Strana 2 od 10 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 95
Like Tree233Likes

tema: Sta mislite o Frederic Constant satovima

  1. #11
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    @ kengur: Ako ti nije ideja da samo trolujes, molim te elaboriraj nam zbog cega ce FC UVEK biti sat za ''pretenders'' i zbog cega ''ne valja'' i losiji je od npr. Tag Hojera?
    Sasvim je u redu da imas drugacije misljenje, ali bi trebalo i da ga argumentujes, inace ne vredi previse.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #12
    Član
    Član od
    18.11.2012.
    Lokacija
    Kenngurija
    Poruke
    148
    Lajkovi
    727
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Siguran sam da FC nema nista originalno na trzistu,jednostavno prodaju paket neupucenima,90% njihovih musterija ne zna sta je Patek,to se moze relativno videti iz njihovog dizajna.
    U poslednjih par godina su svi poceli da prave dress satove sa guilloche ciferom,siguran sam da ga nisu rucno napravili kao sto ga rade prave luksuzne firme,nego su izlili iz kalupa na svim njihovim satovima,po toj ceni nema sanse da naprave ni sa CNC masinom.Samo jedan mali detalj o njihovim ciferima.
    Imao sam prilike dosta puta da se susretnem sa njihovim satovima,njihovi modeli su prilicno osrednji.
    Njihov In-house mehanizam nije nista specijalno,verovatno doradjena verzija nekog ETA mehanizma,pa ga reklamiraju kao i svi ostali pod sinonimom in-house.

    Bas su izbacili World-Timer u limitiranoj verziji od koliko mi se cini 4000 po ceni od $3700,prekopirani Patek World Time.
    Dalibore originalnost postoji,vrlo lako se moze prepoznati razlika izmedju Pateka,JLC-a ili Lange-a,da ne nabrajeam dalje.
    Nezavisni kao F.P Joroune,MB&F,Frank Muller,Richard Mille,Speake-Marin pa cak i Hublot su se dokazli u relativno kratkom roku pokazali da se originalni dizajn visoko ceni kod kolekcionara.

    Serb IWC Ingeniur podseca na AP Royal Oak bas zato sto ga je isti dizajner dizajnirao ukljucujuci i Patekov Nautilus i Aquanaut.
    Zenith,Rolex je prakticno utemeljio ronilacki dizajn sa Submarinerm jos pre 50 godina,to je jedina mana uspesnog dizajna da svi ostali u industriji pokusavaju da naprave slicno resenje,razlika postoji recimo izmedju Sub-a i nove verzije Tag-Heuer-a Aquaracer-a,Rolex je daleko superiorniji od Tag-a po kvalitetu kucista i narukvice samim time uzivo izgleda deset pua bolje.
    Slazem se da je kolekcionarstvo prvenstveno licni ukus,kod mene u kolekciji imam Seiko Monster i satove koji kostaju 10-20 puta vise pa su mi jednako dragi.
    FC ne ulazi u moju kolekciju bas zato sto su pravljeni za " pretenders "
    Da napomenem turbilione proizvode 3-4 kompanije ukljucujuci Zenith,znaci da je FC morao da ode i kupi recimo trubilion regulator od nekoga(mozda su otisli kod kineza) pa mogu da prodaju sat sa turbilion regulatorom za $30-40 000.
    Oni su poceli da rade satove pre malo vise od 20 godina sa proizvodnjom u Hong Kong-u pa su posle nekog vremena prebacili proizvodnju u Svajcarsku posto su vlasnici bracni par Svajcarci.

  3. #13
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    @kengur:

    siguran sam da ga nisu rucno napravili kao sto ga rade prave luksuzne firme
    A ko to u nizem cenovnom rangu radi rucno? Niko nikada nije ni tvrdio da je FC u rangu sa Lange, VC, Patek, AP... Rolex sve pravi industrijski pa imas lepo misljenje o njemu.

    Njihov In-house mehanizam nije nista specijalno,verovatno doradjena verzija nekog ETA mehanizma,pa ga reklamiraju kao i svi ostali pod sinonimom in-house.
    Verovatno ili sigurno? OVako je prilicno pausalna procena. Ako i jeste doradjena ETA, kljucna rec je: DORADJENA. Dakle, neko se bar to potrudio, za razliku od, recimo, Tag Heuera.

    Bas su izbacili World-Timer u limitiranoj verziji od koliko mi se cini 4000 po ceni od $3700,prekopirani Patek World Time.
    Po ceni od 3700$. Da li jos nesto treba dodati? Ovde smo svi zamerili FC lutajuci i neoriginalni dizajn.


    lako se moze prepoznati razlika izmedju Pateka,JLC-a ili Lange-a,da ne nabrajeam dalje.
    Ne uvek i ne nuzno.

    Da napomenem turbilione proizvode 3-4 kompanije ukljucujuci Zenith,znaci da je FC morao da ode i kupi recimo trubilion regulator od nekoga(mozda su otisli kod kineza) pa mogu da prodaju sat sa turbilion regulatorom za $30-40 000.
    I?! I AP je kupovao od JLC cele mehanizme pa ih nisi optuzio za neoriginalnost.


    Oni su poceli da rade satove pre malo vise od 20 godina sa proizvodnjom u Hong Kong-u pa su posle nekog vremena prebacili proizvodnju u Svajcarsku posto su vlasnici bracni par Svajcarci.
    Dakle, napreduju. Vecina krene u Svici a zavrsi u Hong Hongu.

    Sve u svemu, nijedan validan argument nisi dao osim neoriginalnog dizajna i svoje licne odbojnosti prema brendu.

    Ovde niko ne tvrdi da je FC "Haute horologie" i nema potrebe da ih poredis sa takvima. Takodje, niko nije tvrdio da su ultra originalni brend. Samo da daju dosta za ulozeni novac.
    Poslednja ispravka: anbeast (5.12.2012. u 11:31)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Da ne pišem bez potrebe,potpisujem ovo što je Zvijer izložio!

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    @kengur

    Ja bas mislim da 90% kupaca FC zna za Patek,ali nema novca da priusti Patek.Jel to greh i jel zbog toga ti ljudi zasluzuju da se nazivaju neupucenima?Ne bih rekao...
    A inace,svaki sat koji je dizajnirao kralj Omege legendarni Gerald Genta je,manje-vise,slican,i vidi se Njegov pecat.
    Ako je neko originalan to su za mene samo Panerai i najveci medju najvecima-Zenith.

  6. #16
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    NE bih da dolivam ulje na vatru ali mozda ce covek rukovodio ovim videom:
    Collecting Watches - Viewer Emails 1 - Frederique Constant and Cartier Santos Quartz - YouTube
    na 3:00 Archie je najstrasnije ispljuvao ovaj brend.
    Postje ljudi koji postuju njegovo misljenje kao i oni koji misle da je on malo

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Jel patek dobra firma?
    Djordje likes this.

  8. #18
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    @Jagos, pa nisu bas, i oni su u neku ruku amateri
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #19
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Pogledao sam onaj video sto je postavio 83stojan. O boze, kakav indijanac.(ne stojan ) Govori o stilu i luksuzu, a sam nema ni trunke. Ne bi me iznenadilo da onaj jadan slajdsou sa pocetka pokazuje njegovu kucu, auto i satove. Smesni australijski kauboj. Bilo sta sto takav praznoglavac pun sebe izjavi, nije validno. Bar meni.... dixi et salvavi animam meam....
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Frederique Constant - Slimline Tourbillon sat

    Brado tvoju dusu cemo tesko spasiti mnogo spamujes(sala mala) Ni ja ne volim tu budalu, luksuz nije psovanje , a od 100 posto njegove recenzije 80 posto je bas to... Sa druge strane ne daje argumente za omalovazavanje odredjenog sata...tako da ga ni ja ne cenim previse , mada volim da poslusam ponekad njegove gluposti da se nasmejem Sto se tice FC meni je to jako dobar sat, nije u rangu PP to sam ubedjen , ali uopste nije za podcenjivanje.

Strana 2 od 10 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •