Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 31
Like Tree78Likes

tema: Sta za Vas predstavlja sat?

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Citat srkis13 kaže: Pregled poruke
    Kmmm ne bih bas poredio kola i satove?

    Sat ima osnovnu stvrhu da pokaze vreme tacno vreme i + ni - nego tacno vreme, kolima je osnovna svrha da predju put od tacke A do tacke B. Tu sme biti oscilacije u vremenu Ferrari ce vrlo varovatno stici pre nego recimo Opel i samim tim kupujes vreme!


    Ali svakako ko ima njemu nece biti problem da da tolike pare, ovce i jesu za sisanje po mom misljenju!

    Izvinjam se ako nekoga vredjam ili me neko lose protumacio, skakako svako bira svoj put kojim zeli ici!
    Ako tako posmatras , imas i vreme na telefonu , isto ce ti raci koliko je sati A i sa ferarijem sa ogranicenjima brzine neces mnogo brze stice nego sa bembarom A razlike u ceni je velika Sad da li dati ogromen pare to je individualno, ja nikad ne bih dao neke ogromne pare za postansku markicu , ali ljudi koji ih vole i skupljaju ce ih dati, ja bih pre dao za sat tolike pare nego za ferari , posto satove volim , za kola me bas briga Znaci sve je od licnog interesovanja i ljubavi prema tim odredjenim predmetima

  2. #12
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Nikako ne zameram a pogoto tebi Rus, jer si ti mnogo uticao na moju odluku za sat i uputio me na neke stvari koje nisam pre znao i na tome ti jos jednom Veliko Hvala!


    Sa neke strane si u pravu sa druge strane moj mozak mi ne da da to prihvatim bas tako lako!


    Ali opet svako bira sta ce da radi sa svojim novcem, ali mislim da veliki broj (naravno ima i onih sto znaju) ljudi kupuje skupo (konkretno pricam za satove) samo da bi bio vidjen i cool i navodno kupio ugled u drustvu.
    Poslednja ispravka: srkis13 (29.5.2013. u 14:21)

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Ima nas raznih mene to pitanje ne dotice mnogo, ko ima para neka radi sa njima sta hoce, neka ih zapali sto se mene tice

  4. #14
    Član Avatar korisnika komsa
    Član od
    11.3.2013.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    203
    Lajkovi
    1486
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Za mene ja sat i merenje vremena i ukras......kada sam prvi put kupio mehanicki automatik razocarao sam se u tacnost(zurio je 3-5s na dan) jer sam do tada imao iskljucivo elektronske jeftinije satove o cijoj tacnosti ne treba trositi reci.Kada mislim ukras mislim da svaki put kada pogledam koliko je sati treba da se odusevim koliko mi je lep sat.........da li se drugima svidja i da li ga zapazaju,nije mi bitno uopste
    anbeast and srkis13 like this.

  5. #15
    Član
    Član od
    3.3.2012.
    Poruke
    124
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Sat nosim zato sto mi je potrebno da u svakom trenutku znam tacno vreme,a delom i zbog navike.
    Bez sata sam nekeko go.Kada je vec tako onda gledam i da sat bude u skladu sa nekim mojim
    ukusom,stilom oblacenja i zivotnim stilom uopste.Kupovinu sata rukovodim svim tim karakteristikama kao i cenom naravno.

  6. #16
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Lako zapaljiva tema rekao bih, bar na osnovu nekoliko sličnih rasprava. Imam svoj stav o veoma skupim i nenormalno skupim satovima. Ne bih da ga iznosim, razlog leži u prvoj rečenici. E sad ono što ja cenim kod ljudi jeste da kada kupuju sat bar nešto znaju o tom proizvođaču posebno ako ima šta da se zna. Ne cenim povodljivost pa samim tim ne razumem ljude koji kupuju satove samo zato što su skupi i samo zato što neko drugi u njihovom okruženju ima sat od 10 000 ili 50 000 evra. Na mene nema uticaja reklamna kampanja ma koliko skupa i agresivna bila. Više će me zainteresovati tekst na nekom malom blogu u kojem se govori o satu koji je recimo imao mehanizam koji je bio prekretnica u nečemu. Razumem kada se nekom dopada sat jer ima tradiciju, zanimljivu istoriju itd. Kada se vidi koliki su godišnji profiti časovničarskih grupacija jasno se vidi da su cene veštački dignute ali dobro dok ima tražnje biće i ponude. Ja recimo volim satove ronilačkog i vojno pilotskog stila. Volim starovremenske satove istog tipa samo problem je što je cena tih satova ne tako niska. Nisu mi interesantni zbog cene , cena je razlog zašto ih nemam u kolekciji, nego su mi interesantni zbog razloga koje sam naveo ( istorija, tradicija, kvalitet, zanimljiv dizajn...). Jednom prilikom sam ovo rekao pa ću ponoviti, potpuno komotno bih se osećao sa Amfibijom na ruci u prostoriji u kojoj svi nose recimo IWC ili još skuplje PP . Čak mi se čini ( možda grešim ) da bi svi oni u prostoriji koji nose PP više manje znali ko koji model ima na ruci i koliko taj model košta samo im nebi bilo jasno šta je dođavola Vostok ( naveo sam Vostok kao primer mogao sam i nešto drugo ). Suština je nositi ono što ti se sviđa, znati uživati u onome što imaš i ne biti povodljiv.
    RUS, GIvan, anbeast and 6 others like this.

  7. #17
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Naravno ima nas raznih i svakako svako radi sta hoce sa svojim novcem!


    Mozemo filozofirati do sutra, moze on da vozi Ferrari ako ne zna sta cemo onda i ne zna da iskoristi tu snagu?


    Po mom skromnom misljenju svrha sata je da pokazuje tacno vreme, a ne da daje vlasniku lazni ugleda u drusvu!
    To sto ima swiss ne znaci da je vazniji od onoga sto nosi nn!


    Ali mislim da nema na forumu takvih ljudi jer ovde uglavnom ljudi znaju sta hoce i zele od svog sata a "oni" drugi ni ne znaju koja je firma vazno da je kosna xxx e!

    Ali ocito sam pogresio temu, jer su ovde ljubitelji satova a ne fenresi!
    salce likes this.

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Samo je sky fenser
    anbeast and Neša like this.

  9. #19
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    ne svidjaju mi se ovakva aristotelovska pitanja, naizgled samo jednostavna. Ja bih kupio Blancpain na primer koji je bezobrazno skup iz sledecih pobuda, ekskluzivnost koju nudi jer se proizvede cca 5.000 godisnje, manufaktura je osnovana pre cca 270 godina, nikada nisu proizveli kvarcni sat. Verovatno da bi taj sat dobio na vrednosti posle xx godina.
    Serb likes this.

  10. #20
    Član Avatar korisnika srkis13
    Član od
    4.3.2012.
    Poruke
    175
    Lajkovi
    203
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Sta za Vas prestavalja sat?

    Tema igleda bas zapaljivo sto mi svakako nije bio cilj. Zeleo sam da ljudi malo pohvala ili kritikuju svoje ljubimce iznesu svoje misljenje o svojim satovima!

    Na kraju krajeva zasto su bas odabrali taj sat da nose?!

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •