Strana 158 od 270 PrvaPrva ... 58108148154155156157158159160161162168208258 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.571 do 1.580 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #1571
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: hamilton stari dzepni satovi i njihova vrednost

    To je puno para..osim ako ti fali bas taj model u kolekciji ili ga trazis godinama onda ok, ali sat ne vredi. I ne verujem da nije nosen, dovoljno je da su dihtunzi bili dobri da ne prodje znoj unutra sata i osteti cifer, svi ostali delovi se mogu zameniti ili polirati.
    Bar ja jos uvek nisam naisao na sat koji je star i ne nosen..a desavalo mi se vise puta i da kupujem nenosen sat i da ga dobro platim zato sto je "nov" i svaki put sam prodavima vracao te satove jer su noseni.

    Najjace mi je bilo kad sam kupio novog 3133 koji "nikad nije nosen i u besprekornom stanju, stoji neraspakovan" a ja ga uzmem i vidim da je nosen i ne radi mu stoperica, zovem prodavca koji ima 80pozitivnih reputacija i ni jednu negativnu, a on mi kaze: "paaaa mozda je malo nosen ali ga ipak otvori i KANI MALO ULJA NA MEHANIZAM"

    Ja samo poceo da se smejem da nisam mogao da se zaustavim, kad sam se umirio rekao sam mu da sam krenuo da mu vratim sat.
    Poslednja ispravka: bezbi (6.11.2013. u 10:39)

  2. #1572
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: hamilton stari dzepni satovi i njihova vrednost

    Hvala svima na odgovorima.

    Nisam nikakav narociti ljubitelj Darwil-a pogotovu jer nije bio redak na ovim prostorima. Jednostavno mi se ucinilo da cu tesko uspeti da pronadjem swiss navijac u netaknutom stanju. No sta je tu je , iskrnuce vec neki

  3. #1573
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: hamilton stari dzepni satovi i njihova vrednost

    Citat dakovic kaže: Pregled poruke
    ukoliko mislite na ova dva Darwil-a , rado cu odgovoriti samo mi recite da li smem javno ili moram na PP, pozdrav
    Može i meni informacija...
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  4. #1574
    Novi član
    Član od
    4.11.2013.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: hamilton stari dzepni satovi i njihova vrednost

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-fotografija-0001.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-fotografija-0002.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-fotografija-0003.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-fotografija-0004.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-fotografija-0008.jpg
    Opet ja sa ovim satom.Pitao sam da li neko sa foruma moze da mi da bilo kakvu procjenu ali se niko nije javio.Mozda nisu svi ni vidjeli jer sam stavio link pa zato sada stavljam slike.Bilo bi mi od pomoci da me neko bar uputi negdje gdje bi ga procijenio.Inace sat je dobro ocuvan,mehanizam je swiss,potreban mu je servis (pretpostavljam) jer polegnut na staklo radi perfektno ali kad lezi na poledjini radi neko vrijeme i stane.Interesuje me realna vrijednost jer bih ga prodao.Unaprijed zahvalan!

  5. #1575
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: hamilton stari dzepni satovi i njihova vrednost

    Igore jako lep sat , ali ti ja ne mogu pomoci , imamo mi clana koji je ekspert za ovakve satove , pa verujem cim bude video ce ti pomoci

  6. #1576
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: hamilton stari dzepni satovi i njihova vrednost

    drAgod, don Alberto poslao sam vam PP

  7. #1577
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom

    vidim,ali ne mogu da otvorim poruku,jel možeš da je ponoviš?

    evo poslao sam ti odgovor na pp,jer sam tek sada uspeo da otvorim i pročitam tvoju poruku.Pozdrav!

    Citat dakovic kaže: Pregled poruke
    Postovani poznavaoci, opet se javljam za savet.

    Naime bio sam kod jednog sajdzije nosio jedan Kienzle na ciscenje i nisam bog zna zadovoljan uslugom, sat opet zastane posle par dana rada. Ali gospodin je iz kase izvukao dva Darwill sata fizicki u totalno mint stanju. Dakle satovi su bili umotani u papir braon boje i bez kutije su. Pazljivim zagledanjem ustanovio sam da nemaju niti jedno najmanje ostecenje ili ogrebotinu. Gospodin ih je navio a ja sam otisao u setnju premisljajuci se a kada sam se vratio nakon 40minuta jedan sat je vec bio brz za 10 minuta a drugi je bio recimo tacan , procenjujuci nakon tako kratkog vremena. Fotografisao sam mob telefonom (nisam mogao kuci po fotoaparat) i pitao za cenu, 5000 d za sat sa "pomerenom" sekundarom i 8000 d za sat sa centralnom sekundarom. za oba trvdi da nikada nisu noseni tj da su 40 god proveli u kasi i da su nabavljeni u italiji. Razlog ubrzavanja sat objasnjava "zapeklo ulje" "mozda se prodrmao" i sl. meni neuverljivo. Pogledajte slike i molim da mi date neko misljenje.

    Hvala

    Prilog 78071Prilog 78072
    baš naprotiv,ako se sat koristi tj,navija svakodnevno,pre će doći do trenutka kad viskozitet ulja oslabi ,pa se uradi servis i promeni ulje,ali zavisi i od toga u kakvim uslovima je čuvan sat,da li je bio izložen velikoj vlagi ili visokoj temperaturi,a to ti sve taj časovničar ne može da kaže,jer ga nije on čuvao tolike godine,nego ga je verovatno od nekoga otkupio za male pare,pa sad hoće da ti ih proda sa nekom smešnom pričom,mada po meni ti satovi i vrede i više para,ako su stvarno u takvom -ne taknutom stanju.

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    To je puno para..osim ako ti fali bas taj model u kolekciji ili ga trazis godinama onda ok, ali sat ne vredi. I ne verujem da nije nosen, dovoljno je da su dihtunzi bili dobri da ne prodje znoj unutra sata i osteti cifer, svi ostali delovi se mogu zameniti ili polirati.
    Bar ja jos uvek nisam naisao na sat koji je star i ne nosen..a desavalo mi se vise puta i da kupujem nenosen sat i da ga dobro platim zato sto je "nov" i svaki put sam prodavima vracao te satove jer su noseni.

    Najjace mi je bilo kad sam kupio novog 3133 koji "nikad nije nosen i u besprekornom stanju, stoji neraspakovan" a ja ga uzmem i vidim da je nosen i ne radi mu stoperica, zovem prodavca koji ima 80pozitivnih reputacija i ni jednu negativnu, a on mi kaze: "paaaa mozda je malo nosen ali ga ipak otvori i KANI MALO ULJA NA MEHANIZAM"

    Ja samo poceo da se smejem da nisam mogao da se zaustavim, kad sam se umirio rekao sam mu da sam krenuo da mu vratim sat.
    moram da te demantujem,jer ja imam DARWIL primerak,koji nikad nije stavljan na ruku,a ima i nalepnicu još uvek na sebi:






    free image hosting
    Poslednja ispravka: RUS (7.11.2013. u 15:52)

  8. #1578
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: hamilton stari dzepni satovi i njihova vrednost

    Cast izuzecima

    Lep primerak..jel ga i ti cuvas ili ga nosis po nekada?

  9. #1579
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: hamilton stari dzepni satovi i njihova vrednost

    stoji u kolekciji kao i ostali za buduća pokoljenja!

  10. #1580
    Novi član
    Član od
    4.11.2013.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: hamilton stari dzepni satovi i njihova vrednost

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    Igore jako lep sat , ali ti ja ne mogu pomoci , imamo mi clana koji je ekspert za ovakve satove , pa verujem cim bude video ce ti pomoci
    Hvala u svakom slucaju!

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •