Strana 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 99
Like Tree98Likes

tema: "Svet Satova" custom made limited edition sat

  1. #31
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Milane, komentar ti je sasvim na mestu. Što se tiče razrade nacionalnih simbola nemam ništa protiv ako se to izvede na nivou i ako je ideja zaista napraviti srpski sat. Tako nešto se ne pravi ovde već isključivo putem ozbiljnog, javnog konkursa.

    Predlog da se napravi sat koji odražava duh ove zajednice mi se naročito sviđa i mislim da baš na tome treba da bude fokus. U tom slučaju imaju smisla sva mišljenja i ideje iznesene ovde. Nisam za to da to bude ronilački sat iako imam daleko bolji model od onog prvog. Do sada gledano, većina priželjkuje nešto između sportskog i elegantnog sata. Gore okačeni OBAKU je zaista nešto od čega treba poći jer je savršeno čist u konceptu...a kasnije, ako stvar krene, daj Bože da nešto bude kasnije...... Pozdrav druže moj!

    Molio bih gazdu da mi na mail pošalje logo Sveta satova u velikoj rezoluciji da bih mogao da se pozabavim njime u sklopu rešenja kojih imam pregršt. Trebala mi je samo neka ovakva motivacija.
    Poslednja ispravka: umbra (18.4.2012. u 2:46)
    ...požuri polako...

  2. #32
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Noćas u pola četiri sam pisao gornji post i očito zbog umora pobrkao imena...umesto na Milana, komentar se odnosi na Simu hrabrog! Neću da moj drugar pomisli da sam loše shvatio njegovo mišljenje!
    ...požuri polako...

  3. #33
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Znao sam da neces shvatiti pogresno ono sto sam napisao. Nego, daj da vidimo i te druge divere.
    Oni su mi pali na pamet jer mi se cini da medju forumskom populacijom ima najvise dajvera i pilotskih varijanti.

    Nego, mozda ne bi bilo lose da se otvori po jedna "soba", potforum, za svaku ideju, pa mozda da se u posebnim temama razradjuju ideje za kuciste, cifer, kazaljke..., da bi se lakse organizovalo npr. glasanje za odredjena resenja?
    Poslednja ispravka: sima hrabri (18.4.2012. u 9:09)
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #34
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Osluškujući vaša mišljenja i želje, počeo sam da razrađujem prvobitni model...kućište SS, cifer crni, markeri znatno redukovani...ocila izostavljena...jedino prisutne boje, plava, crvena i bela ukazuju na boje zastave, ali smatram da to nije napadno izvedeno......raspalite slobodno:

    ...požuri polako...

  5. #35
    Stariji član
    Član od
    13.9.2011.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    986
    Lajkovi
    4298
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Pozdrav svima
    Prvi "srpski sat" bi trebao biti cenovno dostupan svim clanovima foruma 200-300 eur,automatik,celicno kuciste,40-42 mm,wr 100,kozna narukvica 20-22mm,krunica na zavrtanje,dan,datum,dobra iluminacija.Sa zadnje strane sata da se vidi mehanizam kao kod seika 5.Ugraviran logo svet satova,serijski broj.Cifer u crnoj ili beloj ,krem boji.Nesto jednostavnijeg izgleda poput Fortis spacematic,Bremont solo ili U-2,Steinhart Military.

  6. #36
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    umbra, za ovaj poslednji veliki lajk!
    jedino mi nesto smeta u obliku brojeva, mnogo su mi coskasti, mozda neki drugi font, malo blaze linije?

    ...

    Evo da dodam jos jedan predlog, mozda neki dizajn u ovom pravcu...? jedan, bar za mene, prelep sat:

    MARINE B-Uhr - Marine Watch - Steinhart Watches
    Luigi likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  7. #37
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    umbra, za ovaj poslednji veliki lajk!
    jedino mi nesto smeta u obliku brojeva, mnogo su mi coskasti, mozda neki drugi font, malo blaze linije?

    ...

    Evo da dodam jos jedan predlog, mozda neki dizajn u ovom pravcu...? jedan, bar za mene, prelep sat:

    MARINE B-Uhr - Marine Watch - Steinhart Watches
    Ćoškasti brojevi su doduše imali mnogo više opravdanja kada su na ciferu bila i ovalna ocila...tada je to bila ravnoteža, tako da je to promenjivo. Biće mnogo lakše doterivati detalje kada se postave tačni tehnički zahtevi...veličina i oblik kućišta, (da li će se raditi svoje kućište ili će biti ugrađeno neko već postojeće sa takođe postojećim kazaljkama), koji mehanizam će biti unutra, jer od toga zavise mesta za otvore na ciferu, da li i kakvi brojevi, boja cifera itd...itd...

    Evo i ronilačkih u tri varijante...zamišljeni su sa eta2824-2 i veličinom od 44-45mm...imaju, po meni, sve ono što diver treba da ima...naglašenu veliku kazaljku, moćne i vidljive markere, jaku luminaciju i preciznu skalu...

    1.

    2.

    3.
    Poslednja ispravka: umbra (18.4.2012. u 9:42)
    anbeast, backarelli and Flokser like this.
    ...požuri polako...

  8. #38
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    uh, sva tri su odlicna!
    iako nisam ljubitelj pvd obrade, ovaj pod 3 mi je favorit, stvarno mocno deluje i vrlo rado bih ga posedovao!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  9. #39
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    umbra, kralju . broj 3 - vr'

  10. #40
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Da je cifer veci na racun bezela i srazmerno vece kazaljke meni bi to bilo idealno. Onda su sva tri idealna !
    vezba stvara majstora

Slične teme

  1. "Svet Satova" limited edition sat
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova limited edition sat
    Odgovora: 356
    Poslednja poruka: 9.7.2015., 5:24
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.10.2014., 20:57
  3. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 8.3.2012., 20:23
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.1.2012., 19:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •