Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 12 od ukupno 12
Like Tree10Likes

tema: Autenticnost sata

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Autenticnost sata

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Da li biste postovali i nosilili sat na kojime su menjani kaisevi, kopce, stakla, ciferi, pa cak i mehanizmi, u istoj meri kao sto bi postovali sat koji je potpuno auntetican odnosno u stanju u kojem je izasao iz fabrike.
    Pitanje je po malo hipotetično tj kada bih imao takav sat koga ga sam sam doveo u to stanje maksimalno bih ga ispoštovao čak šta više još više bih cenio njegove "rane" - doduše potrudio bih se, po mogućstvu da pronađem originalne delove (inače svakako bih izbegao kupovinu takvog sata.) Po meni jedine izuzetke bih napravio kod novijh satova proizvedenih u većim serijama kada bi na taj način došlo do podizanja kvaliteta samog sata(bezel kod amfibija) ili zbog dobijanja neke specifične osobine koja bi umnogome osvežila taj sat (cifer kod Seiko Monster-a)
    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Da li biste nosili sa ljubavlju sat, koji bi vi "sastavili", odnosno kupili nebrendirano kuciste bez logoa i u njega ubacil poznati i dobar mehanizam koji vec imate?
    Odgovor na ovo pitanje proizilazi iz predhodnog - kada bih imao dobar mehanizam koji je pukim slučajem preživeo uništenje kućišta potrudio bih se da mu pronađem odgovarajući "smeštaj" - "tuđe" kućište bi bila privremena mera.
    Inače nemam ni znanja ni afiniteta za sklapanje "mog" sata - proizvođači to ipak rade bolje odmene.

  2. #12
    Član Avatar korisnika sonebg
    Član od
    31.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    144
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Autenticnost sata

    Poznajem čoveka koji je ubaci Omikron automatik u Roleksovo kućište. Naravno da je zadržao i Omikronov cifer. Ispalo je zaista zanimljivo. Čak šta više mnogi natrče, oooo Roleks pa kad vide Omikron onda kreću pitanja gde ga je kupio koliko para itd.
    Meni se lično svidja neka izmena, neki lični pečat i žao mi je što neumem da skinem kazaljke i cifer svašta bih pravio i isprobavao.
    Niko ne staje samo na jednom......

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. sat CITIZEN autenticnost
    By Laslo51 in forum Citizen
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.10.2009., 8:36

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •