Strana 7 od 10 PrvaPrva ... 345678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 95
Like Tree233Likes

tema: Sta mislite o Frederic Constant satovima

  1. #61
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    [QUOTE=anbeast;89140Nije problem u stavu vec u izrazavanju istog![/QUOTE]
    Pretpostavljam da misliš na način izražavanja istog.
    Komunikacija u ovoj temi je na ivici prihvatljivig.
    ''Moderacija'' prati razvoj teme i po potrebi će intervenisati.
    Molim vas da raspravu ne svodite na lični nivo i da birate reči koje koristite u daljoj raspravi.
    EDIT-Kolega me preteče.
    anbeast and Neša like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #62
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    Brado jeste on potegao temu , ali ni mi koji nemamo tako lose misljenje , nismo preterano ulazili u detalje i objasnjenja sta je to toliko dobro, vec smo davali opstu ocenu, da kvalitet cena su dobri. A i nismo na sudu pa da neko mora da iznosi dokaze po svaku cenu, cela rasprava je u cilju svih nas, da se prosire vidici, nauci nesto itd...Zato su rasprave i dobre, da razlicita znanja i stavove stavimo pod jedan kos. A i kad se radi o ozbljnom proizvodjacu ne mozemo mi da izmislimo novu vodu, takve mane i dobre strane tesko da cemo moci da objasnimo , da to bude amin. Inace ne uzimam niciju stranu pokusavam da budem realan.
    backarelli likes this.

  3. #63
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    Evo sta mikroskop kaze o FC

    Frederique Constant FC-935CDG4H6 under the microscope (65 pics)

    A evo i sta kaze o jos nekima (radi reference): Satovi pod mikroskopom



    @Serb: Ja nemam licni problem problem ca clanom kengur. Sve vreme napadam, odnosno pobijam njegov STAV, ne njegovu licnost.
    Ako kaze: "Low end brendovi stavljaju male mehanizme jer su samo upakovani". Postavim sliku Pateka sa majusnim mehanizmom - to je argument. Nema veze sto nije sud, neki principi u raspravi su opste vazeci.
    Poslednja ispravka: anbeast (8.12.2012. u 15:45)
    RUS, HADzI DALIBOR, Neša and 1 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #64
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    Evo jedan od najpoželjnijih hronografa na svijetu:Zenith El Primero Striking 10th under the microscope (82 pics)
    vlajo and Zenith like this.

  5. #65
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    Bolje ne možemo naći za poređenje - da ne bude da je samo neka starina stavljena!
    Ako nije dovoljno onda ne znam šta jest!
    Ovo se zovu argumenti - ne prazna priča!
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (8.12.2012. u 17:33)

  6. #66
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    Moram primetiti da postoji negativan stav prema FC na određenim medijima (Watch snob, određeni komentari na WUS) , ali oni uglavnom dolaze sa pozicije fanova tradicionalnih brendova, postoji više tipičnih komentara:
    1. FC ima problematičan naziv, izgledom podseća na VC i samim tim može prevariti neupućenog kupca (obzirom da su kupci sa četvorocifrenim banknotama retko naivni pri kupovini, teorija je da prodaju robu neupućenim tinejdžerkama ili novim bogatašima na istoku i u istočnoj Evropi)
    2. Problematičan dizajn i orjentacija brenda - usmerenost na dress satove, ukrašavanja u maniru pre svega VC i po nekima to i dalje potrepljuje priču kopiranja, znači pravljenje alternativne verzije, značajno jeftinije nečega ultra luksuznog.
    3. Pozicija na tržištu...ova zamerka je zasnovana na filozofiji da , da bi se našao u društvu 2k i skupljih satova moraš da imaš dugu i slavnu istoriju ili da budeš totalan inovator.....
    4. Kengur pominje pitanje mehanizma, mislim da je ovo nešto što je upravo adut a ne mana (čak i imao mane, pa u krajnjem slučaju razvijaće se)....sad, uvek je pitanje da li automatik in house , samo zbog toga što je in house bolji od nekakvog top Eta mehanizma.....

    Što se mog skromnog mišljenja tiče (ima ovde dosta upućenijih ljudi) , mislim da FC ništa ne krije, a to je ključ zbog čega otpada dobar deo kritike, činjenica da dobro rade i da su zapaženi, poprilično obara navedene kritike.
    backarelli and 83stojan like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #67
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    241
    Lajkovi
    480
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    Pratio sam vasu raspravu i bas me zainteresovala tema.
    Trazeci po internetu uglavnom sa video dobre komenatare za ove satove, medjutim na jednom mestu sam nasao komentar da se delovi mehanizma prave u kini, a zatim salju u FC na sklapanje. Sta mislite o tome, da limate informacije?
    Gledajuci slike pod mikroskopom, cini mi se sasvim korektno sem onog jednog zupcanika, pa pomalo i poslednje slike rotora (mnogo su mi rosavi).
    Sta je za vas merilo kvaliteta? Za mene su to korisceni materijali i kvalitet obrade (tolerancije).
    Na kraju moje misljenje:
    Zbog nedostatkav kvalitaivnih informacija: satovi deluju solidno(ja bi ih svrstao u swiss mid range). Dizajn mi je manje vise u redu, ali bi se tesko odlucio da kupim jedan (samo je uredu). Mislim da ne spadam u ciljnu grupu marketinskog tima FCa i njihova prezentacija na trzistu me nije dotakla.
    Ja sam konzervativan, za mene je i Fortis mlada firma i tek treba da se dokazu
    vladas, anbeast, VLADAN P and 1 others like this.

  8. #68
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    To što se delovi mehanizma prave u Kini ne znači mnogo. Bitna je kontrola kvaliteta. Uostalom, danas gotovo da i nema proizvoda koji nema u sebi bar nešto iz Kine, pa ovaj podatak nije relevantan sam po sebi, osim ako ne piše i nešto o samom kvalitetu.

    Možeš li da objasniš šta podrazumevaš pod rošavošću? Video sam slike jednog modela koje su linkovane na Anbeastovoj temi, pa ako je u pitanju to kako izgleda pod mikroskopom, prepuštam nekome sa većim znanjem iz oblasti materijala da napiše odgovor.

    Što se tiče kvaliteta, bojim se da će bilo koji odgovor stvoriti raspravu. Pretpostavljam da se tu uopšteno može govoriti o izdržljivosti mehanizma i njegovih delova i onome što si naveo.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #69
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    241
    Lajkovi
    480
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    U potpunosti se slazem sa tobom o mestu proizvodnjei kontroli kvaliteta (pod uslovom koriscenja kvalitetnih materijala).
    Da, bas sam mislio na te slike. Pod rosavoscu mislim na nepravilna udubljenja na zupcaniku(pred kraj tog posta).
    Mislim da kada govorimo ovde o satovima najvise mislimo na izdrzljivost, dugovecnost, mehanizma i pojedinacnih delova, a da li za to postoje iskustva?
    anbeast likes this.

  10. #70
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sta mislite o Frederic Constant satovima

    Probaću da izguglam iskustva nešto kasnije, pa ako bude nečeg konkretnog, linkovaću ovde.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •