Strana 27 od 270 PrvaPrva ... 172324252627282930313777127 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 261 do 270 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #261
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat zule kaže: Pregled poruke
    Pozdrav svima, po prvi put sam ovde i veoma mi se dopada, mene zanima posto posedujem jedan dzepni sat firme "BUCHERER" na njemu pise: 17jewels swiss incabloc. dali je ovaj sat nesto vredan i ako da koliko otprilike tj. koliko bi kod nas moglo da se realno trazi za taj sat.

    Prilog 6355 Prilog 6356
    Pa ako nije u pitanju pozlata verovatno da je reč o vrednijem satu ali ako se radi o pozlati onda bih rekao da mu je vrednost ispod $200! Mehanizam ti je pozlaćena ETA 6497-1 i samo taj mehanizam na tržištu košta preko 100e ali NOV! Ove informacije uzmi sa velikom rezervom jer ja nisam upućen u tematiku džepnih satova a to je ono što na ovom forumu najviše i nedostaje, znalac iz oblasti džepnih i starih satova. Moj ti je savet da odeš do zlatara ili časovničara kako bi utvrdio da li se radi o pozlati (najverovatnije) ili ne a zatim i da kontaktiraš samog proizvođača sa pitanjima koja te interesuju.

    Inače, za sat ćeš dobiti onoliko koliko je zainteresovan kupac spreman da ga plati, može da bude malo a može da bude i mnogo.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #262
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Sada sam video sliku u ful rezoluciji i moram da se ispravim. Ja mislim da ovo nije ETA 6497-1 već njen klon kineske proizvodnje, samo nisam siguran koji. Bez obzira na to, savetovao bih ti da kontaktiraš proizvođača a oni će verovatno znati da li je to njihov sat i kolika mu je približna tržišna vrednost.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #263
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Sada sam video sliku u ful rezoluciji i moram da se ispravim. Ja mislim da ovo nije ETA 6497-1 već njen klon kineske proizvodnje, samo nisam siguran koji. Bez obzira na to, savetovao bih ti da kontaktiraš proizvođača a oni će verovatno znati da li je to njihov sat i kolika mu je približna tržišna vrednost.

    Pozdrav

  4. #264
    Novi član
    Član od
    18.3.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Geneve Auttomatic-Sta mislite?

    Hvala na odgovoru, dali to znaci da je ovo kopija ili ?, kako sam da proverim dali je orginal.

  5. #265
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18036
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Omega Geneve Auttomatic-Sta mislite?

    Sam-nikako.Dragon ti je već odgovorio.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #266
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Geneve Auttomatic-Sta mislite?

    Citat zule kaže: Pregled poruke
    Hvala na odgovoru, dali to znaci da je ovo kopija ili ?, kako sam da proverim dali je orginal.
    Ne, nemora da znači da se radi o kopiji sata, BUCHERER je kompanija koja proizvodi nakit, tu i tamo vremenom naprave i poneki sat fenomenalnog, a pristupačnog izgleda, iz tog razloga sam ti ostavio link gde i sami govore principima firme, pristupačnost za sve, ako je samo potpisano sa SWISS, a ne sa Swiss Made je znak da se deo sata delimično proizveo u Švajcarskoj i da ima neki uvozni deo, recimo taj Kineski mehanizam. To su sve predpostavke, imaj to u vidu. A svaki časovničar može da odgovori na tvoje pitanje, radi li se o 6497 ili plagijatu!
    Ovde se nalazi mehanizam ETA 6497-1 uporedi tvoje zupčanike i zupčanike sa linka.

  7. #267
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Omega Geneve Auttomatic-Sta mislite?

    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    .......ako je samo potpisano sa SWISS, a ne sa Swiss Made je znak da se deo sata delimično proizveo u Švajcarskoj i da ima neki uvozni deo, recimo taj Kineski mehanizam......

    Gresis Angel II, oznaka Swiss ima istu tezinu i isto znacenje kao i Swiss made ili Made in Swiss!
    pogledaj.....
    The Swiss Watch Industry - Swiss Made

  8. #268
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Geneve Auttomatic-Sta mislite?

    Citat d1d kaže: Pregled poruke

    Gresis Angel II, oznaka Swiss ima istu tezinu i isto znacenje kao i Swiss made ili Made in Swiss!
    pogledaj.....
    The Swiss Watch Industry - Swiss Made

    Hahahahaha, verovatno sam ja pogrešio!
    Ali opet pročitaj ono što sam napisao, ne grešim puno!
    This law is based on a concept according to which Swiss quality depends on the amount of work actually carried out on a watch in Switzerland, even if some foreign components are used in it. It therefore requires that the assembly work on the movement (the motor of the watch) and on the watch itself (fitting the movement with the dial, hands and the various parts of the case) should be carried out in Switzerland, along with the final testing of the movement. It also requires that at least 50% of the components of the movement should be manufactured in Switzerland.

    Certain regions in Switzerland have their own "place of origin" labels. One of the most renowned is "Genève", which identifies top-quality timepieces made in the city and canton of Geneva. Like "Swiss made", this label is very popular with counterfeiters and therefore benefits from continuous protection within the framework of the FH's anti-counterfeiting programme.

    The Swiss watch industry is very active in safeguarding the integrity of "Swiss made" and its other regional labels of quality.
    Poslednja ispravka: ANGEL II (20.3.2011. u 16:32)

  9. #269
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Omega Geneve Auttomatic-Sta mislite?

    Ma nisam rekao da delovi mehanizma ne mogu biti iz PRC-a (People's Republic of China), nego da oznaka na satu Swiss ili Swiss made nosi istu tezinu i znacenje. Drugim recima, i u jednom i u drugom slucaju mogu se pronaci poneki PRC delovi u satu, sve po standardu....

  10. #270
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Omega Geneve Auttomatic-Sta mislite?

    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    ...... recimo taj Kineski mehanizam. ....
    ^ Ako je kineski mehanizam u satu i sat nosi oznaku Swiss, mislim da nema teorije da pricamo o originalnosti istog.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •