Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 39
Like Tree241Likes

tema: Najbolji hronograf sat

  1. #11
    Banned
    Član od
    22.1.2011.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    32
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Meni je najvaznija istorija,vrednost i ocuvanost samog sata,a sve ostalo je manje bitno jer su to manje ili vise sve kvalitetni mehanizmi i kvalitetna kucista,a ne planiram sa satom da radim u rudniku pa da sat treba da bude od ne znam kakvog materijala...
    anbeast likes this.

  2. #12
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Uh, zatek'o si me

    Kad malo preberem po ovoj tikvi, glavni argumenti su istorija, citljivost, generalna ''postenost'' sata
    Ako gledamo cenovni rang koji mi je, makar granicno, dostupan, varijacije mehanizama su minimalne: 7750, 3133, mozda Lemania 5100 i kvarcovi. Sve je to ''tried and tested'' i ne bih se previse obazirao na to.

    Da ne duzim, evo nekoliko primera koji mozda ilustruju ono sto sam zapravo hteo da kazem:

    Najbolji hronograf sat-81_sturmanski_s-3133-1361617.jpg Najbolji hronograf sat-1946-chronomat-600.jpg Najbolji hronograf sat-omega-moonwatch-1.jpg Najbolji hronograf sat-chronomaticautavia.jpg Najbolji hronograf sat-313756d1318706116-sinn-142-st-d1-lemania-5100-mit-revision-front-xl.jpg Najbolji hronograf sat-pogue-seiko-picasa-05.jpg Najbolji hronograf sat-longines-avigation-watch-type-7.jpg
    Ustvari, nisam siguran da ovaj izbor ba spokazuje moj pogled na hrono, ali ga mozda bar malcice priblizava Lenj sam da sednem i zaista odaberem

    Hronograf je (kao i vecina komplikacija) u normalnom zivotu savrseno nepotreban, ali ako teorijski pricamo, bilo bi super da je sto precizniji i sto jednostavniji za upotrebu (recimo monopusher) i sto komplikovaniji. Komplikovaniji, u smislu, ako je ''vasar tastine'', onda neka je ''vasar tastine''. Neka spakuju u njega sve sto mogu i umeju. (Recimo, na liniji onoga sto je Tag uradio sa MicroTourbillonS)
    milan zmaj, RUS, vladas and 8 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  3. #13
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Ako bih već birao to bi bio: 1) mehanizam-preferiram 7753 zbog simetrije, preglednosti i relativno jeftinijeg servisa u odnosu na recimo, El Primero, 2) dizajn je naravno jako bitan i naravno 3) istorija - e tu već možemo nadugačko i naširoko, ali recimo par modela: Omega Speedy Date Panda, Daytona El Primero, El Primero Striking 10th, Speedy Moonwatch sapphire sandwitch (hvala @tolarbo ), IWC Top gun keramički sa bazom 7750 unutra i plavi Monaco sa DD modulom, to je neka moja lista hronograf satova koju bih voleo da posedujem, ali kako naš narod kaže: "kad nema kiše dobar je i grad", pa prema tome može bilo šta sve dok je dobar odnos cene i kvaliteta odn. best bang for the buck.
    tolarbo, vladas, anbeast and 4 others like this.

  4. #14
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Važno mi je da u njemu kuca 5100 lemania... sa njom dobijam sve ostalo... preglednost, kvalitet, izgled, bez obzira ko je pakuje
    Sinn
    Seiko


    "...i kako je do neprepoznavanja dovedena suština prevare" Štulić

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Bili ste vredni, ima vrlo interesantnih zapazanja kada su hronografi u pitanju, sto sam i ocekivao od pravih ljubitelja satova kao sto ste vi. Hajde dajte i neki slikovit predlog, pa da prokomentarisemo. Recimo ja bih izdvojio ovu Stowu koju je Rus postavio. Vrlo lep dizajn, ali imam odmah dve zamerke, nije pun hronograf (ali je zbog toga sat mnogo lepsi), i podbrojcanici su pojeli po tri broja sa obe strane, ukupno sest brojeva je nestalo da bi se postavili podbrajcanici. Moze to sigurno i malo bolje
    Jos jedno pitanje, da li po vama hronograph treba da ima datum?
    Predlozite i neki kvarcni hronograph

  6. #16
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Datum nije uopste lose imati, ali sta sad, a iskreno hronograf mi je ranije bio zanimljiviji.
    Nosio sam jedno vreme hrono sat, i zakljucio da mi je stvarno suvisno, nisam upalio stopericu jednom ili dvaput.(Sto ne znaci da ne bih uzeo neki lep hrono sat).
    Od kvarnih ovako nesto, klasika.
    tolarbo, vladas, anbeast and 6 others like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Hrono je pre svega estetski detalj, teško je zamisliti da u 21. veku neko koristi sat za te svrhe. Inače, meni je datum postao "must have" karakteristika, dan i nije toliko bitan.
    vladas, anbeast, PedjaSD and 1 others like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Citat Rus_PA kaže: Pregled poruke
    Od kvarnih ovako nesto, klasika.
    ...pa nije valjda pokvaren ?
    vladas, anbeast and Zenith like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  9. #19
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Vlajo, manje-vise se slazem sa tobom, nego daj neki primer, sliku sata.

    Edit: Baki pogresio sam trebalo je Kvarcni
    Poslednja ispravka: RUS (28.12.2012. u 10:22)
    backarelli likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Najbolji hronograf sat

    Citat vlajo kaže: Pregled poruke
    Hrono je pre svega estetski detalj, teško je zamisliti da u 21. veku neko koristi sat za te svrhe. Inače, meni je datum postao "must have" karakteristika, dan i nije toliko bitan.

    Ja se, hteo ne hteo, moram složiti sa vlajom. Razlog je što sam poprilično pogubljen, kad treba da napišem negde datum. Do te mere to ide, da ako recimo napišem tri puta (recimo na nalogu) datum u toku dana, ja se i za četvrti mislim, ako nemam sat.


    tolarbo , iz razloga koje sam već naveo u postu #10 (da se ne citiram), moj favorit obzirom na cenu (može se nov novcijat naći za 550-600€) je Victorinox AirBoss Mach 6 sa fenomenalnim Valjoux 7753 mehanizmom . Sat poseduje sve što ja volim a i naprosto sam zaljubljenik u taj brend.

    Najbolji hronograf sat-145573d1228172402-victorinox-swiss-army-mach-6-chronograph-airboss6.jpg Najbolji hronograf sat-145574d1228172402-victorinox-swiss-army-mach-6-chronograph-airboss2.jpg

    Što se tiče kvarcnih, može se reći da i tu imaju dobru ponudu sa ETA 251.262 (flatline 27jewels) u modelima Classic chrono XLS






    Poslednja ispravka: backarelli (28.12.2012. u 10:48)
    tolarbo, eee, RUS and 8 others like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •