Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 31
Like Tree78Likes

tema: Sta za Vas predstavlja sat?

  1. #21
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Ljudi ovako zamislite da ste neko ko ima para za razbacivanje da ste neka zvezda , pojavljujete se u durstvu ljudi koji samo pricaju o prestizu i mere ko sta vise ima. Za takve ljudi se prave Satovi od nekoliko hiljada pa i Milliona eura ili kakva druge valute . Niko ne tera ljudi da kupuju satove to ljudi rade sami i ako imas kintu StO da kupis Cuku za 2 hiljade kad moze i ona za 50 hiljada . Gledao Sam reportaze i bila je prica koliko kosta ciji Sat napravno onaj sto je imao Sat od vise para i koji je u nekoliko primeraka napravljen pobedjuje , recicu Jos samo ovo Ista Nas ljubav veze ma ko kakva Sat ima
    komsa likes this.

  2. #22
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Iskreno sat nosim još od malih nogu, i navikao sam na njega i da znam koliko ima sati u svakom trenutku. Nakon dugo godina nošenja to je za mene, a delom i za druge, postao "način života", jer kad me vide bez sata na ruci začude se više nego ja. Volim da imam dobar sat, već sam i dosta naučio o njima, jeste da više volim automatike, pogotovo one sa providnim poklopcem, jer volim mehaničke mehanizme, ali takođe gotivim i kvarcne modele. Nemam za sada skupe modele, i mislim da sam skroman jer koliko god nocva da imam, najskuplji modeli koje bih posedovao koštali bi oko 4000€, mnogi će reći da je i to previše naravno, ali to su par modela koje bih rado posedovao da mogu.
    Srkis13 da sada na ruci staviš npr. Grand Seiko SBGA 001 (Spring Drive) ko god se uopšte, ili malo razume u satove, (a ima ih mnogo takvih koji nose Rolex-e) misliće da nosiš neku "peticu" od 100-150€, ne znajući da ti u stvari na ruci imaš jedan od najsvršenijih i najpreciznijih automatskih mehanizama ikad napravljenih a to košta negde oko 3500€.
    Tako da to hvalisanje automatski otpada, koga interesuje pitaće te šta nosiš pa ako želiš ti mu reci, a ako ne, prosto odgovoriš, "ma običan Seiko" čisto da znam kad mi stiže autobus...
    Mišić M.

  3. #23
    Novi član
    Član od
    4.6.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    pozdrav svoj raji,za mene sat predstavlja čudo,ljepotu,nakit i funkcionalnost.ljudi koji su ga napravili sastavili njegove dijelove,namjestili mehanizam istog,uredili,sredili pa svoje znanje podjelili sa nama su pravi čudotvorci.preferiram sportske satove,pretežno suunto i casio protrek,ali...imam doxu kojoj je pa skoro 60 godina i automatik je.datum joj ne radi...uvijek kad je uzmem u ruke pomislim na te ljude koji su je napravili i kako i nakon toliko godina sat odlično radi...volim i skupe satove ,malo da se mangupišem a i malo više da uživam u njemu.želja mi je kupiti omegu james bond ali nemam šuški za nju.nadati se je možda u skorijoj budučnosti,ne bi mi bila mrska ni doxa marine...uglavnom sat za mene predstavlja i ljepotu a nadasve funkcionalnost bez koje ne bih mogao a naravno i malo mangupiranja sa istim nije na odmet...prvo što sam naučio u životu bilo je dešifrovanje sata,mama na posao a ja morao znati na sat,škola u pitanju...sad mi je 41 godina a to je bilo prije 35 godina...tako da je sat sastavni dio moga tijela...

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?



    Samo nekoliko stvari moze reci vise o coveku, nego sto se to da zakljuciti iz prvog pogleda na njegov rucni sat.
    Njegov karakter, izgled, stil, status u drustvu, trenutno raspolozenje, starosnu dob, hir.... sve to pruza mogucnost drugima da zavire u samu pozadinu tog coveka (ali samo donekle, neko bi rekao), bez potrebe da postave ijedno pitanje.
    To je ustvari razlog zasto kupujete bas taj sat, nesto sasvim licno, i samo vama znana i tako vazno doneta odluka.

    Taj sat na mojoj ruci, to sam ja sada i danas, a mozda i sutra, a posle toga samo je nebo limit.
    Sta je sa onim starim cukicama, koje se nalaze u jednoj Plekanoj kutiji od tamo nekog keksa.
    Eeeee… to su oni sto sam ja bio nekada davno, jos skoro “juce”.

    Ovaj sat na mojoj ruci, predstavlja samo mene i to u ovom trenutku - "vremenu".

    Uzgred, to je samo jedan “Seiko Sammy”, kao ovaj na donjoj slici.



    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (29.5.2013. u 19:00)
    milan zmaj, RUS, anbeast and 7 others like this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  5. #25
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Za mene sat predstavlja uređaj za merenje vremena koji biram na osnovu određenih preferenci - da ima neku vrstu šarma, da zbog estetike, konstrukcije i mehanizma zaslužuje poštovanje i da mogu u njemu prepoznati sebe.

    Ne bih rekao da samo skup sat nužno mora izazvati pažnju, ili to bar zavisi od okruženja. Na poslu znaju za moj hobi i često me pitaju za modele stare nekoliko decenija koji umeju da zaokupe pažnju, a koji su često plaćeni u rasponu 10-30€. Ukoliko me neko ceni prema novčanoj vrednosti sata koji nosim, može svoje mišljenje slobodno da stavi tamo gde sunce ne sija, tj. u unutrašnjost dela tela na kome se sedi. Takve ionako zaobilazim na kilometar i na njih obraćam pažnju isto koliko i na smeđe i mirisne ostavštine pasa lutalica koje se mogu zateći na trotoaru.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #26
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Bravo Neske lepo receno , nije bitno ko kakva Sat ima bitna je ljubav prema istom hobiju i svi smo iz istog razloga Ode se druzimo i da ucimo jedni od drugih i napravno da pomognemo kako i koliko mozemo .

  7. #27
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Odraz ličnog stila...Čovek bez sata-k'o žena bez oblina! Ne biva...
    anbeast, krstin, Misic M. and 2 others like this.

  8. #28
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    Samo je sky fenser
    Najveći .
    milan zmaj, anbeast and Serb like this.

  9. #29
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Citat Simke206 kaže: Pregled poruke
    Bravo Neske lepo receno , nije bitno ko kakva Sat ima bitna je ljubav prema istom hobiju i svi smo iz istog razloga Ode se druzimo i da ucimo jedni od drugih i napravno da pomognemo kako i koliko mozemo .
    Simke, nadam se da ćeš imati prilike kako to funkcioniše u praksi. Povremeno organizujemo druženja forumaša, gde ćeš videti na okupu vlasnike omega, breitlinga, seika, casia i mnogih drugih satova različitih cena. Okupljanja uvek najavljujemo na forumu i nadam se da ćemo imati prilike da te upoznamo i uživo.
    anbeast likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #30
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom

    Neske Evo da se izdam planiram da sa ljudima iz foruma tj casovnicarima odrzim Mali Seminar i da vam odrzimo Mali Kurs o casovnicarstvu i Malo uvedemo Sve One koji zele da se okusaju kao casovnicari Eto trenutno je Jos Sve u dofgovorima , neki Dan Sam citao da ljudi imaju zelju da uce i dosao Sam na ideju da uradim sa kolegama Ali Jos uvek nije nista sigurno Ali potrudicu se da nesto osposobimo .

    A da dodam jos mislio sam ovako kratak uvod o satovima i par mehanizama koji bi clanovi uz obrazlozenje rastavili i onda sami pokusali da sloze sat , kako pravilno sastaviti i rastaviti gde sta ide itd itd
    Poslednja ispravka: RUS (29.5.2013. u 20:18) Razlog: Spojene poruke
    RUS, anbeast, Neša and 4 others like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •