Strana 1 od 10 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 99
Like Tree98Likes

tema: "Svet Satova" custom made limited edition sat

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Thumbs up "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Pozdrav svima,

    Odavno sam razmisljao o ovoj ideji, ali se u poslednjih nekoliko dana sve skockalo u glavi i odlucio sam da ipak pokrenem ovaj projekat.
    Kada kazem projekat, mislim zapravo na dve ideje. Prva je predstavljena u sledecoj temi, a drugu cemo obraditi u ovoj:

    1. Dizajn kompletnog limited edition sata koji ne bi obavezno bio "Svet Satova" brendiran, a koji bismo mogli da proglasimo za "Prvi Srpski Sat".

    Za ovu ideju mi je potreban predlog za sledece:
    • Dizajn kucista (zeleli biste da lici na koji sat, ili predozite dizajn ukoliko ste u tome vesti (kao na promer nas dragi clan Umbra )
    • Dizajn kazaljki, brojcanika, poklopca, sta ispisati i gde...
    • Funkcionalnosti (Dan, Dan i datum, GMT, Chrono) - Predlozite samo ono sto ETA standardno isporucuje
    • Naziv brenda (kao sto sam napomenuo ovaj sat ne mora biti "Svet Satova" brendiran)
    • Naziv modela sata


    Ovaj sat bi bio pravi "Swiss Made" sat izradjen u svajcarskoj prema nasoj specifikaciji i dizajnu. Nazalost cena ovakvog sata bi se najverovatnije kretala u rangu oko 2000 EUR sto je svestan sam previse za vecinu clanova, ali to je neminovnost kada govorimo o pravom custom made satu. Sat bi po kvalitetu bio u klasi sa nekom Omegom ili Chopard-om, a unutra bi kuckala ETA. Garancija bi bila 3 godine. Izrada kucista bi se vrsila na CNC masini, tako da svako kuciste moze biti unikatno (npr. ispisan limited edition broj sa bocne strane).

    Zanima me da li vam je poznato da postoji neki sat za koji bi se moglo reci da je "Prvi Srpski Sat", posto ne bih zeleo da budemo drugi? Ako neko pita zasto bi ovo bio srpski sat ako se u potpunosti izradjuje u Svajcarskoj, moj odgovor je da je to zato sto bi bio osmisljen i dizajniran u Srbiji (npr. iPhone je osmisljen i dizajniran u Kaliforniji a proizveden u Kini pa je ipak americki proizvod).

    Znam sta cete reci, previse ambiciozno, ali ako postoji dobra ideja i volja da se ona sprovede, mislim da je sve moguce. U najgorem slucaju cemo sprovesti makar jednu od ove dve ideje.

    Ono sto mi imamo kao tajni adut je vrhunski i uskoro nadaleko poznati dizajner Marko Petrovic, a to je slozicete se mozda i najbitnije za ralizaciju ovih ideja. Za koju godinu mozda cete sa ponosom reci: moj sat je "designed by Marko Petrovic"

    Mislim da sam dosta toga napisao, a ako sam nesto propustio dodacu u hodu. Krenimo sa diskusijom...
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (18.4.2012. u 12:18)
    umbra likes this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Da razjasnimo samo da li ''INSA'' ispada iz kategorije ''prvi srpski sat''?
    Jeste da je to ,dok su pravili ručne časovnike,bila Juga ali ipak....
    Ako ste mišljenja da se Insa ne računa,ostaje da bi se kategorija morala zvati-Prvi srpski ručni sat,pošto pomenuta fabrika i dalje pravi neke druge vrste satova.

    Inače,mislim da su obe ideje zanimljive i vredne razmatranja.
    Prvoj ideji dajem veće šanse za uspeh.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Hmm, verovatno si u pravu, ali "prvi srpski rucni sat" bi mozda moglo da prodje. Moze da se cak ubaci i rec automatski jer ce po tome definitivno biti jedinstven.

    Imas li neku ideju, predog na sve sto sam naveo, i da li bi bio zainteresovan za kupovinu sata pod tackom 1?

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Ja sam za svaku vrstu price i aktivnog ucestvovanja....mozda naziv bi trebao da bude malo jednostavniji....ali to vec bi trebalo uz neku diskusiju....

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Koliko vidim samo komentarisete ideje, ali nazalost ne dajete konstruktivne predloge
    Ok, shvatam, ipak je skoro 2h ujutru... Razmislite malo pa da krenemo ujutru sa nekim konkretnim predlozima

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Pa sto se tice kucista , promer da bude 41 mm , da bude pogodan za svaku ruku, cifer mozda reljefast za crvenom sekundarom i arpskim brojevima, i dugim hromiranim kazaljkama ( tu je i iluminacija), dan i datum ( meni dovoljno). Da na poklopcu bude utisnut naziv sata, logo i sve standardno sto ide (kao npr na aviatorima).

    Naziv brenda mozda da bude neka skracenica koja je upadljiva i lako se pamti kao npr TAG....

    Sto se tice prve kolekcije da bude vezano za rec PRVI: npr Il primo contatto (prvi kontakt), ili samo Contatto, ili Il primo sguardo (prvi pogled) ili samo sguardo.... ili na nekom tako pevljivom jeziku ...

    Eto da ne lupam vise to mi sad pada napamet i da probijem led i da drugi budu slobodni u predlozima
    zoran funduk likes this.

  7. #7
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Ovaj predlog od 2000€ bi bio verovatno najskuplji sat te vrste u svetu (možda je WUS Tourbillion bilo malo skuplji!)
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (19.4.2012. u 23:00)

  8. #8
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    898
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    ODUŠEVLJEN IDEJOM!!!
    Od uzbuđenja što je takva pokrenuta, tek kasnije ću detaljno pročitati predloge kolega! Za početak samo jedna od mogućih ideja tek da ilustruje da sam i sam razmišljao o svemu tome:
    Naziv je radni...zašto TIMOK...dva su razloga...prvi, da fino stilizovana šajkača i te kako ne mora da izgleda "seljački", (tu mislim na onu negativnu konotaciju koju kod nas ima reč seljački), već naprotiv da odražava ono najbolje iz naše narodne tradicije i sasvim dobro izgleda pored mnogih kruna i krunica iznad logoa ostalih proizvođača. Drugo...u glavi mi je serija posvećena srpskim rekama...zašto da ne?

    Cifer...dugo promišljana mogućnost stilizacije ocila ili 4S kako ih neki zovu. Strogo geometrizovani markeri su kontrapunkt ovalnim linijama ocila.
    Kućište...jednostavno, veličine 42mm da u sebe primi ETA 2824-ll...mogućnosti razrade boja su bezgranične.
    Sve u svemu...ideja mi je sat dovoljno moderan, ali i sa prizvukom retro dizajna.
    Prva verzija je hrono...nisam potpuno zadovoljan njome kao drugom ali da je vidite:


    Poslednja ispravka: umbra (17.4.2012. u 10:12)
    ...požuri polako...

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Napravite nesto izmedju Fortis Fliegera i Seiko 007 (Fortis velicina cifera a Seiko iluminacija i velicina kazaljki), bez bezela ali sa srpskom cirilicom na ciferu i na poledjini. Nekako u Srbiji pre pristaju letaci nego ronioci. Naravno na isti nacin, cirilicom, potpisan mehanizam.
    Poslednja ispravka: GIvan (17.4.2012. u 10:21)
    vezba stvara majstora

  10. #10
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Podržavam ideju, mada me muči maksima "tri Srbina, tri mišljenja". Pre svega mislim da treba napraviti dogovor šta želimo, diver, fliger, vintage, sport ili nešto treće, ako se tu dogovorimo sužava se izbor delova od mašine do kućišta. U svakom slučaju, da ne tupim dalje, ideja je dobra i mislim da bi oko delova trebalo da se oslonimo na swatch group i njihove dobavljače.

Strana 1 od 10 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. "Svet Satova" limited edition sat
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova limited edition sat
    Odgovora: 356
    Poslednja poruka: 9.7.2015., 5:24
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.10.2014., 20:57
  3. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 8.3.2012., 20:23
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.1.2012., 19:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •