Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 22
Like Tree1Likes

tema: Predstavite vaš sat - Citizen AT0860-22E Marinaut Titanium Chrono

  1. #11
    Novi član Avatar korisnika Citizen
    Član od
    30.9.2010.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    17
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predstavite vaš sat

    Evo da se ja javim posle toliko vremena.
    Narukvica koju sam u "Bomaru" narucio 30.09.2010. stigla je posle 8 meseci (recima: osam meseci)! Prilikom narucivanja rekli su mi da se ceka par meseci, ali niko nije ocekivao ovoliko...kakav bezobrazluk! U medjuvremenu sam vise puta zvao da pitam sta se desava sa narudzbinom i kad ce narukvica stici i svi su odgovori bili po tipu "uskoro ce da stigne, narucena je". Nije pomagalo ni to sto sam na trenutke morao da budem neprijatan.
    Posto se radi o titanijumskoj narukvici koja kosta 100 evra, kada je konacno stigla nisam imao novac jer sam ga cekajuci zavrsetak neverovatne misije ulozio u nesto drugo posto sam procenio da nece nista biti od narukvice. Ponovo sam skupio novac za mesec dana. Trazili su da im ostavim sat kako bi montirali narukvicu u svom serivu u Novom Sadu i to je sve trajalo 7 dana.
    Glavni problem nastaje kad sam preuzeo sat. Naime, primetio sam da je u medjuvremenu oguljen i to ne bas malo (nemam neki kriterijum za ovo, to je ovo moja proscena). Ne primecuje se na prvi pogled, ali cim se malo zagleda vidi se.
    Ovo sam primetio kad sam preuzimao sat, ali mi je tada delovalo da to moze da se ukloni brisanjem i nista nisam prijavio radniku. Medjutim, kad probah kuci da obrisem, nema sanse. Primecuje se! Sad se nerviram, psujem ih i ne znam sta da radim!
    Ja ga sigurno nisam ogrebao, jer sam ga vrlo pazio i cesto ga gledo uzivajuci u njenovoj lepoti, pa bih sigurno priometio da sam ga prethodno ostetio.

    Ne znam sta da radim sad. Da li da ih pozovem ili sta? Jel jos neko imao slicno iskustvo? Ajde javite se...bas mi je krivo sto je sve ovako ispalo.
    Poslednja ispravka: Citizen (18.8.2011. u 17:44)

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Predstavite vaš sat - Citizen AT0860-22E Marinaut Titanium Chrono

    Hajde molim te postavi fotografije sata da vidimo kako izgleda to oštećenje.

    Probaj prvo problem da rešiš sa Bomarom. Odnesi sat do radnje u kojoj su ti menjali narukvicu i u kojoj su ti oštetili sat i iznesi im problem. Ukoliko nisi iz Novog Sada i nećeš biti u mogućnosti da odeš narednih dana do njihove radnje, nemoj da čekaš nego ih kontaktiraj putem email-a.
    Ukoliko ne budu uvažili reklamaciju, ne ostaje ti ništa drugo nego da sa udruženjem za zaštitu potrošača i tržišnom inspekcijom pokušaš da ostvariš svoja prava.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #13
    Novi član Avatar korisnika Citizen
    Član od
    30.9.2010.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    17
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predstavite vaš sat - Citizen AT0860-22E Marinaut Titanium Chrono

    Nemam fotoaparat a samo njime to moze da se slika sa uvelicanjem tog dela. Mobilni ima slabu kamericu i ne moze sa njim.
    Nije mi problem da odem do njihove radnje, ali ne verujem da bi prihvatili da se to desilo kod njih u servisu. Pa cak i da sam prijavio odmah tj. kad sam preuzimao sat, oni bi lako mogli da kazu da to nije zbog njih.
    Mozda ja nemam pravu procenu ostecenja, mozda i preterujem. Bas mi je krivo, jer je sat bio potpuno nov i prelep je.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Predstavite vaš sat - Citizen AT0860-22E Marinaut Titanium Chrono

    Servis bi trebalo da daje garanciju na svoj rad. E sad, oni ce verovatno da se tvrde da si ti sam negde ogrebao sat. Moj savet je da prvo pokusas da sa servisom resis stvar na lep nacin. Ako to ne prodje, spremi se na duzu borbu posto, koliko ja znam, po novom zakonu ti treba da kontaktiras udruzenje zastite potrosaca a ne inspekciju direktno. Zbog toga sto su to za njih novcano mali iznosi a i greska je nekome ko nije upucen verovatno nevidljiva, ne verujem da ce mnogo da se trude. Srecno!

  5. #15
    Novi član Avatar korisnika Citizen
    Član od
    30.9.2010.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    17
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predstavite vaš sat - Citizen AT0860-22E Marinaut Titanium Chrono

    Bas tako Tiha. Evo ceo dan razmisljam dal da ih zovem jer su vrlo male sanse da nesto ucinim. Ne vidim sta bi drugo moglo da doje u obzir osim zamene kucista sata, sto ne verujem da bi uradili. Ne vidim sta bi onda radili sa ostecenim satom, jer ga nece moci prodati.
    Znacilo bi mi da servis poseduje neku tehniku kojom koriguje ogrebotine. U tom slucaju je veca verovatnoca da prihvate reklamaciju...pa cak bih o svom trosku mogao to da trazim.
    Inace, nisu mi dali nikakvu pismenu garanciju. Doduse, ne verujem da to dolazi u obzir posto su samo ugradili narukvicu. Sat je potpuno ispravan i ima garanciju 2 godine.
    Treba naglasiti da je u pitanju titanijumski sat. Na forumu procitah da su oni lako podlozni grebanju, sto opet ne opravdava propust servisa.

    Ako je bilo sudjeno da zavrsi ovako, neka je! Sta ja sad tu mogu...nista! Da se nerviram vise necu. Imam pametnijih stvari koje trebada me brinu. Sta je tu je...cak mislim da se covek mozda i najvise veze za sat upravo preko raznih ogrebotina i ostecenja kroz koje se prelama njegov zivotni put! Kad upamti odakle je sta, onda se seti i tog perioda zivota, pa mu sat postane jos drazi...

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Predstavite vaš sat - Citizen AT0860-22E Marinaut Titanium Chrono

    Možda bi trebalo pisati i proizvođaču. Jeste da oni to neće direktno rešiti, ali ako bi se više ljudi direktno žalilo, možda bi bar u budućnosti bilo uspeha kod ovakvih slučajeva.

  7. #17
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Predstavite vaš sat - Citizen AT0860-22E Marinaut Titanium Chrono

    Ne znam šta bih ja uradio ali tebi savetujem da poslušaš sebe

    Citat Citizen; kaže:
    cak mislim da se covek mozda i najvise veze za sat upravo preko raznih ogrebotina i ostecenja kroz koje se prelama njegov zivotni put! Kad upamti odakle je sta, onda se seti i tog perioda zivota, pa mu sat postane jos drazi...
    Pre ili kasnije bi došlo do nekih oštećenja ma koliko ga pazio.
    Kad već nisi iskoristio situaciju da ne podigneš sat dok se ne napravi zapisnik o oštećenju-iskoristi ovu priliku da uspostaviš novi,relaksiraniji,odnos prema tom satu i da vremenom uživaš u njegovim borama.

    P.S.-Inače,ja sam uvek za isterivanje pravde
    Poslednja ispravka: dragon (18.8.2011. u 22:49)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #18
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predstavite vaš sat - Citizen AT0860-22E Marinaut Titanium Chrono

    I ja sam za isterivanje pravde,ali to nece moci u ovoj zemlji.Zelim ti puno srece u tom pokusaju,ali ja mislim da je to propala stvar.Nece ono nista priznati.Da si reagovao odmah,mozda bi to dalo neki rezultat,ali ja i u to sumnjam.
    Ostaje tako kako si napisao,uvek ce te podsecati na taj period zivota.Povezi tu ogrebotinu sa nekim pozitivnim dogadjajem u vreme kada se to desilo,pa ce ti mozda biti lakse.

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Predstavite vaš sat - Citizen AT0860-22E Marinaut Titanium Chrono

    Prvo, nije u redu da čekaš na jednu narukvicu osam meseci, pa sve da su je mrmoti u Švajcarskoj sami kovali a drugo, još bitnije, neoprostivo je da ti zamena narukvice traje sedam dana i da ti pritom oštete sat. Sama zamena narukvice je procedura koja traje nekoliko minuta, čak ni toliko ako se sat nalazi u rukama veštog majstora tako da sat nije smeo u servisu da stoji duže od 2-3 dana.

    Iskreno, ja bih pokušao da isteram ovo. Nađi fotoaparat i napravi fotke sata a zatim kontaktiraj Bomar, obrazloži u čemu je problem i traži ili da ti saniraju oštećenje koje su ti napravili ili nek te novčano obeštete. Ukoliko to ne prođe, kontaktiraj udruženje za zaštitu potrošača. A kada (ako) sve to ne urodi plodom, lepo im udari negativnu reklamu po forumima. Nije mnogo ali jeste nešto i možda tvoj slučaj neće biti pozitivno rešen ali ćeš se barem bolje osećati a jedna negativna reklama će vremenom dovesti do druge a druga do treće pa će i prodavci početi da vode računa o nama potrošačima kada posao krene nizbrdo.

    U svakom slučaju, probaj. Ništa te ne košta, idi po principu APP (ako prođe, prođe).

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Predstavite vaš sat - Citizen AT0860-22E Marinaut Titanium Chrono

    Ovo sa negativnom reklamom uopste nije losa ideja. Ja im sad ne bih odneo ni plasticni upaljac da poprave a verujem da tako razmislja i dosta ljudi koji su ovo procitali. To neka ti ostane opcija ako sve drugo ne prodje а obavezno napisi i poruku Citizenu EU i Citizenu Japan. Verujem da nije problem naci mailove na netu.

Slične teme

  1. Citizen eco-drive titanium sapphire wr100
    By djordje85 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.7.2011., 16:25
  2. Citizen Perpetual Calendar Titanium Chronograph Eco-Drive Watch
    By dejan vjestica in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.5.2011., 21:15
  3. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 22.11.2010., 17:32
  4. Citizen AT0860-22E, mišljenja i iskustva?!
    By Djordje Tosic in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 6.8.2010., 15:48
  5. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.6.2010., 3:39

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •