.
    Lokacija
    Banja Luka, Beograd
    Poruke
    41
    Lajkovi
    30
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Eterna ima novog vlasnika

    Potpuno se slazem sa TORLABOom! Eterna je pocela da pravi dizajnerske satove i to je osnovni razlog loseg poslovanja...
    Licno, uvijek bih se okrenuo drugim proizvodjacima pri izboru sata sa savremenijim dizajnom!
    A to sto su ih preuzeli Kinezi ne mora nikako da bude losa stvar! Ima dosta pozitivnih primjera u drugim industrijama...
    Jedino sto ce, bar po meni, naskoditi malo imidzu firme! I vjerovatno ce nesto spustiti cijene...

  2. #12
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Eterna ima novog vlasnika

    Odakle dolaze te informacije?
    Ko tvrdi da je Eterna lose poslovala?
    Jesu li to nagadjanja ili ste procitali negde?
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Eterna ima novog vlasnika

    Informacije dolaze od vlasnika Eterne!
    Ja tvrdim da je Eterna lose poslovala!
    Procitao sam negde!

  4. #14
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Eterna ima novog vlasnika

    ^
    Vlasnik (bivsi) Eterne je u dugovima do guse.
    Od 1995. Eterna je u vlasnistvu Porsche Design Group i od 2003. su u sastavu Porsche A.G. - poslovno poprilicno lose stoje.
    Eterna AG je tokom 2010. fiskalne imale procenjene prihode (u nekim izvorima obrt sredstava!) od 14 000 000 US$, kako god, nije lose za kompaniju od 70 zaposlenih (jedan od izvora je The China Post).
    To sto si procitao negde je pogresno i takvih dezinformacija je bilo na stranim forumima!

    Pre ce biti da je vlasniku dogorelo do noktiju i tada samo preostaje da "porodicno srebro" rasproda.
    Poslednja ispravka: d1d (10.7.2011. u 13:50) Razlog: izvor
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Eterna ima novog vlasnika

    I meni se Eterna dopada, posebno satovi koje je ranije pravila. Tako da sam i ja malo istrazivao. Tacno je to za vlasnika, ali takodje je tacno i da Eterna lose radi. Na zalost nije sada lako doci do bilansa uspeha Eterne, jer od kada su u sastavu Porsche A.G a koji pak cerka firma u okviru holding grupe Wolksvagen, mozemo da dobijemo samo konsolidovani bilans cele grupe, jer po medjunarodnim racunovodstevenim standardima vise nije obavezno prikazivati bilanse uspeha pojedinacno za svaku firmu clanicu holdinga. Ali i bez toga mozemo da zakljucimo da firma lose posluje. Predhodna prodaje, a i ova poslednja nam to ekplicitno govore. Posebno ova gde se tako stara firma, sa ogromnom tradicijom, prodaje kineskom vlasniku. Sto znaci da ni Porsche A.G. nije zadovoljan poslovanjem Eterne. Tako da je sigurno da Eterna lose posluje. Kada kazem lose, ne znaci automatski da ostvaruje gubitak, ali znaci da ostvaruje stopu prinosa na ulozeni kapital koja je niza od prosecne u toj branši. I predhodno preuzimanje Eterne od strane Porshe A.G. je bio samo pokusaj da se "pomogne" ili ti sacuva jedna svajcarska firma sa dugom tradicijom, ali vidimo da to nije dalo odgovarajuce rezultate.
    Inace, ovaj podatak o procenjenom prihodu i ima smisla. Ja sam za 2009 godinu, mislim na sajtu europastar-a, pronasao neki podatak da je godisnja proizvodnja Eterne bila oko 30.000, i u tom clanku se bas pominjalo da je proizvodnja od 50.000 cilj koji ujedno omogucava kompaniji zadovoljavajuci prihod za dalja ulaganja. S obzirom, da su posle 2009 godine usledile dve krizne godine, siguran sam da je ukupna proizvodnja pala na 20000.. Ma lose rade veruj mi

  6. #16
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Eterna ima novog vlasnika

    Ovo sto pises mogu da prihvatim samo kao tvoje misljnje. Stvarno stanje je drugacije.
    Eterna posluje veoma dobro, zarada na godisnjem nivou od 14 mil. us$ (izvor: The China Post) je za respekt kada se uzme u obzir velicina kompanije. Po drugom izvoru, u 2010. su ostvarili 10 200 000 eura prihoda sa proizvedenih 7500 satova (izvor: Bilanz). Lose?
    Nije tacno da se ne prikazuju odvojeni bilansli, cak stavise, osim bilansa poslovanja, mozes da pratis i preko cene akcija vrednost kompanija u sastavu Porsche A.G. Refentna berza ti je Frankfurt. Cene akcija Eterne su bile ili u stagnaciji ili u blagom porastu (za razliku od akcija F.A. Porsche Beteiligungen AG) i sada je bio trenutak da se proda i da se "upumpa" novac u posrnuli F.A. Porsche Beteiligungen Gmbh koji je zaduzen za dizajn u Porsche A.G.-u. U momentu kada je F.A. Porsche Beteiligungen GmbH poceo da posrce, odlucili su se (Porsche A.G.) na prodaju Eterne, najboljeg dela ove "corbe" (izvor: Handelzeitung). Takodje dobar izvor za ove informacije su i Lenz & Staehelin, firma koja je bila savetnik International Volant Limited-a u ovom preuzimanju (izvor: Lenz & Staehelin).
    Takodje nije tacno ni da je Porsche A.G. zeleo da "pomogne" ili da sacuva Eternu. On je dobio Eternu u paketu sa kupovinom Porsche Design-a (sada dela F.A. Porsche Beteiligungen GmbH) 2003. godine, tako da je hteo ili ne, dobio i kucu koja proizvodi satove. Posto im to nije primarna delatnost, bilo je pitanje vremena kada ce je prodati.
    Zasto kazem da je bilo pitanje vremena kada ce je prodati? Pa ako dobro proucis izvestaje, pre svega iz kineskih izvora, u nekoliko od njih pise sta su zapravo kinezi kupili. Osim Eterne, otkupili su i sva prava na Porsche Design satove! Sto znaci da Porsche Design (deo F.A. Porsche Beteiligungen GmbH) koji je i dalje u sastavu Porsche A.G.-a nema vise nikakve veze sa industrijom satova i ne poseduje vise svoj brend sata po kome je bio poznat jos od 1972. godine. To je bila teska odluka, naravno ne za vecinskog vlasnika Porsche A.G. (65%) vec za manjinskog, Porsche porodicu, koji su preko firme Porsche Design Menagment drzali paket deonica od 35% vlasnistva nad Eterna AG.
    Moje misljenje:
    Eterna u ovoj transakciji dobija. Dosla je u ruke vlasnika koji se nalazi u industriji satova i zauzima veliki kolac tog trzista i svakako ce znati sta da radi sa jednom ETERNOM. Raniji vlasnik je, po meni, pogresno pozicionirao brend, Eterna se nalazila u srednjoj klasi, a najvisu (premium) je forsirao sa Porsche Design satovima. Ovu poslovnu politiku je potvrdio i Ernst F. Seyr Europastaru krajem 2004. Po meni, losa politika ali i pored toga, Eterna je belezila stalan rast i uspehe.
    Eterna rule
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Eterna ima novog vlasnika

    Prvi moj post je bio upravo takav, a to je konstatacija da je predhodni vlasnik pogresno pozicionirao brend, a da je forsirao sa Porshe Design satovima. I tu se slazemo.
    Ali Eterna nije belezila stalni rast i uspehe. I sve podatke koji navodis ukazuju da je poslovala sve losije i losije. Sa ukupnom proizvodnjom iz 2008 godine od 30.000. je 2010 godine spala na 7500. O kakvom ti ovde uspehu i rastu pricas?!

  8. #18
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Eterna ima novog vlasnika

    dosli smo do bilansa stanja ma da mislim da je lose poslovala

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #19
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Eterna ima novog vlasnika

    Tolarbo, ni podatak od 30 000 u 2008. nije tacan, imas li izvor toga?
    Tacan podatak je mnogo, mnogo manji.....
    Pogresno poredis brojke, nije uspeh imati veliku proizvodnju vec malu ali skupu. Sa 7500 su imali vise do 10mil eura zarade u 2010. postkriznoj. O tom uspehu pricam ali ne ja nego ekonomisti, njihova misljenja imas u gornjem postu sa sve izvorima.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Eterna ima novog vlasnika

    Ma imam tacan podatak za 2008. godinu, slikacu ti pa cu ti poslati. Ti poredis pogresne brojke. Prvo, proizvodnja od 7500 za Eternu nije dovoljna, jer Eterna nije A. Lange and Sohne koji proizvodi 850 kom godisnje, i kome je to dovoljno. Drugo, i najvaznije ti pricas druze o ukupnom prihodu od 10.000.000$. To nije zarada, to je samo ukupan prihod. A zarada se dobija kada se od upunog prihoda oduzmu troskovi (tr. istrazivanja i razvoja, tr. radne snage, tr. marketinga, tr. amortizacije, tr. kamate(a oni mogu da budu vrlo visoki, posebno ako su naslednjeni uzeti krediti od starog vlasnika) i ostali tr da ne nabrajam sada sve). Tek kada se svi ovi troskovi odbiju dobija se zarada, a sve sam vise siguran da zarada nije dovoljna i da je poslednjih godina samo padala.

Slične teme

  1. Eterna i Pacific
    By misa-pei in forum Džepni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 8:55
  2. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 31.8.2011., 0:10
  3. Lorus RAZOCARENJE... pomoc oko izbora novog sata ?
    By petar p in forum Japanski satovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.11.2010., 10:39
  4. Eterna i Breitling
    By Saleni in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.2.2010., 11:28
  5. Eterna satovi
    By sub in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.11.2009., 18:46

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •