Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 27
Like Tree3Likes

tema: Par pitanja o ručnim satovima i automatskim mehanizmima

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Par pitanja o ručnim satovima i automatskim mehanizmima

    Bas bih voleo da se oglase nasi urari i rese dilemu. Koliko ja znam, cak i ako automatski mehanizam ima funkciju rucnog navijanja, ne treba je cesto koristiti, tj. treba to izbegavati jer, navodno, znatno vise haba mehanizam nego automatsko navijanje (pomocu rotora) za koje je primarno i predvidjen.

    p.s. nego, nema @nikole? sta li se desilo sa Genevom?
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  2. #12
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Par pitanja o ručnim satovima i automatskim mehanizmima

    Posle 214 okretaja krunice sat radi kao i posle 213

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Par pitanja o ručnim satovima i automatskim mehanizmima

    Eee... a šta se desi posle 215. okretanja krunice?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #14
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: tema se zove: dva nevezana pitanja koja mogu biti od koristi mnogima :)

    Nista,odoh da probam Ma salim se bre ljudi,mada stvarno mislim da se ne bi nesto pokvarilo. Mada cudan je to svet

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: tema se zove: dva nevezana pitanja koja mogu biti od koristi mnogima :)

    Ljudi, retki su automatik mehanizmi koji se ne habaju pri rucnom navijanju. Naprosto - odredjeni zupcanici su mnogo "meksi" i osetljiviji nego kod navijaca. Ovo je vise nego uocljivo kod mehanizma 2824 i 2801. Probacu da nadjem slike ostecenja na automatik mehanizmu koji je konstantno rucno navijan...

    BTW - i moj drug, casovnicar sa nekoliko diploma me savetuje da nikako ne navijam automatik, osim pri pokretanju i da je vidjao dosta pojedenih zupcanika od rucnog navijanja.
    No time to lose

  6. #16
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: tema se zove: dva nevezana pitanja koja mogu biti od koristi mnogima :)

    Automatici su i izmišljeni da se nebi moralo navijati sat!!!! Nije preporučljivo da se automatik navija ručno , može se malo navit da se pokrene sat a kod većine je dovoljno da se malo protrese sat kružnim pokretima pa da on krene.Može se desiti da u prvih cca sat vremena sat i malo zaostaje ali će ubrzo nošenjem dostići dovoljnu navijenost za potpuno normalan rad ovisi o načinu nošenja.Zbog načina nošenja automatike ne preporučujem penzionerima i ljudima koji se malo kreću. Vlasnicima automatika sa komplikacijama tipa vječitog kalendara preporučujem obaveznu nabavu kutije za navijanje sa programom navijanja ukoliko ga stalno ne planiraju nositi jer će izbjeći poriktavanje funkcija ukoliko im stane sat.
    Ako već navijate automatik onda pokušajte tako da polagano povećavate silu okretanja krunice a ne odma zapeti iz petnih žila jer u većini automatika mora doći do određenih proklizavanja zupčanika čije su sile veće sa strane ključa nego sa strane automata za navijanje pa zbog toga dolazi do češćeg oštećenja djelova navijanjem.
    Nađite si neke sklopne certeze automatika na ETA-noj servisnoj stranici ako se barem malo kužite u mehaniku bit će vam sve puno jasnije
    marko14 and Miletam like this.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  7. #17
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: tema se zove: dva nevezana pitanja koja mogu biti od koristi mnogima :)

    hvala, @watchmag, mi koji smo lenji da potrazimo crteze, a obaska sto se ne razumemo u mehaniku - sve ti verujemo na rec!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  8. #18
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: tema se zove: dva nevezana pitanja koja mogu biti od koristi mnogima :)

    Opaska za crteže i mehaniku sam stavil zato jer je puno lakše svatiti o čemu pričam ako imate crtež ili sat pred sobom inače mi morate baš vjerovat na riječ.
    Kaj se tiče prenavijanja ni obični ni automatik se nemogu prenaviti ako ne navališ na krunicu ko janjić u vodu.
    Obični sat se može navijati do kraja ako dalje navijaš nešto će puknuti. Tko ne osjeti da je navio sat do kraja bolje da ga ne nosi
    Automatici unutar kućišta federa imaju metalni obruč na koji je zakačen feder koji počne proklizavati kada je feder skroz navijen.O slili trenja obruča i kućišta obruča ovisi koliko će se feder moći naviti. Zato postoje masti za povećavanje i smanjivanje trenja sa kojima se može podmazivati obruč
    Moj stari je sa fićekom picolovcom kaj su se vrata prema napred otvarala jednom vukal zubače naopako i razgnjival krterovine , fićek nije predviđen za to ali može se..
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  9. #19
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: tema se zove: dva nevezana pitanja koja mogu biti od koristi mnogima :)

    Citat watchmag01 kaže: Pregled poruke
    ... ako ne navališ na krunicu ko janjić u vodu.
    Citat watchmag01 kaže: Pregled poruke
    Moj stari je sa fićekom picolovcom kaj su se vrata prema napred otvarala jednom vukal zubače naopako i razgnjival krterovine , fićek nije predviđen za to ali može se..
    e, prijatelju, uvek me razvesele tvoje poruke!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #20
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: tema se zove: dva nevezana pitanja koja mogu biti od koristi mnogima :)

    Citat watchmag01 kaže: Pregled poruke
    jednom vukal zubače naopako i razgnjival krterovine
    Da.Kako svaki tesko shvatljiv problem postane jasniji kada se povuce paralela sa opste poznatom i svima shvatljivom zivotnom situacijom

    P.S.-Pozdrav za naseg prijatelja Watchmaga i sve Karlovcane!Godinu dana sam proveo u vasem lepom gradu
    Poslednja ispravka: VLADAN P (21.1.2011. u 11:51)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Slične teme

  1. Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 9.11.2021., 22:47
  2. Par pitanja o Rolex satovima
    By Aleksandar12 in forum Rolex
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 18.5.2019., 16:21
  3. Satovi sa automatskim mehanizmom i navijanje
    By iwc in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 14.4.2013., 21:23
  4. Aquastar Seatime, par pitanja
    By DANKO in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.4.2011., 7:49
  5. Festina F16354/6 sat - dva pitanja ?
    By domenico in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 9.10.2009., 0:28

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •