Strana 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 95
Like Tree233Likes

tema: Sta mislite o Frederic Constant satovima

  1. #21
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    To sto on radi je sve, samo nije recenzija.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #22
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Nije mi jasno sto uopste diskutujete o tom liku.

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Ima on kakvu takvu reputaciju, i dosta ljudi ga prate nije bas pao sa marsa, iako ga ja ne podnosim

    Citat Zenith kaže: Pregled poruke
    Nije mi jasno sto uopste diskutujete o tom liku.

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Decko se razume koliko vidim,ali ima talenta za provale.

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Ja nemam pojma ko je taj lik ali ja rijetko pogledam video recenzije. Mnogo više volim pisanu riječ i slike. Posle vaših komentara o ovom baji garantovano ga neću gledati!

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Citat 83stojan kaže: Pregled poruke
    NE bih da dolivam ulje na vatru ali mozda ce covek rukovodio ovim videom:
    Collecting Watches - Viewer Emails 1 - Frederique Constant and Cartier Santos Quartz - YouTube
    na 3:00 Archie je najstrasnije ispljuvao ovaj brend.
    Postje ljudi koji postuju njegovo misljenje kao i oni koji misle da je on malo
    Odgledao sam njegov nalet trućanja u vezi Omega brenda LINK....čovek je čista dilea, osim toga što je zanimljiv kao fenomen, mislim da njegov stav blage veze nema.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #27
    Član
    Član od
    18.11.2012.
    Lokacija
    Kenngurija
    Poruke
    148
    Lajkovi
    727
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Ovde niko ne tvrdi da je FC "Haute horologie" i nema potrebe da ih poredis sa takvima. Takodje, niko nije tvrdio da su ultra originalni brend. Samo da daju dosta za ulozeni novac.

    Zato se mrketing masna iz FC-a trudi da ubedi i neupucene da su vrhunska firma.
    Preporucujem da se pruzis 30-40K$ za doticni turbilion posto je dobar odnos cene i kvaliteta,kada ti dosadi posle recimo 5 godina pokusaj da ga stavis na aukciju kod kod Kristine u Zenevi pa da vidimo koliko ce da ga procene.

    Nude apsolutno nista za ulozeni novac musteriji.

    A ko to u nizem cenovnom rangu radi rucno? Niko nikada nije ni tvrdio da je FC u rangu sa Lange, VC, Patek, AP... Rolex sve pravi industrijski pa imas lepo misljenje o njemu.

    Zato marketing department iz FC-a tvrdi da su u istom rangu,cak su napravili i ime da zvuci kao VC.

    Napisao sam ti kako se to radi,rucno-luksuzna firma- Patek,VC,Philippe Dufour
    CNC masina,AP i ostali u cenovnom rangu do $25 000(nezavisni rade rucno posto su uglavnom one-man-show,ali je tesko da se nadje nezavisni proizvodjac u tom cenovnom rangu)iz kalupa svi ostali koji nemaj nikavu relevatnost u svetu satova.

    Rolex ne krije cinjenicu da pravi industrijski satove koji imaju kvalitet kao da su rucno napravljeni.
    Kao sto sam negde napisao da je Casio napravio Seadweller kupio bih ga za istu cenu bas zato sto ima kvalitet.

    Zenith ako nemaju za Pateka,zasto kupovati od novopecene kompanije osrednjeg kvliteta,izvinjavam se ali za mene je to cista neupucenost.

    Stojane mene retko ko moze da rukovodi pogotovo ne neko kao sto je Archie,iskren da budem prvi put sam video ovaj prilog sto si postavio.
    Archie je zanimljiv,meni se njegov pristup nikako nesvidja,kada mi neko posalje link uvek se lepo nasmejem,zasigurno nema dlake na jezku.

    Vlajo,Archie nazalost ima los recnik to je njegova najveca mana,Archie je hteo da kaze, da je Omega tokom sedamdesetih i osamdesetih pa cak i do sredine devedesetih izgubila kompas i krenula u masovnu proizvodnju sto je prava cinjenica,prakticno posle Speedmaster Moon Watch-a i Ploprof-a nisu imali nijedan ozbiljan model,samo su izbacivali modele da bi prodali sto vise i sto jeftinije zato su i razvodnili ime,o tome sam pisao na nekoj drugoj temi.
    Hvala bogu na dobrom su putu da povrate staru slavu.
    Poslednja ispravka: kengur (6.12.2012. u 9:39)

  8. #28
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Meni jos uvek nije jasno zbog cega tvdis da su "osrednjeg kvaliteta" ?
    I jos nesto, Garantujem da ima kupaca FC, koji su MNOGO upuceniji od tebe, i svih nas ovde.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #29
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Citat vlajo kaže: Pregled poruke
    Odgledao sam njegov nalet trućanja u vezi Omega brenda LINK....čovek je čista dilea, osim toga što je zanimljiv kao fenomen, mislim da njegov stav blage veze nema.
    On u ovom obacanju govori kako Omega nije "pravi luksuzni brend" i ne spada u kategoriju sa PP,VC i ostalim swiss luksuznim brendovima ,sto je tacno koliko mi se cini. Omega je i na ovom forumu svrstana u swiss-made high-end brendove a ne u luksuzne brendove koliko sam video na pocetnoj stranici foruma.On im zamera na masovnoj proizvodnji,ugradnji ETA mehanizama,na kvarcnim satovima itd.Takodje je rekao da je Omega ispod Rolexa na lestvici ,jedino lepe reci ima o Speedmaster Moon Watch kao sat koji predsavlja ulaz u tu visu 3 klasu,4 klasa su po njemu ovi luksuzni.
    To kakva je on licnost mene ne zanima ,"bitno" mi je sta kaze izmedju onih psovki ali naravno da sve uzimam sa rezervom.
    Poslednja ispravka: 83stojan (6.12.2012. u 12:53)

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Omega i nema za cilj za bude kao PP ili VC,JLC.Njihov cilj je samo da se priblize Rolexu koji je njihov prirodni i pravi konkurent.
    Cinjenica je da su se u poslednjih 20-30 godina malo pogubili jer su preterali sa masovnom proizvodnjom i ''obicnim'' ETA mehanizmima.Previse su se posvetili marketingu a zanemarili sustinu.Mada,posle Rolex Submarinera najprodavaniji sat na svetu je Omega Seamaster.
    Nazalost,Omega skoro da vise i ne prozvodi kvarc satove.Nije mi jasna ta njihova odluka,ali dobro...
    E,da...Onaj ko zamera prozivodjacu sto proizvodi kvarcne modele mi je nejasan.Da je kojim slucajem prvo nastao kvarc automatik nikada ne bi postojao jer jednostavno ne bi bilo potrebe.
    Jedino Blancpain nikada nije proizveo kvarcni sat.

Strana 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •