Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree2Likes
  • 2 Post By dragon

tema: Ingersoll satovi - mišljenja i iskustva

  1. #1
    Novi član
    Član od
    17.8.2011.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Ingersoll satovi - mišljenja i iskustva

    Je li cuo neko za ovu firmu?

    Satovi izgledaju extra ali...

    Cena smesna a satevi automatici

    na primer
    Ingersoll Bison No 6 Strap Watch IN8900BBK | the Watch Hut

    Ingersoll Bison No 28 Strap Watch IN1607BK | the Watch Hut

    Ingersoll Bison No 12 Strap Watch IN2803BGR | the Watch Hut

    Ingersoll Bison N° 25 3603 BK for $387 for sale from a Trusted Seller on Chrono24

    Ingersoll watches - Buy from the full range of Ingersoll since 1892 automatic watches je navodno zvanicni sajt
    firma je navodno najstarija americka firma
    a na satu pise german design

    ja sam totalno zbunjen ili je ovo nasminkana kineska firma koja ovako "legalizuje"kopije?

    pozdrav

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Ingersoll ??????????????

    Citat mighty kaže: Pregled poruke
    ...ili je ovo nasminkana kineska firma koja ovako "legalizuje"kopije?
    Mislim da si dao pravi odgovor. Naime - Ingersoll jeste bio stari americki brend, nalik Hamiltonu. Medjutim - ime je prodato nemackoj firmi koja nema previse veze sa tradicijom starog Ingersolla. Proizvode jeftine mehanicke satove, solidnog dizajna, ali su i kucista i mehanizmi kineske proizvodnje. Kvalitet im je vrlo upitan (citao sam da im je i do 50% bilo reklamirano) ali ako hoces jeftin mehanicki sat sa komplikacijama - ovo ispada najjeftinije resenje.

    Savetujem te da potrazis jos malo, pogledaj recimo Laco - prave satove sa slicnim vintage izgledom, mogu se naci prilicno jeftino modeli sa npr. Miyota automatskim mehanizmom, a nude pravi, autenticni osecaj ...
    No time to lose

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Ingersoll satovi - mišljenja i iskustva

    Upravo tako, satovi koji se danas prodaju pod imenom Ingersoll nemaju nikakvu vezu sa nekadašnjom Ingersoll kompanijom. Većina njihovih satova koja izgledom podseća na hronografe (štoperice) u stvari predstavljaju satove sa multifunkcijskim mehanizmima koji umesto hronograf funkcije imaju prikaz datuma, dana u nedelji i meseca. Dizajn im je verovatno jedini adut koji imaju prilikom prodaje satove, kao i većini sličnih "brendova" a trenutno mišljenje koje vlada o satovima ovog proizvođača je da su precenjeni za ono što pružaju pri čemu je broj reklamacija zaista velik što, na kraju krajeva, i ne treba da čudi.
    Satovi se nabavljaju preko kineske kompanije Millionsmart koja je jedan od najvećih off-the-shelfs snadbevača kućišta i mehanizama, da ne kažem sklopljenih satova. Koliko sam uspeo da saznam, Ingersoll koriste mehanizme kineskih proizvođača kao što su Shanghai i Sea-Gull. Sea-Gull trenutno važi za najboljeg i najkvalitetnijeg kineskog proizvođača mehanizama ali kao što postoje klase u kvalitetu kod Švajcaraca, tako postoje klase i kod kompanije Sea-Gull a Ingersoll ne koristi mehanizme najviše klase. Nažalost, iako Kinezi napreduju u časovničarstvu, posle svega što sam video i čuo moram reći da su i dalje decenijama daleko od Japanaca i Švajcaraca i proizvodnje kvalitetnog proizvoda koji može da stane rame uz rame sa industrijama pomenutih zemalja.

    Sve u svemu, savet je da se zaobiđu satovi sa potpisom ove kompanije al da ne bude da mi o ovakvim i sličnim proizvođačima uvek pišemo i pričamo loše, evo par video opisa Ingersoll satova...

    Ingersoll Buffalo III - link


    Ingersoll Oklahoma - link


    Doduše, ima par netačnih izjava but who cares, it's an american company.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Swiss Legend satovi - iskustva?
    By mladen_22 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.3.2012., 2:49
  2. Mišljenja i iskustva Swatch YRS 403
    By ZoranR in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 15.9.2011., 13:35
  3. Sector r3271650025 mišljenja,iskustva
    By Danijel in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 3.2.2011., 15:28
  4. Citizen AT0860-22E, mišljenja i iskustva?!
    By Djordje Tosic in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 6.8.2010., 15:48
  5. Ingersoll Richmond 1800 WH
    By nebi in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.8.2009., 16:07

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •