Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 2345678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 99
Like Tree98Likes

tema: "Svet Satova" custom made limited edition sat

  1. #51
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Znao sam..sto vise to bolje jer kad se namesti za kalup...samo jel to nema sanse da se kupi kuciste neko vec gotovo a da ti dizajniras i normalno eta da bude unutra koja je je potrebna? Ma da to nije to onda....

    next year at this time I'll be a millionaire




  2. #52
    Novi član
    Član od
    10.4.2012.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    Znao sam..sto vise to bolje jer kad se namesti za kalup...samo jel to nema sanse da se kupi kuciste neko vec gotovo a da ti dizajniras i normalno eta da bude unutra koja je je potrebna? Ma da to nije to onda....
    pa ja upravo zato nisam nesto mnogo experimentisao sa kucistem - vise sam posvetio paznje tom unutrasnjem delu jer mozda cemo morati zarad cene da koristimo postojece . . videcemo kako se sve bude odvijalo
    milan zmaj and anbeast like this.

  3. #53
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Meni se ovaj sat svidja, i naziv je ok skroz, inace ja volim rimske brojeve na satu.

    P.S Nisam obratio paznju na sekundaru, ona je posebno dobra
    Poslednja ispravka: Serb (18.4.2012. u 19:48)

  4. #54
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Da,odlicno....

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #55
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Svakako bi trebalo dodati crvenu boju na ciferu (ne što sam Zvezdaš ,već zato što je to bila osnovna boja Nemanjića) a i skazaljke bi mogle biti u obliku srednjevekovnih mačeva ili kombinacija bodeža i mača........., a na krunici grb nemanjića
    "Svet Satova" custom made limited edition sat-grb-nemanji-.jpg
    milan zmaj, backarelli and ivan23 like this.

  6. #56
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Evo i mene...

    Meni je na prvu loptu Markov dizajn dopao, ali kako ga duze gledam dolaze mi neke sugestije:

    S na kraju sekundare bih izostavila jer moze u prvi mah da se procita i kao slovo C
    Kazaljke bih malo redizajnirala, da izgledaju malo elegantnije, ove su po malo "bucmaste"
    Dopada mi se reljefni brojcanik i njegove boje, ali bih malo izmenila centralni deo sa tackicama. I tu bih odradila neke linije... Nesto malo drugacije...
    Koristila bih crvenu boju za detalje.
    12h mi je OK sto je ispisano slovima umesto broja
    Rimski brojevi na koroni su mi OK
    Narukvica - sredisnji deo mi je prenaglasen. Isla bih samo na varijantu matiranja. Znaci polirano, mat, polirano.
    Za naziv brenda i dalje razmisljam... OK mi je za sada ali i dalje razmisljam o tome...

    Veliki pozdrav i nadam se da ne smeta sto i ja ucestvujem i dajem predloge...

  7. #57
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Uhh, tek sada videh ove predloge, moram priznati da sam odusevljen iako su samo pocetni, siguran sam da ce se doradjivati vremenom. Ali, ono sto mi je proslo kroz glavu...je to da ukoliko bi na neki nacin dosli do..."prihvatljivije" cene za ovakav projekat i napravili ga dostupnijim, ja ne vidim opravdanost za onaj drugi projekat, bar ne u prvobitnom obliku (350, a vrlo lako ce biti i 400e)

    Citat Shmizla kaže: Pregled poruke
    nadam se da ne smeta sto i ja ucestvujem i dajem predloge...
    Bas naprotiv, mislim da su tvoji predlozi uvek konstruktivni, i da je dobro za projekat sto si se ukljucila.

    veliki pozdrav
    Poslednja ispravka: 23jewels (18.4.2012. u 23:12)
    backarelli likes this.

  8. #58
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Mozda da su duze kazaljke, da satna dodiruje brojeve a da minutna dodiruje crtice?

    Mozda i ono prvi srpski sat da se izbaci sa cifera?

    Inace, odabrane boje mi stalno izbacuju vrapca pred oci. Mozda ime da bude Vrabac?

  9. #59
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Prvo želim da pozdravim Marka i da mu iskreno čestitam na svemu što je do sada uradio. Pročitao sam i intervju s njim koji je napravio gazda i moram reći da mi se posle njega Marko još više svideo. Mlad momak sa temeljnim znanjem i sjajnim vizijama, koji zna šta hoće. Mnogi završe dobre škole ali nemaju ono što Marko vuče još iz detinjastva...ljubav i krajnju posvećenost kreaciji uopšte. Velika je stvar uspeti u svetu dizajna, posebno u Italiji koja je postavila najviše moguće standarde u toj oblasti.

    Ideja od koje je krenuo u rad na srpskom satu je odlična, naziv DESPOT takođe, jer simboliše ono najbolje po čemu je naš narod ostavio traga u istoriji, a pri tom je i lako izgovorljivo na svim jezicima. Uh...nadam se da značenje gospodar neće biti tumačeno našom pretencioznošću! Slažem se da krunu u sredini treba još doraditi i učiniti je čitljivijom. Krst možda dovesti do trolisnog, jer je više zastupljen kod nas iako je i ovaj vizantijski sasvim dobar. Rimske brojeve, koliko god bili vizuelno lepi treba izbeći , jer je naša vekovna duhovnost i sveukupna tradicija bila više okrenuta istoku nego zapadu. Ćirilica je u kaligrafskom smislu prelepo pismo i naravno da MORA biti zastupljena na satu, ali možda baš tu treba napraviti dizajnersku sponu tradicije i modernog doba i učiniti je savremenijom od pisma iz miroslavljevog jevanđelja koje je prečesto korišteno. Sat ultramodernog dizajna i u njemu redizajnirani ćirilični karakteri...smatram to pravim spojem i punim pogotkom. Kazaljke mi se sviđaju i ne plašim se da će S na sekundari biti tumačeno kao C. Mene pre na asocira na polumesec i 500-godišnje tursko prisutsvo. No, i kao takvo, to je neizbrisivi deo naše prošlosti. Za one koji ne znaju ćirilicu to može biti samo dobar dizajnerski detalj, a i to je dovoljno jer sekundaru čini jedinstvenom. Možda treba razmisliti i o malom otvoru na ciferu koji bi dozvolio pogled u srce mehanizma...eh...da je moguć još i vidljivi tourbillon...ali ionako će cena sata biti paprena, pa da to zaboravimo. Slažem se sa kolegom popovcem da crvena boja mora biti zastupljenija. I, još samo da dodam: ono, prvi srpski sat...treba izbaciti.

    Ovo bi bio moj prvi osvrt na ponuđeno rešenje, i siguran sam da ga autor neće shvatiti kao neko
    pametovanje, već želju da se ono konačno učini još jedinstvenijim. Sve najbolje Marku i svim ostalim zaljubljenicima u satove.

    Čekamo srpski sat, pa makar ga i neću moći sebi priuštiti, neka se samo pojavi!
    Poslednja ispravka: umbra (19.4.2012. u 8:28)
    ...požuri polako...

  10. #60
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Razmišljao sam o prestonici i nazivu BEOGRAD, staroantičkom, koje bi pružilo lepe mogućnosti za rad na belom ciferu, ali ipak je DESPOT bolji!
    eee likes this.
    ...požuri polako...

Slične teme

  1. "Svet Satova" limited edition sat
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova limited edition sat
    Odgovora: 356
    Poslednja poruka: 9.7.2015., 5:24
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.10.2014., 20:57
  3. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 8.3.2012., 20:23
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.1.2012., 19:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •