Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree13Likes

tema: Omikron satovi

  1. #1
    Novi član
    Član od
    2.5.2009.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Omikron satovi

    Pozdrav svima,
    Prvo da pohvalim sajt, stvarno je odličan i mnogo mi je pomogao da se informišem i naučim nešto više o satovima. Nedavno sam slučajno pronašao stari dedin sat Omikron 21rubis koji spolja dosta loše izgleda (izgreban itd.), ali uprkos tome radi (sat je na navijanje). Pa bih zamolio ako neko zna kakav je potencijal tog sata, da li je švajcarski, da li je kvalitetan? Da li znate neki dobar servis u Novom Sadu da reparira stare satove?
    Hvala

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Omikron satovi

    Za NS neznam ali u Zrenjaninu ima jedan časovničar,Dragana.

  3. #3
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Omikron satovi

    Surfao sam na netu i pronasao ovaj sajt koji je zvanicni sajt brenda "Omikron" http://www.omikronwatches.com , intersantan brend, zato sto nema neke reklame a satovi uopste nisu jeftini njihova cena krecese od 3500 $ do 7500% , omikron satovi skoro i da nema da se prodaju po netu, zainteresovan sam za mislenje iskusnijih jer posedujem jednog starog koji je izradjen od inoxa - stenlies stell a sve ostale omikrone koje sam video u Makedoniju iradjenisu od materijala koji je niklovan kao vecina ruskih satova Ovo je jedan od novijih modela п

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Omikron satovi

    Moj otac ima Omikron koji kod njega 30 i kusur godina(manuelni,čelik)! I dan danas ga nosi,a koliko ja znam,
    radi potpuno normalno! Nikada ga nije nosio na servisiranje(nešto ne vjerujem da zna da je to trebao do
    sada da uradi jedno 6x)! Mislim da to dovoljno govori o kvalitetu njegovog mehanizma!

  5. #5
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omikron satovi

    Citat milord kaže: Pregled poruke
    Pozdrav svima,
    Prvo da pohvalim sajt, stvarno je odličan i mnogo mi je pomogao da se informišem i naučim nešto više o satovima. Nedavno sam slučajno pronašao stari dedin sat Omikron 21rubis koji spolja dosta loše izgleda (izgreban itd.), ali uprkos tome radi (sat je na navijanje). Pa bih zamolio ako neko zna kakav je potencijal tog sata, da li je švajcarski, da li je kvalitetan? Da li znate neki dobar servis u Novom Sadu da reparira stare satove?
    Hvala

    I ja posedujem isti model sata. Malo sa guglao, ali nisam bas dosao do pravih informacija o ovom proizvodjacu. Naime, ne znam sta se sada desava sa ovom firmom. Ali u vreme socijalizma, mnoge nase firme su delile ove satove radnicima. Bio je to lep gest, tako da ima puno Omikron/a na ovim prostorima. To su navijaci, i cini mi se da su bili solidnog kvaliteta za to vreme. Nadam se da neko zna malo vise o ovim satovima i o samom proizvodjacu..
    Pozdrav

  6. #6
    Novi član
    Član od
    8.6.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omikron satovi

    Citat UlysseNardin kaže: Pregled poruke
    I ja posedujem isti model sata. Malo sa guglao, ali nisam bas dosao do pravih informacija o ovom proizvodjacu. Naime, ne znam sta se sada desava sa ovom firmom. Ali u vreme socijalizma, mnoge nase firme su delile ove satove radnicima. Bio je to lep gest, tako da ima puno Omikron/a na ovim prostorima. To su navijaci, i cini mi se da su bili solidnog kvaliteta za to vreme. Nadam se da neko zna malo vise o ovim satovima i o samom proizvodjacu..
    Pozdrav
    Ove satove je najvise delila Titova garda i to u periodu 70-tih.Ja- odnosno moj deda poseduje ovaj sat.Servisirao sam ga bas danas i odlicno radi i izuzetno je kvalitetan.
    Ovo zaista jesu svajcarski satovi.

  7. #7
    Član Avatar korisnika babaideda
    Član od
    10.6.2011.
    Lokacija
    Београд
    Poruke
    262
    Lajkovi
    1043
    Reputacioni uticaj
    112

    Određen forumom Re: Omikron satovi

    Ovih satova ima kao kokica kod nas. I svi su odlični. Hoće li neko postaviti nešto o ovom brendu?
    Единый, могучий Советский Союз!

  8. #8
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Re: Omikron satovi

    Bio je moj omiljeni brend u kategoriji dres satova imala sam ih sigurno desetak u jednom trenutku, sad vise ni jedan, promenio se ukus. Mislim da smo mi i Madjari bili glavno trziste za tu firmu, kao i za darwila. Vecina Omikrona koja mi je dosla pod ruku je imala posvetu, tj. bili su dodeljivani u firmama za razne godisnjice i odlaske u penziju, malte ne bio je to nesto kao "drzavni sat". Medjutim nisu svi odlicni. Satovi pravljeni 60-tih i 70-tih su bili odlicni, kasnije vec dosta losiji. Isprva se opadanje kvaliteta videlo na izradi kucista. Bila su pravljena od losih materijala tako da su kasnije serije vrlo brzo propadale i imale teska ostecenja. A ubrzo se to desilo i sa mehanizmima. Najbolji, po meni jer je moje iskustvo takvo, su Unitas 6375 whermahtswerk i Unitas 6325 kalibri. Ti mehanizmi su bili crveni ili zuti, vrlo dobrih inzinjerskih resenja, cesto i ukraseni i rucno potpisani, na prvi pogled se moze videti kvalitet izrade. Nikada nisam imala problema s njima, nikada nisu kasnili, niti su zurili i pokazali su odlicnu izdrzljivost u svakodnevnoj upotrebi. Dok kasniji FHF mehanizmi nisu bili na tako visokom nivou i imam prilicno lose misljenje o njima. Kada su poceli da upotrebljavaju FHF Omikron je odstupio od svog klasicnog dizajna tako da mi se ni sa te strane nisu svideli. Uporedo sa svim tim ide i pogorsanje kvaliteta izrade cifera, tako da u 80-tim to je bio daleko od sata koji je isprva pravljen. Ali postoji nekoliko izuzetnih kolekcionarskih primeraka, kao onaj sa ciferom izradjenim reljefno tako da podseca na kretanje avionskog propelera kada se presijava na suncu, datira iz 60-tih kada je omikron imao sklopljene ugovore sa vise avio kompanija, fantasticno je uradjen cifer, ali je mehanizam malo osetljiviji AS1130, no takodje precizan. I naravno crni vojni sa 21-im rubinom UT6325, postoji i sa 17 rubina ali nije tog kvaliteta, u njemu je naravno i drugi kalibar. Na svom vrhuncu Omikron ima fantasticne detalje na koje bi trebalo obratiti paznju prilikom kupovine, vecinja njih je na ciferu, nacin na koji je napisano ime firme, nacin na koji je izradjen cifer, koji su materijali korisceni, da li je pozlata, kakvi su markeri, kakvi su brojevi, kazaljke, pa sve do toga da li ima slonce na poklopcu mehanizma, kakvo je slonce, da li je visoki reljef, plitki reljef, da li je pozlacen.... Jedan duzi period je Omikron tome posvecivao veliku paznju i ti primerci su zaista izuzetni. Sad proverih, ipak su mi ostala 2, jedan sam poklonila muzu, pa sam zato i zaboravila na njega, upravo taj crni vojni, a drugi je zenski u fantasticnom stanju, ali ne nosim zenske satove pa tog prodajem. Eto, to su moja licna zapazanja posle dugogodisnjeg druzenja sa ovim brendom, a sve ostalo o firmi i istoriji se lako moze naci na netu, pa ne htedoh o tome.
    RUS, VLADAN P, taunus and 5 others like this.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Omikron satovi

    Tnx kolegice na detaljnom pojasnjenju jednog dela istorije casovnicarske industrije.
    Zagor, WatchHunter and abogicevic like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  10. #10
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Re: Omikron satovi

    Hvala kolega, Sluzimo Narodu!
    KureNS and MMario like this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Certina i Omikron satovi
    By JovanaM in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.11.2008., 10:16

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •