Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 39
Like Tree241Likes

tema: Najbolji hronograf sat

  1. #21
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Ako pričamo o npr. o bi-compax hronografu gde su podbrojčanici na 3 i 9 dobar proizvođača ne stavlja datum, skoro pa je ista stvar i sa tri-compax izgledom 3-6-9. Meni je u skorije vreme datum postao bitan, kad sam kupovao prvi sat, tu su radile čiste emocije, sad već zahvaljujući vama ovde na forumu gledam i neke druge stvari. E sad, i kod nekih satova koje sam ja pomenuo ranije ima problema, npr. Daytona i Moonwatch nemaju datum, El Primero ima one preklapajuće podbrojčanike, pa ako rešite da merite vreme na tom hronografu može biti problema itd. itd. no na kraju kad se podvuče crta sve to i nije toliko bitno jer su u pitanju prelepi satovi, istiniske mašine nabijene kvalitetnom istorijom i harizmom koje bih rado posedovao.
    Evo neka dva realnija izbora:
    Najbolji hronograf sat-admiral-chrono.jpg Najbolji hronograf sat-omegapanda.jpg
    tolarbo, RUS, anbeast and 6 others like this.

  2. #22
    Član Avatar korisnika Milossani
    Član od
    21.7.2012.
    Lokacija
    Grocka, Beograd
    Poruke
    279
    Lajkovi
    929
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Ko o cemu, svinja o cvarcima

    Najbolji hronograf sat-chrono_colt_modelbig_modelbig.jpg
    Najbolji hronograf sat-730426_1000x1000.jpg
    RUS, vladas, HADzI DALIBOR and 7 others like this.
    Samo jedna rec... Kontinuitet...

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Za mene može Vic koji je baki napisao,a dodao bih Certina Big size i Seiko Velatura sa 7t62. To za kvarc za normalnu cijenu- za nenormalnu: Braja Colt.
    Za mehaniku Stowa Flieger hrono i ako bih prodao bubreg, GO Sixties square hrono.
    Ne nađoh na GO sajtu njihove Sport evolution modele! Jel ja ne vidim dobro preko moba il su prekinuli njihovu proizvodnju!?
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (28.12.2012. u 12:17)
    RUS, anbeast and backarelli like this.

  4. #24
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    e, sad sam se iznervirao! evo ga moj hronograf!

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1394.jpg
Viđeno:	468
Veličina:	491,1 KB
ID:	51413

    jel sad u redu?
    tolarbo, anbeast, 23jewels and 4 others like this.

  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    za mene je neprevazidjen zenit 400,cela serija u svim varijacijama....Najbolji hronograf sat-images-1-.jpgNajbolji hronograf sat-1-.jpgNajbolji hronograf sat-.jpgNajbolji hronograf sat-images.jpg....em prelepo....em.........ma boli.......
    tu je tradicija,savršenstvo,i činimi se 50 godina razvijanja i poboljšavanja,koga zanima može pronaći odlične tekstove o tome na netu....da nabi ja prepisivao....a pored ovaoga bi i stavio i du bois.....rrrrrrrr......
    Poslednja ispravka: lemi (28.12.2012. u 13:51)
    RUS, igor bg, PedjaSD and 5 others like this.
    ​LEMI

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Prepisano sa neta....
    данас ћу говорити о бренду мало мање познате широј јавности, али са огромним часовничарски ауре са моделом који је обележио механичку часовничарства свет: зенит ел примеро.зенит ел примеро , то је једноставно први аутоматски хронограф сат у историји . то може да изгледа мало, али све до касних 60-тих, сви су били строго хронограф механички са ручним намотаја покрета.комбинација аутоматског модула и хронографа калибра никада стварно није покушао сада, да потискују у поглављу "лудим идејама" једноставно превише гломазан једно и друго.али примеро није само аутоматски хронограф , такође је (и посебно) , пионир високе фреквенције , то јест, она побеђује на фреквенцији од 36.000 вибрација против 28.800 својих најбољих такмичара на време. ово омогућава да мерење кратких пута док 10. другог, а подвиг у време (од таг хеуер уложила мисију врло врло високих фреквенција, на микрогирдер концепт представљен ове године и који може да мери до 5/10, 000. од другог - да, то је бескорисно, али је и даље релативно страва) .али иза својих техничких могућности , врло посебно историја примеро и зенита вреди говори.средином 60- кварцни притисак почиње да се снажно осетио и часовничарства индустрија мора да се измишља да се такмичи са овом новом технологијом долази из земље излазећег сунца: то је више приступачне, прецизније и једноставније (мала батерија и сат кандидује за више од годину дана без радиш ништа).неке куће инвестирају (тешко) у потребном производних капацитета, али други су много ризично опклада.то је случај са зенитх , који воли да се фокусирају на свој кнов-хов почиње да се развија у 1965 јемеханички хронограф високе прецизности , по могућству аутоматски (у суштини, довољно да нападне кварцни на његовој земљи: прецизнији, згодније) .зенит ће у великој мери инвестирају на овом новом калибра , укључујући вештине на мартел ватцх цо компаније, купио у раним 60. и чија је основна делатност цхронограпхс 'модул дизајн .4 године р & д ће бити потребно, у великом трошку, да се развија и комерцијализује примеро касније у току године 69.Najbolji hronograf sat-og_zenith_primero_pub_1969.jpg

    ослобађање овог новог калибра добро приметио, али трошкови развоја и механички сатови пад на тржишту ће једноставно бити последица зенитх. фабрика је у катастрофалном финансијском ситуацијом, а завршио се купила америчка фирма .
    стратегија нових власника је једноставна, опортунистички: они одлучују да престану све делатности производње , да се продају машине, уништи маркица и алате за инвестирање у кварца. ова стратегија неће дуго трајати и да ће препродају компанију швајцарске у 78.
    Najbolji hronograf sat-red_primero_70s.jpg
    у међувремену, одлука да уништи интелектуални капитал и вештине компаније шокиран одређени чарлс вермот , инжењер у зенитх , који чувају, класификује и нумерисане све механичке кнов-хов компаније (у тајности).
    назад у 78 : нови швајцарски власници се труде да оживе активност. до друга компанија интервенише провидентиалли: ролекс .
    у то време, ролекс ради на свом цхронограпх , будући даитона , и веома је заинтересована за чувенипримеро од пре скоро 10 година. тако су дошли до зенитх и открити да је знање је још увек тамо, захваљујући чарлса.
    ролекс ће уложити доста тешко у зенит производних капацитета и да ће гарантовати банкама, тако да на бренд може повећати производњу свог легендарног цалибре . проћи ће још две године, али по доласкуролекс је спасила од банкрота зенитх .
    Najbolji hronograf sat-cosmograph-daytona_6263.jpg
    године 1999, лвмх ће купити зенитх и настоји да промовише, јер историју овог веома посебног куће , и наставља да производи примеро тако да обогаћује многим додатним компликацијама (флибацк, тоурбиллон, месец фазе, итд ...) .


    ​LEMI

  7. #27
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Iz istih razloga kao imoj bata Baki - datum (a vrlo pozeljno i dan) je ''must have''! Jeste da cifer onda postaje zakrcen, ali moze se i to rasporediti lepo.
    Mislim da je na ova dva primera to korektno uradjeno:



    tolarbo, RUS, vladas and 11 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Ma ima još modela gde je to dobro uklopljeno, kao recimo na Certini DS 1 chrono... jest da sam ljubitelj arapskih brojeva na ciferu, ali ovoj Certini bih to oprostio...



    RUS, vladas, HADzI DALIBOR and 6 others like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Teško da znam koji je najbolji, meni su recimo lepe one malo elegantnije varijante npr.
    RUS, vladas, 83stojan and 2 others like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    A uvek su mi se sviđali i Tag sportske varijante....npr. India racing edition ili nešto slično.
    Najbolji hronograf sat-tag-heuer-2012-india-racing-edition_560x420.jpg
    RUS, vladas, PedjaSD and 4 others like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •