Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 28
Like Tree31Likes

tema: Mala pomoć...

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Mala pomoć...

    Pozdrav svima,

    Pre godinu dana sam pogledao "How it's made" na Discovery Science i zaljubio se na prvu u Panerai koji su tada obilazili i snimali.
    Kako nisam znao mnogo o satovima, pomislim da ne bi bilo loše kupiti tako nešto i odem na net da se informišem. Naravno, kad sam video cenu dobro sam se nasmejao.
    Malo sam istraživao kako bih pokušao da nađem nešto slično za moj budget, ali ništa nisam pronašao, što je i logično, pa na kraju završim sa Parnis homage čuvenog PAM 112.

    Nakon 6 meseci Seagull ST3600 koji je u njemu prestane najednom da radi, pretpostavim zato što je pao nekoliko puta na tvrdu podlogu sa metar i više visine i smislim da ću ovog puta kupiti pravu stvar, PAM312 ali repliku.
    Znam da se o replikama ne govori ovde, ali samo ću je pomenuti zbog saveta koji mi je potreban, a može biti i poučno drugima.
    Stigao sat, ja prezadovoljan.
    Ali, nakon samo dva dana krene da me grize taj sat i ne da mi mira. Ima ona: fake watches for fake people, ne dodiruje me mnogo ta reklama jer sam hteo ovaj sat isključivo zbog dizajna, a ne zbog statusa ili pta već, ali nešto mi ne da mira i ja ga skinem, ubacim u fioku i naručim Orient Explorer.

    Molim za savet, Explorer je izuzetan i sviđa mi se mnogo, mehanizam je izvrstan, nosim ga sve vreme dok PAM leži u fioci, nov, neupotrebljen.
    Šta da radim sa ovom replikom? Sa jedne strane imam zarobljen novac (što je manji problem), sa druge imam sat koji mi se dopada i koji sam hteo dugo, ali mi nije ugodno da ga nosim.
    Sa Parnisom je sve bilo u redu, znao sam šta je i skroz je ok nositi takav sat, ali replika se predstavlja za nešto što nije i baš me opterećuje.
    Šta savetujete?
    Poslednja ispravka: VLADAN P (1.1.2017. u 4:18)

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Sada i sam shvataš kakvu si grešku napravio.
    I to je odlično.

    Jedino logično rešenje vidim u prodaji tog predmeta (kojeg pogrešno nazivaš PAM) uz obaveznu napomenu da je reč o replici.
    Pa koliko god da dobiješ biće više od onoga što sada imaš.



    OT
    Koristim priliku da svim kolegama sa Foruma najiskrenije poželim bolju godinu od ove iz koje smo izašli nekeko.

    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Hvala na odgovoru.

    Tako sam i mislio, pokušaću da ga prodam, naravno kao repliku, to je sasvim jasno. Nešto sad gledam, ako ne uspem da ga prodam, skinuću svu dekoraciju i ostaviću ogoljen 7750, kupiću Getat dial bez Panerai logo, uzeću takođe Getat zadnji poklopac bez ikakvih oznaka i imaću kvalitetan homage u najgorem slučaju.

    Znam da nije pravo mesto da pitam, ali zna li ko gde bih mogao lakše prodati ovakav sat? Možete i na PM ako je protiv pravila foruma...

  4. #4
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Pravimo greske svi, bitno je da si ukapirao poentu replike I cusnuo je u fioku. Stavi slobodno na KP sajt za neku cenu, cisto da uzmes neki dinar, a mozes vala I da ga preradis kao sto si predlozio I imaces na neki nacin sat koji ce ti s'vremenom postati drag I bice ti podsetnik na pocetnicke dane u svetu satova 😉 Srecna nova godinica svima 👏
    sdbiba likes this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Na ovom forumu se predlaze prodaja replike!?

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Citat tiha kaže: Pregled poruke
    Na ovom forumu se predlaze prodaja replike!?

    Da li misliš da bi predlog o komisijskom uništavanju bio prihvaćen?

    Mislim da je drug alfaholic izvršio samokritiku ,revidirao svoj stav i postao pravi komunista.
    Samim tim verujem da je sve navedeno pozitivno uticalo na njegovu svest,da je prevaspitanje dalo željene rezultate i da ne postoji opasnost od ponavljanja dela.
    Naš je zadatak,drugovi, da spasemo pojedinca a ne društvo.Čovek je naše najveće bogatstvo.




    BTW-Još više mi se dopada ideja o o preradi sata


    BTW 2- Inače mislim da je problem sa replikama stvar koja se mora rešavati na nivou vlasnik intelektualnih svojina-država (svaka ponaosob)
    Te stvari treba regulisati zakonskim a ne moralnim normama.
    Ko god je ozbiljno hteo da zaštiti svoj lik i delo od plagijata u tome je uspeo. I u Americi i u ovakvim ''državama''.
    Ako Panerai nema problem sa prodajom njihovih plagijata po svetu zašto bih ja imao?
    A zaključujem da oni nemaju jer bi u suprotnom tužili i proizvođače i prodavce replika kao i države koje tu trgovinu ne sankcionišu.

    Tako da je na nama da se zadržimo na moralnim normama i da ljudima objašnjavamo koliki je primitivizam nositi bilo kakvu repliku a ne da budemo ''veći Papa od Pape'' i pokušavamo se boriti protiv trgovine replikama.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #7
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    pa uradi onako kako tebi finansijski odgovara, ne znam koliko si je platio, vrv nisi malo, možda i par stotina evra, pokusaj da izvuces novac, ako ne ide spusti cenu i tako redom

    ide na kupujemprod... takvih satova ima tamo dosta

    i još jedan savet, to je vrv kineska eta 7750, ja je ne bih stavljao u omaž sat nikad, imao sam drugarov hublot, dao mi je da ga prodam, naravno kao replika je prodat, drugar mi je bitniji od sata, nisam imao problem sa tim, mehanizam je bio kineska verzija, lepo je radio inače
    house likes this.

  8. #8
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Toliko sam se smorio, ceo dan mislim šta ću sa njim, da li da ga prodam za neku bedu, da li da ga poklonim nekom ili da ga bacim kroz prozor.
    Pare sam dao i ne mislim na njih, 300 Eura, ni prve ni poslednje koje sam bacio zbog svoje gluposti, ali paradox je taj koji me jede iznutra, tu mi je stvar koja mi se ovako dopada i koju sam čekao dugo, a najradije bih je se ratosiljao. Da ga se rešim, pa da mi bude lakše, da me ne podseća...

    Pogledao sam danas vezano za prepravku, teško će to ići jer je mehaniam dosta nisko da bi stala dekoracija. Ona se skine, ali je rotor dosta visoko u odnosu na sve ostalo pa postoji prazan prostor, izgleda ružno.
    Što se tiče rotora, to nije klasičan a7750 rotor i mora da se menja ceo bridge, jer se ovde rotor samo frikcijom drži za glavni zupčanik.
    Dial mogu da kupim Getat za 20 Eura, zadnji poklopac postoji samo metalni bez stakla i on je 20 Eura, što je ok zbog skinute dekoracije, ostaje još kopča bez natpisa, ona je 20 Eura i još 15 Eura za hands sa istim lume kao i dial.
    Kad se sve to sračuna, to je mesec i po čekanja da sve to stigne, pa onda tenzija da nešto ne pokvarim, a hoću jer sam nervozan. Sve i da napravim da bude kako sam zamislio opet to neće da bude to.

    Lekcija je naučena i ne znam šta mi bi da se u to upustim jer ne liči na mene da petljam sa ovakvim glupostima, ali valjda neiskustvo i previše čitanja po netu. Preko 6 meseci sam guglao i malo sam preguglao, suženje svesti i eto...
    Sad kad izračunam, 120 za Parnis, još 40 za novi mehanizam jer je prvi stradao, pa 310 Eura za ovu repliku i na kraju 360 Eura za Explorer, pa to je 830 Eura, vi znate bolje od mene šta bi sve moglo za te pare da se kupi...


  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Da li misliš da bi predlog o komisijskom uništavanju bio prihvaćen?

    Mislim da je drug alfaholic izvršio samokritiku ,revidirao svoj stav i postao pravi komunista.
    Samim tim verujem da je sve navedeno pozitivno uticalo na njegovu svest,da je prevaspitanje dalo željene rezultate i da ne postoji opasnost od ponavljanja dela.
    Naš je zadatak,drugovi, da spasemo pojedinca a ne društvo.Čovek je naše najveće bogatstvo.

    ....
    BTW 2- Inače mislim da je problem sa replikama stvar koja se mora rešavati na nivou vlasnik intelektualnih svojina-država (svaka ponaosob)
    Te stvari treba regulisati zakonskim a ne moralnim normama.
    Ko god je ozbiljno hteo da zaštiti svoj lik i delo od plagijata u tome je uspeo. I u Americi i u ovakvim ''državama''.
    Ako Panerai nema problem sa prodajom njihovih plagijata po svetu zašto bih ja imao?
    A zaključujem da oni nemaju jer bi u suprotnom tužili i proizvođače i prodavce replika kao i države koje tu trgovinu ne sankcionišu.

    Tako da je na nama da se zadržimo na moralnim normama i da ljudima objašnjavamo koliki je primitivizam nositi bilo kakvu repliku a ne da budemo ''veći Papa od Pape'' i pokušavamo se boriti protiv trgovine replikama.
    Koliko se secam na forumu je zabranjena diskusija o replikama u pozitivnom kontekstu a tako je i na svim ozbiljnim forumima koji se bave satovima. Mislim da ovakav stav moderatora, bio on samo licni ili ne, prilicno rusi kredibilitet Sveta satova.
    Inace svesna kupovina replika je zakonski regulisana i zabranjena cak i u nasoj drzavi. Pre par meseci jedan clan je izneo svoju pricu o tome sta je sve prosao i kako je morao da dokazuje da nije kupio repliku. Zasto uvoz ove replike nije sankcionisan pokretac teme moze da zahvali samo nestrucnosti carinika.
    sdbiba and MMario like this.

  10. #10
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    a jbg eto ljudi daju 300evra za repliku sa kineskim mehanizmom, ne znam šta da ti kažem više

    lepo sam pretpostavio da je par stotina
    sdbiba likes this.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •