Strana 5 od 10 PrvaPrva 123456789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 99
Like Tree98Likes

tema: "Svet Satova" custom made limited edition sat

  1. #41
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Umbra cestitke i moj glas ide za predlog br 3. Imao si ti i u ranijim temama interesantne predloge. Posebno mi se dopao dizajn male kazaljke, samo mislim da bi trebala da bude za nijansu veca. Voleo bih i da uradis ovaj treci predlog u varijanti celika, a da markeri dobiju metalni okvir, tako bi bio sam mnogo lepsi. U svakom slucaju sve cestitke.

  2. #42
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Pitanje, da li se došlo do konsenzusa i da li je to Umbrin predlog divera? Ako jeste, mislim da je rešenje odlično u sve tri varijante i samo bih dao zamerku na kazaljke, izgledaju kao da je u pitanju swatch, po meni na ovim modelima lepše bi izgledale strelaste sa Omege seamaster planet ocean!

  3. #43
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Odlične ideje, maštoviti predlozi. Ambiciozan poduhvat.
    Moj predlog: da bi se cela priča pomerila sa nivoa "Kefalice" i sa obe noge dovela na zemlju, ideju o "srpskom satu", šta god to značilo, treba spakovati i ostaviti za neko bolje vreme. Ili, u suprotnom, biti spreman da ceo poduhvat završi kao veoma "Limited edition" u pokušaju. Sa izrazito negativnim knjigovodstvenim bilansom. Ovde marketing ne pomaže ni ustanovljenim brendovima a kamoli... Još uvek je ovo posna i jalova livada da bi se takava biljka sadila naprečac.
    Sad, da ne ispadnem baš totalni baksuz, mislim da je verzija "Svet Satova" pun pogodak. Samo da se pazi da to ne ispadne neka reklamna varijanta. Precizirati koncept, možda putem neke ankete, naravno po principu većinskih glasova a na temu tri ili četiri verzije, uključujući i cenovni rang jer to u suštini određuje tiraž.
    Ovako, tema će zaokružiti "rekordnih" 2000 postova a neće dati nikakav upotrebljiv rezultat.
    Meni je industrijski dizajn struka; oblikovati ručni sat je odmor za dušu ali manimo se toga dok se kompletna priča ne postavi u svoj okvir. Usput, postoje stvari koje ne treba "dizajnirati" onako iz sve snage i po svaku cenu, pogotovo ako je ciljna grupa razuđena (sastav jednog foruma, npr). Klasika sa minimalnim intervencijama je neki zajednički sadržalac jer neće se svakome dopasti Wenger ili Hublot, da ne nabrajam.
    Priložene slike Priložene slike "Svet Satova" custom made limited edition sat-pilot.jpg  
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (19.4.2012. u 23:38)

  4. #44
    Novi član
    Član od
    10.4.2012.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Cao svima evo mene opet ovog puta sa predlogom:

    Dakle rec je o drugoj varijanti
    Najpre da krenem od imena - nekako mi je ime Despot ( kao titula )
    U vizantijskom ceremonijalu despotom je označavan gospodar. Ime je pripadalo isključivo vladaru, odnosno caru, koji je bio
    Veliki despot
    Veliki gospodar
    Sve do vladavine Justinijana to je bila glavna i najviša titula, ali je zvanje despota vremenom dodeljivano i najbliskijim članovima carske porodice.)

    Sinulo u glavi kao neki sinonim za nasu istoriju i doba Nemanjica - otuda i ta stilizovana kruna nemanjica u samom centralnom delu mada nisam potpuno zadovoljan tom krunom - pokusacu jos
    prva varijanta je sa metalnom narukvicom a lepo bi isla i kozna
    naime zeleo sam da postignem nesto novo i drugcije sa samim ciferom da iako ima osnovne funkcije izgleda jedinstveno. . . da napomenuo bih cirilicu koju vidim kao jak faktor identiteta sata otuda i umesto brojke 12 stoji recima ispisano - nesto kao TAG Heuer microtimer 1000
    pokusacu jos neke varijacije cim budem stigao
    mada imam jos par ideja koje cu nadam se stici da vam pokazem...

    "Svet Satova" custom made limited edition sat-d1a.jpg "Svet Satova" custom made limited edition sat-d1a1.jpg "Svet Satova" custom made limited edition sat-d1b.jpg "Svet Satova" custom made limited edition sat-d1b1.jpg

  5. #45
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Pa sto se mene tice ja tu ne bi nista menjao....svaka cast. Samo nisam pored ovog lepotana sta si mislio za srce Despota?

    next year at this time I'll be a millionaire




  6. #46
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    Sekundara mi se sviđa. Pogotovo slovo c na vrhu. A i дванаест. Možda ne bi bilo loše razmisliti o mesh narukvici - da podseća na verižnjaču? E sad, ja nisam neki ljubitelj rimskih brojeva, tako da mi se taj detalj ne sviđa.

    A cifer iz više slojeva - to obožavam
    anbeast likes this.

  7. #47
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Meni je to o.k.(samo bez onoga ''prvi srpski sat'')
    anbeast likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #48
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Marko....gruba procena,koliko bi da je u ovom stanju recimo sa koznim kaisom kostao??znaci ETA,kuciste,rad...
    znam da nije jeftino ako se koristi naruceno kuciste...

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #49
    Novi član
    Član od
    10.4.2012.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: "Svet Satova" custom made limited edition sat

    da probacu i bez rimskih slova a izbacicu jos varijacija ovog dizajna znaci drugacije narukvice jos kobinacija mozda kucista matt crno ili tako nesto
    eee likes this.

  10. #50
    Novi član
    Član od
    10.4.2012.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    Marko....gruba procena,koliko bi da je u ovom stanju recimo sa koznim kaisom kostao??znaci ETA,kuciste,rad...
    znam da nije jeftino ako se koristi naruceno kuciste...

    pa sve zavisi od toga koliko bi bilo primeraka moja neka gruba procena bi bila 2000 e , ako bi islo samo u nekih 100 primeraka- sto je prilicno skupo, e sad ako bi se narucivalo na veliko min 500 komada i vise, i to delovi sa razlicitih strana ( proizvodjaca) mislim na komponente ne mehanizam onda bi cena sata bila drasticno manja. .opet ogradjujem se to je samo procena . .mislim da kada budemo manje vise imali gotov dizajn onda mozemo poceti sa realnom procenom
    (ja sam vec poslao zvanicni mail Eti sto se tice mehanizma . . .nadam se da cu dobiti odgovor )

Slične teme

  1. "Svet Satova" limited edition sat
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova limited edition sat
    Odgovora: 356
    Poslednja poruka: 9.7.2015., 5:24
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.10.2014., 20:57
  3. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 8.3.2012., 20:23
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.1.2012., 19:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •